Genel

Doktorların Önerdiği Kırışıklık Kremleri

Doktorların Önerdiği Kırışıklık Kremleri

Yaşlanma kaçınılmaz bir süreç olsa da sağlıklı yaşam ve doğru bakım rutinleriyle bu süreci yavaşlatabilirsiniz. Özellikle doğru bakım ürünleriyle cildinizi genç ve canlı tutabilirsiniz. Doktorlar, yaşlanma karşıtı kremlerin bu hedefe ulaşmada etkili bir rol oynayabileceğini belirtiyor. Bu yazıda, uzman doktorların önerdiği kırışıklık kremleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Önemli not alanı

Cilt bakım dünyası, her geçen gün yeni ürünler ve teknolojilerle değişiyor. Bu yeniliklerin arasında karşımıza çıkanlardan biri de “Boto-Strech” adı verilen bir kırışıklık giderici krem. Bu inovasyon, botoxun etkilerini taklit ederek kırışıklıkları azaltma, cildi daha genç ve sıkı bir görünüme kavuşturma hedefiyle karşımıza çıkıyor.

Boto-Strech, adını “botox” ve “stretch” (germe) kelimelerinin birleşiminden alır. Bu krem, botoxun ciltteki kırışıklıkları azaltma yeteneğini taklit etmesi için geliştirilmiştir. İçeriğindeki aktif bileşenler, cildin derin tabakalarına nüfuz ederek kasların gevşemesini sağlar. Böylece cildin daha sıkı ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasına destek olur.

2. L’Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Gündüz Kremi

Kırışıklıkları gideren krem türleri arasında konsantre pro-xylane ve hyaluronik asit içerenlerden biri olan Revitalift Lazer X3, gündüz rutinine eklemeye uygun bir üründür. Yıllara meydan okuyan bir yüz isterken boynunuzu da ihmal etmeyip her iki bölge için de kullanabilirsiniz.

Ürünün alıcılarına vadettiği bazı değişimler vardır. Bu değişimler aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Yaşlanma izlerinin %100’üne karşı cildinizi besleyerek destek olmak
  • 6 ayda 7 yıllık yaşlanmayı yüzünüzden gidermek
  • 2 ayda 3 yıllık kırışıklık görünümünü azaltmak

Doktorların önerdiği kırışıklık kremleri arasında yer alan Revitalift Lazer X3, düzenli kullanılması halinde vaatlerini yerine getirebileceğini belirtiyor.

3. Kiehl’s Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum

Kiehl’s Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum, retinolü cildinize nazikçe ve günlük olarak uygulayarak hücre yenilenmesine destek olmaya çalışır. Bu serumun bir özelliği de mikro dozlarda retinol içermesidir. Normal şartlarda içinde her gün uygulanmayacak kadar kuvvetli bir asit olmasına karşın bu ürünü düzenli kullanabilirsiniz.

Serumun içindeki retinol, cildinize yavaşça uyum sağlaması ve tahriş olmaması için uygun dozdadır. Dolayısıyla hem gündüz hem gece rutinlerinize eklemeye müsaittir. Kullanım rutininde ise cildinizi yıkadıktan sonra ürünü yüz ve boyun bölgelerinize uygulayabilirsiniz. Ürünü nemlendirici kremden önce sürmeye dikkat etmelisiniz. Böylece daha kuvvetli bir etki alırsınız.

4. SkinCeauticals A.G.E. Interrupter

Günde bir veya iki kere kullanımı uygun olan SkinCeauticals A.G.E. Interrupter, kolajen ve glikasyon kaybına karşı cildi koruyan yapıdadır. Ürün, yalnızca koruma değil aynı zamanda yenilenme de vadeder. Kuru, hassas, yağlı, karma, normal olmak üzere tüm cilt tiplerine uygun olan kırışıklık giderici krem; aydınlık bir görüntü sağlamasıyla da bilinir.

Vücudunuzda yaşanan kolajen azalması durumunda kırışıklık artışı yaşayabilirsiniz. Yaşlanma belirtilerinin kolajen eksilmesine bağlı olanlarını engelleyebilmek adına formüle edilen ürün, daha sıkı hissedeceğiniz bir yüze ve boyna kavuşmanıza destek olur.

5. Kiehl's Super Multi-Corrective Cream

Kiehl's Super Multi-Corrective Cream
Krem, kırışıklıkları azaltmanın dışında cilt tonunu düzeltme ve nemlendirme gibi etkilere de sahiptir.

Kiehl’s Super Multi-Corrective Cream, birçok cilt sorunuyla ve çeşitli yaşlanma belirtileriyle başa çıkmayı amaçlayan bir cilt bakım kremidir. Ürünün içeriği; cildin elastikiyetini artırma, kırışıklıkları azaltma, cilt tonunu düzeltme ve nemlendirme gibi çeşitli faydaları sağlaması adına geliştirilmiştir.

Kuruluk, yaşlanma belirtilerini arttıran bir semptom olduğundan ilk başta giderilmesi gereken sorunlardan biridir. Bu sebeple doktorların önerdiği kırışıklık kremleri içinde yer alan ürünün çalışma prensiplerinden ilki, cildi nemli tutmaktır. Khiels, kremin içeriğinde ince çizgilerin azalması ve sıkı bir görünüm elde edilebilmesi için chaga mantarı, phytomimetik A vitamini ve proxylanegx maddelerin yararlanır.

6. Avene Eluage Krem

Avene Eluage Krem, yaşlanma belirtileriyle başa çıkmayı amaçlayan bir cilt bakım ürünüdür. Özellikle kırışıklıkları ve ince çizgileri gidermeyi hedefler. Ürünün içeriğinde retinaldehit (Retinaldehyde) ve hyaluronik asit gibi etkili bileşenler bulunur. Retinaldehit, ciltteki kolajen üretimini artırarak cildin daha sıkı, genç görünmesine yardımcı olan bir asit türüdür ve A vitamininin türevlerindendir.

İçeriğindeki hyaluronik asit sayesinde yüzünüzü sıkı bir görünümü kavuştururken nemden de eksik bırakmaz. Ürünü makyaj altına veya gündüz kullanmak istediğinizde üstüne güneş kremi sürerek uygulamanız elzemdir. Güneşle mümkün olduğunca tepkimeye girmemesi gerekir.

7. La Roche Posay Redermic R Krem

Dermatologlara göre cildin yaşlanması hem iç hem de dış etkenlere bağlıdır. Kişinin kendi sağlığı ve genetiği iç etkenler arasındayken güneş, toz gibi durumlar dışta kalır. Kırışıklık giderici krem ürünlerde amaç, dış etkenlerden ötürü oluşan çizgi ve lekeleri gidermek ve yenilerine karşı kullanıcıları korumaktır. Bu noktada içinde retinol olan Redermic R Krem de güneş, toz gibi faktörlerden cildi korumayı gözetir. Ürünün klinik olarak faydasını kanıtladığı bölgeler; göz çevresi, üst dudak ve alındır. Bölgesel kırışıklıkları giderme konusunda kullanıcılar arasında en çok iyileşme gözlemlenen alan, dudak üstüdür.

8. Diadermine No110 Kırışıklık Karşıtı Serum

Serumlar, kremlerden daha farklı yapıda ürünlerdir. En önemli ayrım noktası ise cildin içine işleme etkisidir. Diadermine No110 Kırışıklık Karşıtı Serum, tüm cilt tiplerine uygun olmakla birlikte hücrelere derinlemesine nüfuz eder. Bakım rutininde ise kremlerden önce uygulanması gerekir.

Ürünün net bir yaş skalası olmamakla beraber 30+ kişilerin kullanımı için daha uygundur. Bunun yanında her cilt tipini rahatlatabilecek yetkinlikte geliştirilmiş bir serumdur. Satış vaatlerinden biri de gençliğin 11 işaretini canlandırmaktır.

9. Gülsha Gece Gül İksiri

Gece Gül İksiri, yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklıklar için ideal bir seçimdir.
Gül suyu ve esansları, yıllardır cilt bakımında kullanılmasına karşın son dönemde ününe ün katmıştır. Bunun temel sebeplerinden biri insanların, bitki özünün yüzü ve boynu yatıştırdığını fark etmeleridir. Gülsha Gece Gül İksiri, kırışıklık giderici krem kategorisine girmez çünkü aynı işlevi gören bir serumdur. Doğal ve ferah bir kokuya sahip olan ürün, cildi yenilerken nem dengesinin korunmasına da destek olur. Ancak güzel kokmasının sebebi içeriğinde parfüm olması değildir. Hassas cilt tiplerinin de güvenle kullanabilmesi için üründe; sentetik parfüm, alkol, renklendirici, paraben ve silikon yoktur. Ürünün içinde aktif bileşenler yoğun olduğundan gece uygulamanızda fayda vardır. Bu sayede sabaha kadar cildinizde emilimine devam edip en yüksek verimle nemlendirebilir. Serumun daha çok oluşabilecek kırışıklıkları engelleme amacıyla üretildiğini bilip kendi ihtiyacınıza göre alışveriş yapabilirsiniz.

10. Roc Pro-Define

Roc Pro-Define, kırışıklıkları gideren krem kategorisinden bulabileceğiniz 50 ml’lik bir üründür. Yüzü yeniden şekillendiren ve kozmetik lifting etkisi yaratma gayesinde olan krem, zengin ve besleyici bir içeriğe sahiptir. Cildi sıkılaştırmak, sarkmasını önlemek için sabah veya akşam kullanıma müsaittir.

30 ve üstü yaşlarda bakım rutininize ekleyebileceğiniz ürün, eğer genç olmanıza rağmen kırışıklıklarınızdan şikayetçiyseniz de değerlendirebileceğiniz bir noktadadır. Makyajınızın altına baz olarak uyguladığınızda taze, sağlıklı ve parıltılı bir görüntü elde edebilirsiniz. Dolgunlaştırıcı, pürüzsüzleştirici etkisi olduğunu iddia eden kremi; yüzünüzü mermer gibi görmek istediğiniz günlerde makyaj altı bazı yapabilirsiniz.

Ürünün dikkat edilmesi gereken en önemli noktası, her cilt tipine uygun olmamasıdır. Yoğun bir nemlendirme özelliğine sahip olduğundan yağlı veya yağlanmaya yatkın, karma ciltlerin kullanmaması daha sağlıklıdır. Ancak kuru yapıda bir yüze sahipseniz her gün uygulama yapabilirsiniz.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir