Genel

Eczanede Satılan Yüz Temizleme Jeli Ürünleri

Eczanede Satılan Yüz Temizleme Jeli Ürünleri

Eczanede satılan yüz temizleme jeli, piyasadaki pek çok cilt temizleme ürününe göre daha temiz içeriğe sahiptir. Standardı düşük ürünler sağlık kuruluşlarında satılma izni alamaz. Bu nedenle eczaneden alacağınız bir kozmetik ürünü diğer ürünlere göre daha güvenilirdir. 

Sağlıklı parlak bir yüzün anahtarı, temizlenmiş bir cilttir. Uygun bir yüz temizleme jeliyle makyaj kalıntılarının ve kirin giderilmesi sağlanır. Ayrıca cildiniz daha sağlıklı görünür, gözenekleriniz sıkılaşır, renk eşitliği giderilir ve siyah noktalar azalır. Sülfat ve sabun içermeyen temizleyiciler uygun pH dengesini korumaya ve cildin koruyucu bariyerini güçlendirmeye yardımcı olur.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Önemli not alanı

Eczanede Satılan Yüz Temizleme Jeli Ürünleri
Köpüğü, yüzünüzdeki kalıntıların temizlenmesi için kullanabilirsiniz.
Yüz temizleme jelleri, cilt bakımı rutininizin temelidir ve ancak doğru bir temizleme sayesinde diğer ürünler etki eder hale gelirler. Günlük olarak kullanmak için doğru temizleyiciyi bulmak, göründüğü kadar kolay bir iş olmayabilir. Cildin ihtiyaç duyduğu etkiyi verebilecek ve aynı zamanda komedojenik olmayan bir ürün seçmek önemlidir.  En sık kullanılan nemlendirici jel bileşenleri seramidler ve hyaluronik asittir. Ek olarak her cilt tipinin belli başlı bazı bileşenlere ihtiyacı vardır. Akneye eğilimli ciltler için peeling bileşikleri esasken, hassas ciltler için ise aleo vera, salatalık veya kil gibi anti-enflamatuar etkiye sahip maddelerin kullanılması tercih edilir. Kendi cilt tipinizi tanımak ve ona göre ürün seçmek cilt bakımının ilk adımıdır.  Yüz temizleme jelleri cildinizin ihtiyaçlarına, cilt tipinize göre farklı içeriklere sahiptir. Nemlendirme etkili, ciltteki yağı azaltmaya yardımcı, cilt lekelerini gidermeye yönelik ürünler arasından ihtiyaç duyduğunuz ürünü seçerek kullanabilirsiniz. Hassas bir tene sahipseniz tahriş etmeyen bir ürün tercih etmelisiniz. Yağlı bir cildiniz varsa, yağdan arındıracak ve parlamayı en aza indirecek ürünler sizin için uygundur. Kuru cilde sahipseniz nemlendirici etkili ürünler kuruluğu en aza indirecektir. Yazımızın devamında her cilt tipine uygun yüz temizleme jeli seçmenin püf noktalarından bahsedeceğiz. Aşağıdaki önerileri göz önünde bulundurarak sizin için en iyi ürünü seçebilirsiniz.

1.1. Normal Cilt İçin Yüz Temizleme Jeli Nasıl Seçilir?

Normal cilde sahipseniz nemlendirici ve temizleyici ürünlerin çoğu sizin için uygundur. Yaşlanma karşıtı, doğal, renk tonu eşitleyici bileşenlere sahip ürünleri kullanmanız ekstra fayda sağlayacaktır. Günlük kirlerden arınmak ve cildin doğal nemini korumak arasında iyi bir denge sağlayan temizleyiciler idealdir. Ölü hücreleri yenilemek için düzenli olarak kullanılabilir. Normal cilde sahipseniz cildin hidrasyonunu arttırmaya yardımcı olan hyaluronik asit gliserin ve seramidler gibi bileşenleri aramalısınız.

1.2. Hassas Cilt İçin Yüz Temizleme Jeli Nasıl Seçilir?

Hassas bir cilde sahipseniz; doğru ürünü bulmak sizin için biraz güç olabilir. Tahriş ve kızarıklığa çok açık olmanız dolayısıyla her ürün sizde fayda göstermeyecektir. Bir yüz temizleme seçeceğiniz zaman nazik temizleyici özelliğinin olmasına, sülfat alkol gibi sert kimyasallar içermemesine dikkat etmeli ve pH seviyesi 4.5 ila 5.5 olan bir temizleyici seçmelisiniz. Herhangi bir ürün seçmeden önce alerji testi yaparak kokulu ve boyalı içeriklerden uzak durmalısınız.

1.3. Karma Cilt İçin Yüz Temizleme Jeli Nasıl Seçilir?

Karma cilde sahipseniz, alın burun ve çene bölgeleriniz yağlı bir görüntüye sahipken yanaklarınızda kuruluk meydana gelir. Yeterli dozda hidrasyon ile derin temizlik içeren förmüle sahip bir ürün sayesinde derinlemesine temizlik gerçekleştirebilirsiniz. Karma cilt için ideal bir temizleyici nemi azaltmadan yağı ve kiri temizlemelidir. İdeal olan cildin lipit bariyerini koruyan doğal neme zarar vermeyen ve cilt yüzeyindeki yağı arındıran temizleyicilerdir. 

1.4. Kuru Cilt İçin Yüz Temizleme Jeli Nasıl Seçilir?

Kuru, pürüzlü çatlamaya müsait ve kaşıntılı bir cilde sahipseniz cildin doğal yağlarını etkilemeden kirleri gideren bir temizleyiciye ihtiyacınız vardır. Nemlendirici içeren özellikle gliserin ve uçucu yağ barındıran bir yüz temizleyiciyle ihtiyacınıza yönelik bir temizlik yapabilirsiniz. Sabun içermeyen ve nemlendirme özelliği yüksek ürün kullanmanız faydalıdır. Kuru cilde sahip olanlar pepitler ve hyaluronik asit gibi bileşenler içeren formüller aramalıdır. 

Kuru cilde sahipseniz; nemi daha da uzaklaştırabilecek, cildinizi gergin ve rahatsız hissetmesine neden olabilecek sert temizleyicilerden kaçınmak önemlidir. Bunun yerine nazik, kurumayan temizleyicileri tercih edebilirsiniz.  Ayrıca cildin doğal yağlarını soymadan makyajı ve kiri çözebilen bir temizleme jeli alırken aynı zamanda sülfat ve yapay kokudan arınmış yüz ürünleri seçmeniz önemlidir.

1.5. Yağlı Cilt İçin Yüz Temizleme Jeli Nasıl Seçilir?

Yağlı cilde sahipseniz yüzünüzü yıkadıktan kısa bir süre sonra ortaya çıkan yağ nedeniyle gözeneklerinizin büyüdüğünü ve yağlı parlak bir görüntü ortaya çıktığını görürsünüz. Cildinizin gözeneklerin arındırılmasına ihtiyacı vardır. Cildinizi kurutmadan yağ üretimini düzenlemeye yardımcı olmak için sebum kontrollü, derin etkili bir temizleyici tercih edin. pH dengeleme formülü ayrıca bakteri büyümesini yavaşlatır ve tahrişi önlemeye yardımcı olur.  Yağlı ciltler için özel tasarlanmış temizleyicileri; narenciye – limon kabuğu  yağı gibi yağ üretimini kontrol etmeye yönelik bileşenleri ayırın. Cildi tahriş edebilecek, yağ üretimini şiddetlendirebilecek sert temizleyicilerden kaçmak önemlidir. Bunun yerine gözeneklerinizi tıkamayacak yumuşak, komedojenik olmayan bir formül tercih edin.

2. En Çok Tercih Edilen Yüz Temizleme Ürünleri

Eczanede Satılan Yüz Temizleme Jeli Ürünleri
Köpüğü, yüzünüzdeki kalıntıların temizlenmesi için kullanabilirsiniz.

Eczanede satılan herhangi bir yüz temizleyicisi seçmeden önce temizleyicinin cildinize  uyduğundan emin olmak için öncelikle cilt tipinizi biliyor olmalısınız. Ardından; üründe kullanılan bileşenleri bilmek için etiketleri dikkatlice okumalı ve cilt tahrişine neden olabilecek kimyasallardan ve koruyuculardan uzak ürünleri tercih etmelisiniz.

Eczanede satılan çeşitli fiyatlara sahip yüz temizleme jelleri arasında seçim yaparken paranızın karşılığını veren ve bütçe aralığınız dahilinde olan ürünleri seçmeye gayret edin. Bir dermatoloğa veya cilt bakım uzmanına danışmak cildinizin ihtiyaç duyduğu ürünü belirlemek konusunda oldukça önemlidir. Olumsuz cilt reaksiyonlarını  için uzmanlara danışmanız cilt sağlığınız için oldukça önemlidir.

Kaliteli eczane temizleyicileri arasından kendinize en uygun olanın arayışındaysanız, aşağıda incelediğimiz ürünler günlük bakımınız için oldukça idealdir. Hafif, yağlı olmayan şekilde nemlendirerek temizleyen bu ürünleri inceleyerek kendinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Cilt bariyerinizi onarmayı vadeden ve iyileştirici etken maddeler bulunan bu ürünler sayesinde cildiniz kirden bakteriden ve yağdan arınarak dolgun parlak bir görünüm kazanacak. 

Eczanede satılan yüz temizleme jelleri temiz içerikleri sayesinde cildinizin doğal parlaklığını ve koruyucu bariyerini artırarak cilt sağlığınızı ve genel görünümünüzü iyileştirebilir. Cildinizin üst tabakasında bulunan ölü hücreleri ve kiri temizlemek için sabah ve akşam olacak şekilde günde iki kez temizleyici jel kullanarak yüzünüzü yıkamalısınız. Sabahları; gece boyunca ciltte biriken yağ ve kirden arınmak için, akşam da tüm gün maruz kaldığınız tozun kirin etkisini en aza indirmek için kullanabilirsiniz.

Cildinizi nemli tutmak, derinlemesine temizlemek ve sıkılaşmış bir cilde sahip olmak için değerlendirmeleri okuyarak kendiniz için doğru kararı verebilirsiniz.

2.1. Hayclear Akne Karşıtı Yıkama Jeli

Hayclear akne karşıtı yıkama jeli; akneye eğilimli cilt tipleri için oldukça uygun bir üründür. Cildi aşırı kurutmadan temiz hissettirir ve içeriğindeki etken maddeler sayesinde hormonal aknelerin tedavi edilmesine yardımcı olur. Günlük kullanım için oldukça nazik formülü sayesinde tahrişe neden olmadan terinlemesine ve saf temizlik sağlar. Cildiniz kurumadan eşitlenir ve iyileşir.

2.2. Bioderma Yüz Yikama Jeli

Sabun içermeyen formülüyle cilt tarafından en iyi şekilde emilerek derinlemesine temizlik sağlar. Boyasız ve komedojenik olmayan bir formüle sahiptir.Ellerinizle köpürterek ılık suyla nemlendirdiğiniz yüzünüze uygulayabilir, ardından hafifçe durulayabilirsiniz. Hassas aromaya sahiptir ve sabah akşam olmak üzere günde iki kez kullanabilirsiniz. Pratik kapağı sayesinde kullanım kolaylığı sağlar ve ürünün fazla akarak boşa gidişi engellenir. 

2.3. Vichy Normaderm Temizleyici Jel

Vichy Normaderm Temizleyici Jel
Jeli yüz bölgesine düzenli olarak uyguladığınızda kısa sürede sonuç alabilirsiniz.

Kirli havanın, hormonal bozukluklar veya değişimlerin neden olduğu akne oluşumlarını engellemek için oldukça faydalıdır. Yağlı ciltler için gözeneklerin küçültülmesini ve gözle görülür değişimi amaçlar. Cilt kusurlarını engellemeye yardımcı olur ve ton farkını eşitler. Yağlı ve akneye meyilli bir cildiniz varsa tercih edebilirsiniz.

2.4. Avene Cleanance Karma ve Yağlı Ciltler İçin Temizleme Jeli 100 ML

Yatıştırıcı etkisiyle cildi hassas bir şekilde temizlerken, tahriş olmuş ciltler tarafından kullanılması uygundur. İçeriği sayesinde cildiniz sağlığını geri kazanır, nemlendirici ve yumuşatıcı aktif bileşenleri, sağlıklı cilt oluşumunu tetiklerken, yatıştırıcı özelliği sayesinde anında ferah bir his verir. Sabah ve akşam nemli yüzünüze uygulayıp ardından bol suyla durulayın. Cildinizin sağlığını geri kazandığını ve sakinleştiğini hissedeceksiniz.

2.5. Babe Stop-Akn Arındırıcı Yüz Temizleme Jeli 200 ml

Yağlı ve akneye meyilli ciltler için geliştirilmiştir. Nemlendirici ve temizleyici etkileri vardır. Yüzün yağlı parlak görünümünü en aza indirirken akneye eğilimli ciltlerdeki kusurları ortadan kaldırmaya yardımcı olur.Cildin bariyer fonksiyonunu onarır ve korur. 

2.6. Uriage Water Cleansing Gel 200ml

Uriage temizleyici su jeli; doğal pH dengesini koruyarak cildi yumuşak bir şekilde temizler ve arındırır. Uriage su jelini düzenli kullandığınızda berrak, taze ve rahatlamış bir cilde sahip olursunuz. Köpüren jel dokusu nazik bir temizilik sağlar. Sabunsuz yumuşak temizleyici sayesinde cildiniz tahriş olmadan kirlerden arınır. Aşırı yağlanmayı engeller. Cildinizi yatıştırır ve yumuşatır.

2.7. Bioderma Sensibio Foaming Cilt Temizleme Jeli 500 ml

Hassas ve atopik ciltler için üretilen Bioderma sensibio foaming cilt temizleme jeli; nem kaybı yaşayan ciltlere ihtiyacı olan nemi geri kazandırır. Cildin dokusunu onaran ve sağlığını koruyan yapısı sayesinde hassas ciltler rahatlıkla kullanabilir. Kokusuz içeriğiyle saf bir temizlik sunar. 

2.8. Nuxe Rêve de Miel® Yüz ve Vücut Yıkama Jeli 400 ml

Jel, özellikle kuru ciltlerde son derece başarılı sonuçlar verir.

Balın rahatlatıcı özelliği kullanılarak üretilen Nuxe Rêve de Miel®  kuru ve çok kuru ciltler için besleyici ve yumuşatıcı bir  içeriğe sahiptir. İçinde değerli botanik yağlar barındırır. Cildi rahatlatan yapısı ve güzel kokusu sayesinde keyifli bir cilt temizliği deneyimi sunar. Zengin formüle sahip ballı bu öz sayesinde yumuşak ve hoş kokulu bir cilde sahip olabilirsiniz.

2.9. CeraVe Köpüren Temizleyici 236 ml

CeraVe Köpüren temizleyici cildin koruyucu bariyerine hassas davranırken derinlemesine temizlik sunar. Yüzünüzün koruyucu bariyerini nemlendirmeye ve tamir etmeye yardımcı olan 3 temel seramid sayesinde ferahlatıcı bir etkiye sahiptir. Ayrıca cilt restorasyonu için hyaluronik asit ve niasinamid içerir. Fazla sebumu, kiri, makyajı etkili şekilde temizler. Dermatolojik olarak test edilen formulüyle oldukça zararsız ve hassastır. 

2.10. La Roche-Posay Yüz Temizleme Jeli

La Roche-Posay yüz temizleme jeli; yağlı cildinizi kurutmadan nazikçe temizler. Titizlikle seçilmiş arındırıcı içeriğiyle, akneye eğilimli ciltler tarafından bile en iyi şekilde tolere edilir. Komedojenik değildir ve saf formülüyle cildinizi sebumdan arındırır. Cildinizi temiz ve taze bırakır. Anti-enflamatuar formülüyle tahriş etmez. Hassas ciltler rahatlıkla kullanabilir. Kullandıktan sonra hafif taze bir his bırakır.

En iyi yüz temizleme jelini bulmanın cilt bakım rutininizde büyük bir fark meydana getirmeyeceğini düşünüyor olabilirsiniz, ancak doğru ürün her şeyi değiştirebilir, temiz, sağlıklı bir cildin temeli olabilir. Temizleyiciler ölü deriyi, kirleri, yağı ve bakterileri temizler. Yalnızca gözenekleri sıkılaştırmakla kalmaz aynı zamanda cilt bakım ürünlerinizin emilimini de kolaylaştırır. En uygun yüz temizleme jelini bulma arayışındayken, arama alanınızı küçültmek için cilt tipinizi dikkate almak önemlidir.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir