Genel

En İyi 15 Egzama Kepek Şampuanı

Saçlarımız, vücudumuzun en etkileyici bölgelerinden biri olmakla birlikte bakıma en çok ihtiyaç duyan kısmıdır. Aynı anda doğal ve sağlıklı gözükmek, birçok etmene bağlıdır. Egzama gibi rahatsızlıklar etkileyiciliğimizi azaltmakla kalmaz, kaşıntı türünden semptomlara sahip olduğu için diken üstünde hissettirir. Saç derisindeki sorunlardan kaynaklanan bu durum için egzama kepek şampuanı kullanılmalıdır. İyi bir bakımla bu rahatsızlıktan kolayca kurtulmanız mümkündür.

Egzama; saç derisinde kabuklanma, kaşıntı, kızarıklık gibi belirtilerle ortaya çıkar. İlerlediğinde deri zayıf düştüğü için saç dökülmesi gibi durumlar bile yaşanabilir. Parçalanan ten yüzeyi kepek halinde kaş ve kirpiklerde birikip endişe verici bir görüntü yaratır. Şehir hayatındaki kimyasal gazların ve stresin de etkisi olduğu kabul edilen bu rahatsızlık fazla ilerlemeden ciddiye alınmalıdır. Egzama sebepleri genel olarak şu şekilde sıralanır:

  • Depresyon
  • Genetik sebepler
  • Kullanılan ilaçların yan etkileri
  • Hava kirliliği
  • Üzüntü
  • Şampuan Seçimi
  • Kaygı
  • Stres

Söz konusu rahatsızlık birçok can sıkıcı sonuca yol açar. Görünüş kadar sağlığı da etkileyen bu semptomlardan, deri problemi yaşayan çok sayıda kişi mustariptir. Doğru egzama kepek şampuanı kullanımı ile kaşıntı azaltılacak ve saç derisindeki pullanmanın önüne geçilecektir. Böylece görsel etkiye sahip bu tür sıkıntılardan kurtulmakla kalmayıp ferahlamış hissedersiniz. İçeriğimizde, tercih edebileceğiniz birbirinden başarılı ürünleri derledik!

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Önemli not alanı

Haysebo Yenileyici ve Onarıcı Bakım Şampuanı egzamaya bağlı kaşıntı ve dökülmenin önüne geçmek için en etkili ürünlerden biridir. Düzenli kullanım ile söz konusu rahatsızlığı kısa süre içinde çözer. İçeriğindeki doğal mineraller saçınızı ve derinizi besleyerek güçlenmelerini sağlar. Egzamanın gergin ve kaşıntılı hissini takiben kavuşacağınız ferahlama hissi sizi mutlu eder.

Haysebo yenileyici ve onarıcı bakım şampuanı saç derisinde son derece ferah bir etki bırakır. Böylece onarılan ten yüzeyi daha sağlıklı saçların çıkmasına imkan verir. Ayrıca hoş kokulu ve kolay kullanımlı olduğundan başlıca tercihler arasında bulunan bu ürün, egzamaya çözüm sunar. Kaşıntının önüne geçmek ve sağlıklı bir cilt yapısına kavuşmak için akla ilk gelen ürünlerdendir.

2. Quality Life Kepek ve Egzama Karşıtı Şampuan

Quality Life kepek ve egzama karşıtı şampuan, içinde bulunan climbazole bileşeni ile saç derisini onarmayı hedefler. Bu ürün seboreik dermatit de denilen, saç diplerinde meydana gelen kepek oluşumlarını durdurmak için görev alan önleyici aktif maddedir.

Bu ürün ne kadar erken kullanılmaya başlanırsa etkisini o kadar kısa sürede gösterecektir. Bileşenleri arasında climbazole aktif maddesi dışında defne yaprağı, keratin, soya proteini, çinko glukonat, hindistan cevizi, at kuyruğu ekstraktı ve siyah sarımsak da bulunur. Bu maddeler saçın güçlenmesine katkı sağlar. Ayrıca B3 vitamini ve Dulavrat Otu gibi malzemelerle sorunun bir kez daha ortaya çıkmasının önüne geçmekte başarılıdır.

3. Uraw Sıvı Bıttım Sabunu

MetinEgzamayla birlikte sedef gibi kaşıntıya bağlı birçok rahatsızlığın başlıca çözümlerinden biri bıttım sabudunur. Uraw sıvı bıttım sabunu, akışkan formülüyle kullanımı oldukça kolay bir malzemedir. Bitkisel bileşenlerden üretildiği için cildi nemli tutar ve kurumasını engeller. Teni yumuşatır ve saçları onarır. Saç köklerini de besleyeceği için dökülme görülmesini azaltır.

4. Savira Ardıç Katranlı Egzama Karşıtı Şampuan

Savira’nın ardıç katranlı egzama karşıtı şampuanı her türden kaşıntı kaynaklı rahatsızlığa çare olarak üretilmiştir. Egzama başta olmak üzere mantar, cilt yanığı ve dökülmeye iyi gelir. Pul pul dökülmeleri çözer ve derideki uyuz hastalıkları için de tercih edilir. Egzamaya bağlı olarak ciltte oluşan kızarıklık görünümünü kolayca tedavi eder. Savira ardıç katranlı egzama karşıtı şampuan tüm saç tipleri için uygun bir üründür. Düzenli kullanım sonucunda kaşıntı ve buna bağlı rahatsızlıkların üstesinden gelebilirsiniz.

5. First Lima Professional Boyalı Saçlara Özel Bitkisel Bakım Şampuanı

First Lima Professional Boyalı Saçlara Özel Bitkisel Bakım Şampuanı
Bitkisel içeriğiyle First Lima, özellikle boyalı saçlarda kabuklanmaları giderir.
Egzamaya bağlı olarak saç diplerinde kızarıklık, kabuklanma, hatta kanama gözlemlenebilir. First Lima Professional boyalı saçlara özel bitkisel bakım şampuanı bu etkinin kolayca ortadan kalkmasını sağlayan bir ürün olarak öne çıkar. Kullanıcılarından geçer not alan bu egzama şampuanı, saç derisindeki gözeneklerin açılmasını sağlayarak tenin nefes almasını sağlar. Ayrıca boyalı saçlar için bilhassa gerekli olan canlanmayı sunar. First Lima Professional boyalı saçlara özel bitkisel bakım şampuanı içeriğindeki doğal bileşenler sayesinde saç tellerini yıpratmaz, aksine canlılık katar. İçinde shea, jojoba, argan gibi birçok yararlı yağ türü bulunur. Saç derisini yormayan ürünü günlük bakım rutininizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

6. Deepway Kil Şampuanı

Deepway kil şampuanı, kafa derisinde oluşan egzama ve sivilceye karşı etkili bileşenlerle piyasaya sürülmüştür. Nano boyutta bulunan kil tanecikleriyle ten yüzeyini besler. Bu sayede saç dökülmesini durdurur. Düzenli kullanım sonucunda kepek oluşmasını engeller. Saçlarınızına bakım yapar ve daha hacimli, dinç, canlı gözükmesini sağlar. Işıl ışıl bir görünüm alan saçlarınız aynı zamanda yumuşacık olur. 

Deepway kil şampuanı paraben içermez. Ürün bileşenleri arasında gıda boyası yoktur. Üretiminde yalnızca bitkisel malzeme kullanılmıştır. Saçınıza banyo esnasında masaj yaparak uygulayabilir, iki ila üç dakika arasında bir süre beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Şampuanı düzenli kullandığınızda, kısa sürede saçlarınızın hacmi artar ve kepek oranı fark edilecek şekilde azalır.

7. Prozinc Salicade Egzama ve Kepek Karşıtı Şampuan

Bu ürün saçları beslemek ve nemlendirmek için kullanılır. Kuru saç tipleri için uygundur ve düzenli kullanım sonucunda kepeği ortadan kaldırır. Saç derisine peeling yaparak güç verir ve pullanma sorununu çözer.  Prozinc Salicade egzama ve kepek karşıtı şampuan, uzman hekimlerin önerisiyle birlikte günlük kullanım için uygundur. Ürünün imal edilmesi, saç dökülmesine iyi gelmesi amacıyla bilimsel çalışmalarla desteklenmiştir. Kullanmadan önce şampuanı çalkalamanız önerilir ve yumuşak bir şekilde tüm saç derisine yedirmeniz, etkisini görmeniz için yeterlidir.

8. Sante Plus Yoğun Bakım Şampuanı

Keratin ile güçlendirilmiş formülü ile saç dökülmesine iyi gelen Sante Plus yoğun bakım şampuanı egzamaya kesin çözüm sunar. Tüm yaş grupları ve saç tipleri için uygun bir içeriğe sahip olduğu bilinmektedir. İçeriğinde paraben ve silikon parfüm bulunmaz. Bitkisel aktif bileşenlerle tasarlanmış olup kortizon barındırmaz.

Sante Plus yoğun bakım şampuanı saç derisindeki kaşıntı sorununu ortadan kaldırır. Aynı zamanda saç yüzeyini sağlıklı hale getirir ve yeni çıkan tellerin daha canlı olmasını sağlar.

9. Ducray Kelual Egzama Şampuanı

Ducray Kelual Egzama Şampuanı
Şampuan, kızarıklık ve kaşıntıya bağlı kepeklenmeye karşı oldukça etkilidir.
Ducray Kelual egzama şampuanı, özellikle saç derisinde kızarıklık ve kaşıntıya bağlı olarak kepeklenme olduğunda kullanılır. Kepek, kaşıntı, yağlanma, seboreik dermatit gibi deri sorunlarının giderilmesi için biçilmiş kaftandır. Saç cildinde oluşmuş ve orada kalmış kepekleri yüzeyden temizler. Aynı zamanda kaşınmayla yaşanan tahrişin azalmasına yardımcı olan keluamid aktif bileşenini içerir. Saç derisine masaj yaparak köpürtülüp üç dakika bekletilmesi, ardından durulanarak kullanılması önerilir. En az altı hafta süreyle, her banyoda iki kez sürerek etkisini hissedebilirsiniz.

10. W-lab Centellin Şampuan

Bu ürün, saç derinizin ihtiyacı olan neme kavuşmasını sağlamayı vadeder. İçerdiği kantaron yağı, kurumuş ve kabarmış saç derisini onarmak için harikadır. Mantar gibi rahatsızlıklara karşı climbazol etken bileşeni yardımıyla saç kıran ve benzeri hastalıklara engel olur. Kortizon içermez. Temiz ve doğal bileşenleriyle deriyi onarırken saça canlılık katar.

Egzama tedavisi için W-lab Centellin sıklıkla önerilir. Düzenli kullanımda kaşıntı sorununu ortadan kaldırır ve saç derinizin nefes almasını sağlar.

11. Aslı Bu Ardıç Katranı Şampuanı

Bu ürün ardıç katranı ile birlikte 11 farklı bitki ekstraktından üretilmiştir. Ayrıca niacin, biotin, kalsiyum pantothenate gibi saç bakımında çok önemli olan vitaminleri barındırır. Bu bileşenler B3, H ve B5 vitaminleri olarak da bilinirler. 

İnovatif formülü sayesinde saçlarınızı korur, güçlendirir ve bakım yapar. Cilt yüzeyi ferahlayarak zengin ve doğal bileşenlerle kepekten kurtulur. Sağlıklı bir görünüm kazanırken saç derinize mineral yönünden katkıda bulunmak için bu ürünü denemeniz önerilir.

Ardıç katranı şampuanı egzama sorununu ortadan kaldırarak saç derisinin nem dengesini kazanmasını sağlar. Aynı zamanda rahatsızlığın tekrar ortaya çıkmasının önüne geçer. Doğal içerikleri sayesinde yan etkilerle yüzleşmeden saç derisi hastalıklarınızdan kurtulabileceğiniz bu ürün, düzenli kullanımla ferahlık ve canlılık vadeder.

12. QL Egzama Şampuanı

Egzamaya karşı üretilen QL ürünü, bilhassa kafa derisinde oluşan sorunları çözmeyi hedefler. Saç yüzeyinde ortaya çıkan kızarma, pullanma ve kepeklenme gibi sıkıntıları ortadan kaldırır. Kafa derisi dışında kaş kenarları, burun çevresi, kulak kıvrımları gibi aynı sorundan mustarip bölgelere de iyi gelir. Bu bölgeler yağ bezlerinin en yoğun olduğu alanlardır ve egzamanın etkileri sıklıkla buralarda görülür.

Uygun bakımla ortadan kaldırılabilen bu rahatsızlığın tedavisinde doğru egzama kepek şampuanının tercihi önemlidir.  QL egzama şampuanı  yetkinliğini kanıtlamış bir üründür. Kepeği, kaşınmayı ve pullanmış deriyi hiç olmamış gibi ortadan kaldırmayı vadeder. Kortizon ve paraben içermeyen bileşenleriyle saçınızın hızlı, sağlıklı uzamasını sağlar.

13. Natrumin Plus Saç Derisi Sorunları Egzama ve Sivilce Şampuanı 350 ML

Bu ürün, egzama ve kaşınmaya bağlı herhangi bir rahatsızlık gibi durumlar dışında; erken beyazlama, saçta görülen zayıflama, incelme türevi sıkıntılarda da kullanılabilir. Natrumin Plus egzama ve sivilce şampuanı deriyi besleyerek çevresel faktörlerden etkilenen saçınızın havada bulunan kimyasallardan korunmasını sağlar. Kaşıntıyı ortadan kaldırır. Düzenli kullanımda saçınızın kalınlaşarak güçlenmesine yardımcı olur. Dünyadaki ilk susuz şampuan olarak bilinen Natrumin Plus kalıcı bir çözüm için idealdir. Saça değil, saç derisine odaklanarak sorunu kökten çözmeyi hedefler. Düzenli kullanımda kafa derinizle ilgili her sorunu ortadan kaldıran bu ürün; sedef, mantar gibi sorunlar için de sağlığınıza kavuşmanızı sağlayacak bir kurtarıcıdır.

14. Olgasis Gold Grass Egzama Kepek ve Sedefli Saçlar İçin Nemlendirici Günlük Bakım Şampuanı 500 ML

Olgasis Gold Grass Egzama Kepek ve Sedefli Saçlar İçin Nemlendirici Günlük Bakım Şampuanı 500 ML
Saç derisindeki kabarcıklanmalara karşı şampuandan yararlanabilirsiniz.

Egzama sorunuyla birlikte en çok rastlanan sıkıntılardan biri de saç derisinde kabarcıklanma ve dökülmedir. Bu sebeple kaşıntı hissi dayanılmaz bir hal alır. Olgasis Gold Grass günlük bakım şampuanı bileşenlerindeki doğal ürünler sayesinde kaşıntıya bağlı rahatsızlıkların kolayca üstesinden gelir ve ferahlamanızı sağlar.

Ürün, saç derisinde yaşanan dökülmeye bağlı olarak ortaya çıkan kızarıkların önüne geçer. Diplerde ortaya çıkan gerginlik hissini çözer ve gözeneklerin nefes almasını sağlar. Zengin formülü hindistan cevizi yağı içerir. Bu bileşen diğer vitaminlerle birlikte sağlıklı bir görünüme kavuşmanıza yol açar.

Yoğun bakım sunan Olgasis Gold Grass günlük bakım şampuanı, ihtiyacınız olan ferahlığı sunar. Ayrıca biotin gibi vitamin ve minerallerce zengin içeriğiyle meşhur naturel Ölmez Altın Otu sayesinde saça doğal bir yumuşaklık ve ışıltı kazandırır.

15. Yeşilmarka Doğal Bakım Onarım Şampuanı

Bu ürün; zarar görmüş, cansız ve zayıf duran saçlar için tasarlanmıştır. Saç derinizi onarır ve saçlarınızı güçlendirir. Kolay kırılan tellerin güçlenerek sağlamlaşmasını, yumuşayarak sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Şampuan; ardıç, biberiye, çay ağacı, ısırgan otu, defne, nane ve lavanta özleri içeren özel bir bileşene sahiptir. Bu sayede saç derisinde yaşanan problemlere birebirdir. Hindistan cevizi, shea, tatlı badem, çörekotu, zeytinyağı gibi yağ türleriyle kafa derisine iyi gelir. Saç köklerinin düzenli kullanımla güç kazanmasını sağlar. Koparak dökülmeleri ortadan kaldırır ve kepek sorunu çözer.

Provitamin B5 içerdiği için saçlarınızı besleyen bu ürün dolgun bir ışıltı kazanmanıza yardımcı olur. Sunduğu doğal bakımla ihtiyacınız olan onarımı sağlayarak saç dökülmesine bağlı sorunlarınızı kökünden çözer.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir