Genel

Eczanelerde Satılan Kırışıklık Kremleri

Eczanelerde Satılan Kırışıklık Kremleri

Kırışıklık kremleri, içlerinde bulunan aktif maddeler sayesinde yaşlanmanın getirisi olan cilt problemlerini azaltan nemlendiricilerdir. Bu ürünler deri hücrelerini canlandırma, ince çizgileri düzeltme gibi amaçlar için kullanılır. Piyasada yüzlercesi bulunsa da gözle görülür bir etki için kaliteli bir ürün kullanmak önemlidir. Eczanelerde satılan kırışıklık kremleri, genellikle uzman doktorlar tarafından geliştirilip test edildikleri için sıklıkla tercih edilirler. 

Dermatologlar, kaç yaşında olursanız olun cildinizin ihtiyaçlarını dinlemeyerek yaşlanma belirtilerini minimuma indirebilmenin mümkün olduğunda hemfikirdirler. Kırışıklık kremlerinin dahil olduğu düzenli bir bakım rutinine sadık kalarak siz de daha genç bir cilde sahip olabilirsiniz. Gelin, bu kremlerden bazılarına birlikte göz atalım.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Önemli not alanı

Boto Strech Yaşlanma Karşıtı Krem, hem mevcut kırışıklıkları olan hem de ilerleyen yıllarda bu problemle karşı karşıya kalmak istemeyen yaş grupları için ideal bir üründür. Doğal içeriği ve deri dokusuna onarım desteğiyle, gençliğinizdeki o canlı görüntüye tekrar ulaşmanıza yardımcı olur. Sabah ve akşamları temiz cildinize uygulayabileceğiniz bu krem, dermatologlar tarafından onaylanmıştır. 

Cilt tipiniz ne olursa olsun, bu ürünü rutininize ekleyebilirsiniz. Yüz çizgileriyle olan savaşınızda istikrarlı olmak büyük önem taşır. Bu sebeple, her gün ihtiyaç duyduğunuz nem  desteğini aldığınızdan emin olmalısınız. Yaşlanma karşıtı içeriklerin en etkililerinin bir arada toplandığı formülün çok yönlü avantajları, Boto Strech’i gününüzün vazgeçilmez bir parçası haline getirecektir.

2. Vichy Mineral 89 Serum

Vichy mineral 89 serum, piyasadaki en güçlü nemlendirici içeriğe sahip ürünlerden biridir. Özellikle cilt kuruluğu sebebiyle kırışıklık probleminiz mevcutsa, bu serum sayesinde ihtiyacınız olan nemi derinize hapsedebilir, en soğuk havalarda bile yumuşacık bir tene sahip olabilirsiniz.  

Formülü, hassas ciltlere özel hazırlanmıştır. Oldukça güçlü etkisine rağmen ağır kimyasallar içermediği için tahriş edici özelliğe sahip değildir. İçeriğinde saf hyaluronik asit ve milyonlarca mineral bulunur. Bu maddeler, uzun süre kullanımda cilt dokusunun yenilenmesine yardımcı olarak ince çizgileri azaltır. Cildinizin kaybettiği elastikliği, çabuk emilen jel dokusuyla geri kazanabilirsiniz.

3. CeraVe Nemlendirici Krem

CeraVe, temiz içeriği ve güçlü etkisiyle eczanelerde satılan kırışıklık kremleri arasında yerini alır. Aslında bu amaçla üretilmese de yoğun etkisi bu ürünü de aynı kategoride değerlendirmeye fırsat verir. CeraVe doğal içerikli, cilt bariyerini onarmaya yardımcı etken maddeleriyle her gün kullanabileceğiniz harika bir nemlendirici seçeneğidir. 

4. CeraVe Nemlendirici Yüz Kremi SPF 50

Güneş koruması, kırışıklıklarla savaşma konusunda en ihmal edilen ama en önemli noktalardan biridir. Her ne kadar dikkatli olursanız olun, sürekli maruz kaldığınız UV ışınları hakkında bir önlem almazsanız, cildiniz bundan zarar görecektir. Yaşlanmanın etkilerini daha da hızlandıran, masum gibi görünen güneş ışınları, yaşınızın çok daha ilerisinde bir yüze sahip olmanıza yol açabilir. 

CeraVe nemlendirici yüz kremi spf 50, 50 faktörlü güneş koruması özelliğiyle kırışıklıklarınıza yapabileceğiniz en büyük iyiliktir. Nemlendirip ince çizgilerin yok olmasına yardımcı olurken, güneşten koruyarak yenilerinin oluşmasının önüne geçer. Yaşlı görünmenin en bilinen sebeplerinden biri olan UV ışınına maruz kalmaya savunmasız durmak zorunda değilsiniz.

5. Lierac Cica-Filler Cream Mat - Gel 40 ml

Lierac Cica-Filler Cream Mat - Gel 40 ml
Güçlü formülü sayesinde krem, hızla emilir ve cildinizin nem ihtiyacını karşılar.
Matlaştırıcı etkisiyle öne çıkan kırışıklık karşıtı Lierac Cica-Filler Cream Mat, jel dokusuyla karma ciltler için idealdir. Tüm çizgilere dolarak daha canlı, genç bir görüntüye kavuşmanıza yardımcı olur. Formülü sayesinde hızla emilen bu ürün, günlük nemlendirme ihtiyacınızı ideal bir şekilde karşılar.  Hyaluronik asitli içeriğe sahiptir. Bu asit, sarkmaya meyilli, elastikiyetini kaybetmiş deri dokusunu germeye yardımcıdır. En üst tabakadan en derinlere kadar her dokuya ulaşabilir. Doğal malzemelerin katkısıyla, 20’lerinizin başlarına geri dönme şansına kavuşursunuz.

6. Nuxe Merveillance® expert Gece Bakım Kremi 50 ml

Her ne kadar nemlendirme denilince sabahları yüz yıkama rutininizin ardından gelen süreç düşünülse de, gece de bunun için oldukça önemli bir vakittir. Tüm gün kire, ısıya ve güneş ışınlarına maruz kalan derinizin artık dinlenmeye ihtiyacı vardır. Makyajınızı sildikten, tercih ettiğiniz yıkama jeliyle temizliğinizi yaptıktan sonra da yoğun bir nemlendirme prosedürü gerekir. 

Bu noktada Nuxe Merveillance Expert gibi bir gece bakım kremi imdadınıza koşacaktır. Tüm gece güzel bir uyku çekeceğiniz için, sabahkinden daha yoğun bir yapı sorun teşkil etmez. Üstelik, bedeninizin kendini onarmaya ayırdığı uyku zamanında, gliserin ve doğal yağ içeriğiyle sürece destek olabilirsiniz. Dışardan bu zengin içerikleri alan cildiniz daha canlı, yaşlanma belirtilerine karşı daha savunmalı hale gelir.

7. Diadermine Kırışıklık Karşıtı Günlük Bakım Kremi

Rutininize güvenle dahil edebileceğiniz bir diğer ürün Diadermine kırışıklık karşıtı günlük bakım kremidir. Yaş aldıkça, vücutta kolajen üretimi düşüşe geçer. Aslında derinizde çeşitli çizgilerin oluşmasının sebebi budur. Adı üstünde her gün kullanabileceğiniz bu güçlü formül, soya proteinleriyle yaşlanmayla azalan kolajen salgılanmasını artırır. 

Derinlerine kadar neme doyan cilt, daha dolgun bir yapıya ulaşır. Böylece ince çizgiler daha pürüzsüz ve düz bir hale gelir. Görüntünün yanı sıra, dokunduğunuz zaman da ipeksi yumuşaklığı hissederek farkı anlayabilirsiniz.

8. Darphin Exquisage Beauty Revaling Cream Anti-Aging Bakım

Probiyotiklerle desteklenmiş Darphin Exquisage Beauty Revaling Cream Anti-Aging Bakım, kurumuş, kırışmış ve yıpranmış deri dokusunda iyileştirici etki yaratır. Çeşitli sebeplerden dolayı saklanan güzelliğinizi ortaya çıkarmak için idealdir. Oldukça hızlı emilen yoğunluğuyla, aydınlık ve ışıltılı bir görüntüye ulaşmanızı sağlar. Zararlı olduğu bilinen paraben ve formaldehit gibi kimyasallar barındırmaz. 

9. Dermalogica Dynamic Skin Recovery

Dermalogica Dynamic Skin Recovery
Kremi farklı cilt tipleri için kullanabilirsiniz.
Her cilt tipine uygun seçeneklerden bir diğeri olan Dermalogica Dynamic Skin Recovery, yaşlanma belirtilerini ciddi ölçüde azaltmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği bir üründür. Diğer seçeneklerde de olduğu gibi, sonuçları düzenli kullanım sonrasında gözlemleyebilirsiniz. Her gün temiz cildinize dairesel masajlar yardımıyla uygulamanız gerekir. İçeriğinde aktif güneş filtreleri de bulunur. Yani hem mevcut çizgilerle savaşırken hem de yenilerinin oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Kremdeki diğer maddeler aşağıdaki gibi sıralanır:  Kamelya Sinensis Yaprağı Ekstraktı Tokoferil Asetat Galaktoarabinan Gliserin Squalane Sodyum Hiyalüronat Üre Bu maddeler, antioksidan etki yaratır. Gliserin gibi bazıları da normalde bedeninizin ürettiği maddelerdir. Yaşlanmaya bağlı olarak üretimi azalan Gliserin, Squalene gibi içerikleri cildinizin dışarıdan almasına olanak tanırsınız.

10. La Roche Posay Cicaplast Baume B5 Onarıcı Bakım Kremi

Eczanelerde satılan kırışıklık kremleri arasında en popüler ürünlerden biri olan La Roche Posay Cicaplast Baume B5 Onarıcı Bakım, çok yönlü etkileriyle ihtiyacınız olan her türlü desteği sağlar. 

Eğer deri yapınız oldukça hassassa, dışarıdan maruz kaldığınız çeşitli etkenler sizi kötü etkiliyor olabilir. Ne yazık ki, dış faktörlerden çabucak etkilenen ciltler, yaşlanma belirtilerini daha hızlı bir şekilde göstermeye meyillidir. Bunlardan tamamen kaçmak mümkün değilken, bakım rutininize ekleyeceğiniz önlemlerle hasarı minimuma indirmek mümkündür. 

Hassas ciltlerde yatıştırıcı etkisi olan bu ürün, yoğun onarıcı içerikleriyle yaralar, renk eşitsizlikleri gibi sorunları da hedef alır. Özellikle çok kuru bir yüzünüz varsa, içerisinde bulunan aktif maddeler sayesinde neme doyarsınız.

B5 vitamini, cilt bariyerinin yenilenmesinde önemli bir rol oynar. Çeşitli bakım rutini hataları, güneş ışınları, makyaj gibi faktörler sebebiyle hasar görmüş bariyerinizi onararak, yaşlanma belirtilerini minimuma indirebilirsiniz.  

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir