Genel

Kaz Ayakları için Krem Tavsiyeleri

Kaz Ayakları için Krem Tavsiyeleri

Kaz ayakları için krem kullanımı, ifadenize yapışmış çizgileri en aza indirir ve düzenli kullanımda ortadan kaldırır. Bu problemin ortaya çıktığı net bir yaş aralığı olmadığı için her yaştan kadının kullanabileceği ürün seçenekleri mevcuttur. 

Görünümü etkileyen inatçı kırışıklıkların başında, gözü çevreleyen küçük çizgiler gelir. Bu minik ince ve uzun ifade çizgileri, kaz ayakları olarak bilinir ve göz çevresindeki derinin son derece hassas ve ince olmasından dolayı kırışıklığa oldukça meyillidir. Etnik köken, genetik, cilt kalınlığı, güneşe maruz kalma oranı, yaşam faktörleri ve sıvı alımı; kaz ayaklarının ortaya çıkmasını etkileyen faktörler arasındadır.

Toplumsal güzellik standartları ne söylerse söylesin; yaşlanmak, güzel ve doğal bir süreçtir. Ancak her geçen yıl; ciltte sarkma ve kırışıklıkların ortaya çıkmasına sebep olur. Yaşlılık belirtilerine gerekli müdahaleyi yaparak daha sağlıklı bir görünümle yaş alabilir, yaşlanma belirtilerini aza indirebilirsiniz. İçeriğimizde, bakım rutinine dair tüm detayları görebilirsiniz!

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Önemli not alanı

Kaz Ayakları için Krem Tavsiyeleri
Kaz ayakları, gözlerin etrafında meydana gelen kırışıklıklardır.

Kaz ayakları, gözlerimizin etrafında meydana gelen, çizgi halindeki kırışıklıklardır. Yaşlandıkça göz çevresindeki cilt, elastikiyetini ve doğal yağlarını kaybederek kırışıklığa açık hale gelir. Cildimizdeki kolajen ve elastikiyet kaybı, güneş ve hava kirliliği; kaz ayağı oluşumunu hızlandırabilir. Gülümseme sonucu kas kasılmaları da çizgi oluşumunu hızlandırır. Göz çevresindeki deri, yüzümüzün diğer bölgelerine göre %40 daha ince olduğu için daha hassastır. 

Çoğu insan yaşlanmanın ilk belirtisini göz çevresinde, kaz ayaklarının oluşumuyla görür. Zamanla doğal yüz ifadenizden ve gülümsemenizden dolayı kaçınılmaz olarak bu çizgiler meydana gelir. Ancak bunların oluşumunu en aza indirmenin ve geciktirmenin kesin yolları vardır. 

Gözlerinizi düzenli kontrol ettirerek (görme bozukluğundan kaynaklı göz kısma refleksini giderebilirsiniz), güneş gözlüğü kullanımını artırarak, göz çevrenizdeki hassas olan cildi dikkatli ve hassas bir şekilde ovarak, sırt üstü uyumaya gayret ederek; kazayağı oluşumunu minimuma indirebilirsiniz.

2. Kaz Ayakları Neden Olur?

Gülmek , gözleri kısmak , kaşları çatmak gibi hareketler gerçekleştirilirken kaslarımız kasılır. Yıllar boyu süren kasılmalar; güneş ışığına maruz kalma, sigara içme veya hava kirliliği gibi çevresel faktörlerin birleşimi ve vücudun protein eksikliği, göz çevremizde çizgilere ve kırışıklığa sebep olur.

Kaz ayaklarını istisnai durumlar dışında 30’lu yaşlarınızın başındayken fark edebilirsiniz. Cilt bakım rutininize ve genetiğinize bağlı olarak 40’lı yaşlarınıza kadar görmeme ihtimaliniz de vardır. Düzenli krem kullanımı kazayağı ve diğer ince çizgilerin gelişimini yavaşlatmanın anahtarıdır.

Güneşe fazla maruz kalırsanız ve güneş koruyucu kullanmazsanız, dönem dönem yaşadığınız stres, öfke, kaygı, üzüntü gibi duygularınızı yönetemezseniz, sağlıklı beslenmez ve cilt bakımı rutini oluşturmazsanız; kaz ayaklarının oluşumu hızlanacaktır.

3. Kaz Ayakları Nasıl Geçer?

Bakımınızın ilk aşamasına ekleyerek başarılı sonuçlar alabilirsiniz.
Öncelikle kazayağı oluşumunu en aza indirmek için güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmemeniz ve cildiniz için en doğru ürünü kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Her gün düzenli olarak 30+ faktör güneş kremi kullandığınızda güneşin zararlarını en aza indirir ve cildinizi koruma altına alırsınız.  Retinol, C vitamini gibi faydalı bileşenler içeren nemlendirici etkili göz kremleri kullanmak da kaz ayaklarını minimuma indirmek için oldukça faydalıdır. Hyaluronik asit kullanımıyla cildinizi dolgunlaştırabilir ve oluşmuş ince çizgileri doldurmaya yardımcı olabilirsiniz. Cilt peelingleri, gözenekleri tıkayan kirin, ölü cilt hücrelerinin ve aşırı yağın temizlenmesini sağlayarak, doğal olarak oluşan asitlerin ve aktif bileşenlerin gücünden yararlanır. Yeni hücre oluşumunu ve büyümesini sağlayan cilt peelingleri sayesinde kolajen üretimini teşvik ederek daha temiz ve daha sıkı bir cildin oluşmasına yardımcı olur.

4. Kazayağı Kırışıklık Kremi Önerileri

Dermatologların görüşüne göre; kazayağı kırışıklık kremi kullanmak, ince çizgilerin oluşumunu engellemek ve var olanları azaltmak için oldukça faydalıdır. Eğer göz çevrenizi pürüzsüz görmek istiyorsanız aşağıdaki listede bulunan kremleri inceleyebilir, beklentilerinizi karşılayacak ürünlerle bakım rutinine başlayabilirsiniz. 

1. Boto Strech Yaşlanma Karşıtı Krem

Boto Strech yaşlanma karşıtı krem; Anti Aging içeriğiyle tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur. Anti Aging yüz kremi, cildinizi tahriş etmeden derinlemesine temizler ve korur. Paraben içermeyen bir formüle sahip olduğu için hassas ciltler de rahatlıkla kullanabilir. 

Sağlık Bakanlığı’na kayıtlı temiz içeriğinde; lavanta, hyaluronik asit, kolajen ve zeytin yağı bulunur. Gece ve gündüz kullanıma uygun bu kremi düzenli kullanarak değişikliği fark edebilirsiniz.

2. La Roche-Posay Redermic C Yeux

La Roche-Posay Redermic C Yeux yaşlanma karşıtı dolgu tedavisi sağlar. Hassas ciltler için zamanın etkisini telafi edecek özel bir formüle sahiptir. Yaşlanma karşıtı dermatolojik aktif bileşenleri sayesinde genç ve sağlıklı bir görünüm vadeder. 

Sağladığı dolgu tedavisiyle göz çevresindeki hassas bölgeye aktif olarak etki eder. Antioksidan içeriğe sahip saf C vitaminiyle arındırıcı ve onarıcı etkiye sahiptir. 36+ yaş kullanımına uygun olduğundan, genç kadınlara önerilmez.

3. Vichy Slow Age Göz Kremi

Doğal formüle sahip olan krem, aynı zamanda UV koruması içerir.

Yaşlanmanın etkilerini ortadan kaldırmak için özel olarak tasarlanmış ve yaşlanma belirtilerinin görünümünü yavaşlattığı klinik olarak kanıtlanmış güçlü prebiyotik içeriğe sahip göz kremidir. 

Vichy slow age göz kremi; antioksidan, probiyotik, mineralli termal su, ginkgo biloba yaprağı ekstresi ve kafein gibi doğal bileşenlerle formüle edilen kaliteli bir üründür. Bilimsel verilerle kanıtlanan içeriği, yaşlılık belirtilerinin görünümünü azaltır. Şişliklerin, koyu halkaların ve ince çizgilerin görünümünün azaltılmasına yardımcı olur. Hipoalerjeniktir ve tüm cilt tipleri rahatlıkla kullanabilir.

4. Luis Bien Torba ve Morluklara Karşı Göz Altı Bakım Kremi 15 ml

Gölgeli görünümden mor halkalara kadar değişen koyu halkalar, çözülmesi en zor sorunlardan biri olabilir. Ancak sebebine bağlı olarak kullanacağınız aydınlatıcı ve bakım yapan göz kremleriyle bu sorunu çözebilirsiniz.  Luis Bien torba ve morluklara karşı göz altı bakım kremi; C vitamini ve niasinamid gibi bileşenlerle göz çevresini uyandırmaya ve enerji vermeye odaklanır. Renk tonunu eşitler ve göz altı torbalarını azaltmaya yardımcı olarak daha sağlıklı bir yüz vadeder.v

5. Mary & MayTranexamic Acid+glutathion Koyu Halka Karşıtı Aydınlatıcı Göz Çevresi Kremi 12 Gr

Güçlü bir antioksidan ve melanin engelleyici olan karışımı sayesinde göz altınızdaki mat tonu aydınlatır ve eşit olmayan cilt tonunu iyileştirerek eşitler. İçeriğinde cilt lekelerini gidermeye ve kolajen üretimine yardımcı olan C vitamini bulundurur. Dermatolojik olarak test edilmiştir. Paraben, yapay koku, renklendirici, alkol içermediği için hassas bir cilde sahip olsanız dahi rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

6. W-Lab Kozmetik W-Lab Göz Altı ve Çevresi Bakım Kremi 50 ML

İçeriğinde; arnica montana bitkisinin şifalı yapraklarından elde edilen ekstrakt bulunması nedeniyle; göz altlarınız nemlenir. Torbalı görünüm azalır. Ödemden, yorgunluk ve uykusuzluktan dolayı şişmiş ve morarmış göz altlarınızı kısa sürede toparlar. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez düzenli kullanıldığı takdirde gözle görülen iyileşmeyi fark edebilirsiniz.

7. Dermoskin Göz Çevresi Bakım Kremi 15 ml

Tüm cilt tiplerini ürünü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
Dermoskin göz çevresi bakım kremiyle; göz çevrenizdeki kan dolaşımı hızlanır ve morluklar, koyu renkli halkalar giderilir. Aktif bileşenler ve güçlü antioksidanlar yardımıyla göz çevresindeki nem bariyerinin güçlendirilmesine yardımcı olur. Gözlerinizdeki yorgun ifade kaybolurken cildiniz sıkılaşır ve hafifler. İçeriğinde C vitamini bulunur bu güçlü antioksidan sayesinde parlak bir göz çevresine sahip olursunuz.

8. Dermoskin Be Bright Göz Çevresi Peptit Kompleks Krem 15 ml

Yumuşak yapısı ve nem bombası sayesinde kuruyan göz çevrenizi canlandır. Mimiklerinizden dolayı göz kenarınızda meydana gelen kırışıklıklara bakım yaparak azalmasına yardımcı olur. Aloe Vera ve hyaluronic asit içerdiğinden cildinizin ışıltılı bir parlaklık kazanmasını sağlar. Düzenli kullanım sonrası koyu renkli halka oluşumunun azaldığını göreceksiniz. Tüm cilt tiplerine uygundur. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa temiz cildinize uygulayabilirsiniz.

9. True Care Canlandırıcı Göz Çevresi Bakım Kremi

True Care canlandırıcı göz çevresi bakım kremiyle göz çevrenizi nemlendirerek aydınlık ve canlı bir göz çevresine sahip olabilirsiniz. Mor halkaların, koyu rengin zamanla azalması için düzenli kullanım gerekmektedir. Göz şişliklerinizi gidermek ve ince çizgilerinizi azaltmak için hangi cilt tipine sahip olursanız olun bu ürünü kullanabilirsiniz. Temiz cilde uygulayarak aydınlık görüntüye kavuşabilir ve cilt lekelerinizi giderebilirsiniz.

10. L'Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Göz Kremi

Hyaluron uzmanı göz kremi formülü sayesinde rahatça yatıştırılmış ve tahrişi önlenmiş saf cildiniz ortaya çıkar. Dolgunlaştırıcı ve nemlendirici etkili hyaluronik asitle cildiniz neme doyar ve kırışık görünüm azalır. İnce çizgileri düzleştiren formülü 25 – 35 yaş arası için kullanıma uygundur. Oldukça hafif ve alerjen olmayan içeriği sayesinde her cilt tipi rahatlıkla kullanabilir. Düzenli kullanımla koyu halkalarınızın azaldığını ve nemlendiğini fark edeceksiniz.
Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir