Genel

En İyi Göz Altı Kırışıklık Kremi Ürünleri

Göz çevresi cildin en hassas bölgelerinden biri olduğu için istenmeyen çizgiler, çok erken yaşlarda ortaya çıkabilir. Kırışıklıkların derinlik kazanmaması ve kısa sürede ortadan kalkması için uygulayacağınız bakım rutini son derece önemlidir. İçeriğimizde, her yaş grubunun kullanabileceği en iyi göz altı kırışıklık kremi markaları, bileşenleri ve kullanım önerilerini derledik! 

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Önemli not alanı

Göz Çevresi Kırışıklık Kremi Ürünleri
Göz altı kırışıklık kremleriyle yaşlanmanın etkilerini yüzünüzden silebilirsiniz.
Cilt bariyeri oldukça hassas bir yapıda olduğu için hem genetik hem de çevresel faktörlerden etkilenir. Göz altı kremleri ise bu faktörler sebebiyle ortaya çıkan morlukları, çizgileri, şişlikleri ve kırışıklıkları iyileştirmek için geliştirilmiştir.  İçeriğindeki bileşenlere göre etki alanı farklılık gösterdiği için öncelikle göz çevresindeki asıl sorunun saptanması ve cildin ihtiyacına uygun kremin seçilmesi gerekir. Örneğin, kuruluktan kaynaklı kırışıklık için anti-aging ürün kullanmaya başlamadan önce doğru bir nemlendirici tercih edilmelidir.  Kremler düzenli kullanımda kalıcı bir etki sağlasa da tam anlamıyla işe yaraması için cilt tipine uygun ürün tercih etmek önemlidir. Şayet ton eşitsizliğinden kaynaklanan sorunlar yaşıyorsanız, göz altı kırışıklık kremi sizin için doğru bir seçim olmayabilir. Cilt tipine, tonuna ve rengine göre krem seçimi yapılması durumunda, göz altı morluklarına ve kırışıklıklarına elveda diyebilirsiniz.

2. Göz Altı Kremi Ne Zaman Kullanılmalı?

UV ışınları, çevresel faktörler, stres veya genetik faktörler gibi pek çok etkenden kaynaklanan kırışıklıklar, genellikle olgunluk döneminde ortaya çıkar. Bu safhaya gelmeden önce uygun bir krem kullanmak, göz çevresinde meydana gelen cilt problemlerini erken yaşta ortadan kaldırmak için oldukça önemlidir. 

Uzmanlar, bu sebepler doğrultusunda olgunluk dönemi öncesi göz altı kırışıklıkları için krem kullanımını önermektedir. 20’li yaşlarda bu tür ürünlerin kullanımı, gelecekte yaşayacağınız cilt problemlerinin önüne geçebilir. Günde ikiden fazla olmamak üzere yüzünüze süreceğiniz bakım kremleri, estetik görünümünüzü büyük ölçüde koruyacaktır.

3. En İyi Göz Altı Krem Önerileri

Göz çevresi için etkili sonuçlar veren ürünler oldukça çeşitlidir. Bu ürün çeşitleri içerisinden yalnızca bir tanesini önermek zordur. Çünkü; bir krem iki ayrı cilt tipinde, birbirinden farklı sonuçlar doğurabilir. Bunun için öncelikle cilt tipinizi tanımanız gerekir. Cildinizi tanıdıktan sonra sizler için aşağıda sıraladığımız en iyi göz altı kırışıklık kremi önerilerine göz atabilirsiniz.

1. Boto Strech Yaşlanma Karşıtı Krem

Anti-aging özelliğe sahip olan Boto Strech yaşlanma karşıtı krem, tüm cilt tipleri için uygun bir üründür. Moisturising içeren formülü ile beraber bu ürün, piyasanın popüler kremleri arasında yer alır. Nemlendirmeye, beslemeye ve korumaya yardımcı olan ürün, çevresel faktörlere karşı da oldukça dirençlidir. 

Rüzgara, yağmura ve aşırı soğuğa karşı dayanıklı olan Boto Strech Yaşlanma Karşıtı Krem, UV ışınlarının cilde olan etkisini en aza indirir. Cildin elastikiyet kazanmasını sağlayan ürün, göz altı çizgileri için krem arayanların ilk tercihlerinden biridir.

2. Kiehl’s Creamy Eye Treatment with Avocado

Kiehl’s Creamy Eye Treatment with Avocado, avokado yağının mucizevi etkisini kullanır. Göz çevresinde canlı bir görünüm sağlayan krem, vitamin ve mineral bakımından oldukça zengindir. Yoğun nemlendirici dokusu sayesinde ihtiyacınız olan nemi sizlere sağlayan ürünün, göz çevresine ışıltı kazandırma özelliği de bulunmaktadır. 

Birkaç dakika içinde emilebilen ve ince bir tabaka oluşturan kremi günde iki defa kullanabilirsiniz. Göz altı morlukları için krem önerileri içinde de yer alan bu ürünü sabah ve akşam olmak üzere düzenli uygulayarak göz çevresindeki renk eşitsizliğini yok edebilirsiniz.

3. SkinCeuticals AOX Eye Gel

SkinCeuticals AOX Eye Gel
Jel, hassas göz çevresi için ideal bir kullanım sunar.

SkinCeuticals AOX Eye Gel, göz çevresindeki hassas bölge için üretilen özel bir üründür. Bu kremi, diğer kozmetik ürün çeşitlerinden ayıran en önemli husus; oksidatif stresin etkilerinden korumak amacıyla tasarlanmış olmasıdır. Phloretin ve ferulik asitle zenginleşen formülü, göz çevresine canlı bir görünüm kazandırır. 

Yaşlanma belirtilerini en aza indiren göz altı kırışıklık kremi SkinCeuticals AOX Eye Gel, tüm cilt tiplerine uygundur. Yağlı, kuru ya da karma cilt tipi fark etmeksizin bu ürünü kullanarak kırışıklık oluşumunun önüne geçebilirsiniz.

4. Valmont DETO2X EYE

Valmont DETO2X EYE, hava kirliliğine yoğun şekilde maruz kalan ciltlerin doğal görünüm kazanması için üretilmiştir. Cilt yüzeyine saf oksijen sağlayan formülüyle, yüzü dolgunlaştırarak pürüzsüzleştirir. Köpüksü bir dokuya sahip olan kremin kullanımı da oldukça kolaydır. 

Göz çevrenize narin dokunuşlar sağlayarak uygulayabileceğiniz Valmont krem, sağlıklı bir görünüm isteyenler için ideal yapıdadır. Cilt tonunu kademeli bir şekilde doğal rengine döndüren Valmont DETO2X EYE, istenmeyen çizgiler ve mor halkalara karşı etkilidir.

5. Caudalie Vinergetic C+ Aydınlatıcı Göz Bakım Kremi

Gündüz veya gece kullanabileceğiniz Caudalie Vinergetic C+ aydınlatıcı göz bakım kremi, PEG ve silikon içermeyen yapısıyla tüm cilt tipleri için uygun olarak tasarlanmıştır. Vegan formüle sahip ve parfümsüz olmasına karşın hoş bir esans taşır. İçeriği %97 doğal türevli bileşenlerden oluşan Vinergetic C+, göz altı morlukları için krem seçenekleri içerisinde en çok tercih edilen ürünlerin başında gelir.

Göz çevresindeki koyu halka ve şiş görünümünü azaltan formülü; kahve özü, niyasinamid ve zeytin skualeni ile zenginleştirilmiştir. Fluid yapısıyla göz çevresinin ihtiyacı olan nem desteğini de sağlar.

6. Glamglow Brighteyes Illuminating Anti Fatigue Göz Kremi

Glamglow Brighteyes Illuminating Anti Fatigue göz kremi, yorgunluk belirtilerini ortadan kaldıran bir üründür. Günlük hayatta yaşadığınız stres ve sıkıntıdan doğan ince çizgileri yok etmede başarılı bir performans sergiler. 

Yorgun göz çevresini canlandıran hyaluronik asit bileşeni sayesinde bölgenin gün boyu nemli kalmasına da imkan tanır. Günlük kullanılabilen Glamglow Brighteyes, ton eşitsizliklerini ortadan kaldırmada oldukça etkilidir.

7. Shiseido White Lucent Anti-Dark Circles

2-3 ay boyunca düzenli kullanarak etkilerini hissedebilirsiniz.

Shiseido White Lucent Anti-Dark Circles, leke oluşumuna karşı cilt bariyeri oluşturan ürünlerin başında yer alır. Kullanıldıktan 24 saat sonra bile cildi nemli tutmaya devam eder. Bu ürünü, kuruluktan kaynaklı ince çizgilerin oluşumunu önlemek için kullanabilirsiniz. Aydınlatıcı bir özelliği de bulunan Shiseido White Lucent Anti-Dark Circles, paraben ve mineral yağlar içermez. Kalıcı bir etki görmek için 2-3 ay boyunca düzenli bir şekilde kullanmanız önerilir. 

8. Origins Ginzing Refreshing Göz Kremi

Origins Ginzing Refreshig, göz altı kırışıklıkları için krem almak isteyenlere önerebileceğimiz markalardan bir diğeridir. C vitamini ve niasinamid bileşeniyle göz çevresini aydınlatmak üzere tasarlanmıştır. Nem desteği sağlayan kremin içeriğinde, doğal panaks ginseng vardır. 

Koyu halkaları yok etmek üzere kahve çekirdeklerinden yararlanarak özel bir formülle geliştirilmiştir. Düzenli kullanımda cildin doğal hücre enerjisini artırır. Açık-orta cilt tonlarının kullanabileceği bir seçenek olan Origins Ginzing Refreshing, göz çevresindeki renk eşitsizliğini de giderir.

9. The Ordinary Caffeine Solution 5%

Göz altı morlukları için krem bulmakta zorlanıyorsanız, The Ordinary Caffeine Solution 5%’i inceleyebilirsiniz. Renk pigmentasyonu sağlayan formülü, göz çevresindeki şişkinliği hissedilir biçimde azaltarak estetik bir görünüm kazandırır. Kafein ve yeşil çay özüyle zenginleştirilen bileşeni ise bölgeye dolgunluk kazandırarak çizgi görünümü en aza indirir.

Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa kullanarak göz etrafındaki renk eşitsizliğini ortadan kaldırabilirsiniz. Kremi hafif bir şekilde, ovalayarak göz çevrenize yedirirseniz kısa sürede etkisini görmeniz mümkündür.

10. La Mer The Eye Balm Intense-Göz Bakım Kremi

Cildiniz için en iyi göz altı kırışıklık kremi seçenekleri arasında yer alan La Mer The Eye Balm Intense, bu popülerliği “mucize iksir” adıyla anılan formülüne borçludur. La Mer’in derin dönüştürücü için kullandığı bileşen, göz çevresindeki çizgileri kısa süre içinde yok eder. 

Kırışıklıkları gözle görülür biçimde azaltır, cilde daha sıkı ve canlı bir görünüm kazandırır. Kremi gümüş uçlu aplikatör kullanarak derinize yedirdiğinizde daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

11. Clinique All About Eyes Yoğun Göz Çevresi Kremi

Nem bakımından oldukça zengin olan Clinique All About Eyes, göz etrafında gelişen birçok sorunu ortadan kaldırmaya yardımcı olacak bileşenlere sahiptir. Özellikle renk eşitsizliğini, halkaları ve çukurları yok etmek için kullanılan Clinique, göz altı morlukları için krem denildiğinde ilk akla gelen isimlerden biridir. 

12. LIERAC Dioptipoche Puffiness Correction Smoothing Gel

LIERAC Dioptipoche Puffiness Correction Smoothing Gel
Jel, göz çevresindeki derin çizgiler konusunda oldukça başarılıdır.

Kırışıklık karşıtı göz kremi LIERAC Dioptipoche Puffiness Correction Smoothing Gel, derin çizgilerle mücadele konusunda oldukça başarılıdır. Pürüzsüz göz çevresi görünümü arayanların sepetinde yer verebileceği bu ürün, yoğun nemlendirici özelliğiyle gün boyu göz altını canlı tutar. 

13. Drunk Elephant C-Tango Multivitamin Eye Cream

Drunk Elephant C-Tango Multivitamin Eye Cream, göz altı çizgileri için krem arayanların listesine eklemesi gereken ürünlerden biridir. UV ışınına, zararlı gazlara ve diğer radikallere karşı ince bir cilt bariyeri oluşturan kremin içeriği aşağıdaki gibidir:

  • C ve E Vitamini
  • Kesiz Peptit Formülü
  • Süperoksit Dismutaz
  • Salatalık Özü

Vitamin desteği ile göz çevresinin nem dengesi sağlanırken salatalık özü, şişlik ve torba görünümünü en aza indirir. Kesiz Peptit ve Süperoksit Dismutaz bileşenleri ise istenmeyen çizgilere karşı etkilidir.

14. Estee Lauder Advanced Night Repair Eye Matrix Onarıcı Göz Kremi

İpeksi bir dokunuş sağlayan Estee Lauder Advanced Night Repair Eye, nemlendirici özelliği sayesinde, göz çevresinde kuruluktan kaynaklı meydana gelen problemleri ortadan kaldırır. Aynı zamanda ince çizgiler, kaz ayakları ve mor halkalara karşı onarıcı bir formülle geliştirilmiştir. 

15. L'Oréal Paris Revitalift Filler Göz Kremi

L’Oréal Paris Revitalift Filler, anti-aging kozmetik ürünlerinden biridir. Yaşlanma karşıtı özelliği bulunan kremi, günde iki defa uygulayarak kısa sürede sonuç almanız mümkündür. Konsantre hyaluronik asitle güçlendirilen ürün, yıldız içeriği sayesinde cilde dolgunluk verir. Kaz ayağı görünümünü hissedilir biçimde azaltan formülü, göz çevresindeki çukur görünümünü de yok eder. 
Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir