Genel

Göz Çevresi Kırışıklık Kremi Ürünleri

Göz Çevresi Kırışıklık Kremi Ürünleri

Yaşlanmanın ilk belirtileri, göz çevresinde fark edilir. Yüzün geri kalan kısımlarına kıyasla daha ince olan deri yapısı, ince çizgilere ve kırışıklıklara daha meyillidir. Yaş ilerledikçe göz kapağının dış kısmındaki kaz ayakları ve koyu halkalar kendini göstermeye başlar. Bu belirtiler doğal bir vücut tepkisiyken, estetik olarak sizi rahatsız ediyor olabilir. Sorunlu alanları aydınlatmak ve çizgilere bir çözüm bulmak istiyorsanız, göz çevresi kırışıklık kremi seçeneklerine göz atmaya başlamanızda fayda vardır. 

Bu ürünler, hassas olan göz kapakları ve çevresine özel olarak üretilmiştir. Yüzünüzün geri kalanına uyguladığınız nemlendiriciler bu bölgelere ağır gelebilir. Ayrıca büyük ihtimalle işe yaramayacaktır. Sizin için en iyi göz çevresi kırışıklık kremi seçeneğini bulmak istiyorsanız, okumaya devam edebilirsiniz.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Önemli not alanı

Göz Çevresi Kırışıklık Kremi Ürünleri
Göz çevresi kırışıklık kremleriyle yaşlanmanın etkilerini yüzünüzden silebilirsiniz.

Bu ürünler, hassas bir bölge olan göz kapakları, altı ve çevresine özel formülleriyle tahriş etmeden bakım ve onarım sağlarlar. Uzun vadede, mevcut çizgilerin ve oluşabilecek kırışıklıkların önüne geçilmesi amaçlanır. Cildiniz için en iyi göz kırışıklık kremi formülünü bulduğunuzda doğal yapısının bozulmasını yavaşlatmanız mümkündür. 

Kırışma, kaçınılmaz olarak herkesin yaşayacağı bir süreçtir. Fakat uygun önlemler alındığında, bu durum tersine çevrilerek yaşlanma belirtileri yavaşlatılabilir. Göz kremlerinin etkileri genel olarak aşağıdaki gibidir: 

  • Yoğun nem desteği
  • İnce çizgileri pürüzsüz hale getirme
  • Kaz ayağı görünümünü engelleme
  • Kaldırma etkisi
  • Morluklarla savaşma
  • Canlılık ve aydınlık verme

Ürün içeriklerinde yer alan farklı bileşenlerin çeşitli amaçları vardır. Örneğin, C vitamini koyulukları gidermede başarısıyla öne çıkarken hyaluronik asit yoğun nemlendirme özelliğiyle bilinir. Mevcut problemlerinizi tanıyarak, size en uygun seçeneği bulabilirsiniz.

2. Göz Altı Kremi Ne Zaman Kullanılmalı?

Göz altı kremi kullanılırken, spesifik direktiflere dikkat edilmesi gerekir. Yani en iyi yönerge, paketlemede yer alan adımlardır. Fakat birçok ürün, sabah ve akşam olmak üzere iki kere temiz cilde uygulanır. Bu sayede güne hazırlanma ve uykuda yenilenme fırsatınız olur. 

İdeal olarak yüz yıkama jeli, tonik ve serumdan sonraki adımınız olmalıdır. Elinizdeki göz altı kremi bir serum halindeyse tonikten sonra uygulamanız önerilir. Daha sonra üzerine herhangi bir bakım ürünü kullanmanız önerilmez. Fakat sabahları, makyaj malzemeleri uygulayabilirsiniz. 

Dairesel masaj hareketleriyle yedirmek, en etkili sonuçları verecektir. Jel veya krem yapıdaki formülü en derin tabakalara iletmek için bu adım önemlidir. Yüzeyi makyaj ve kirden arındırdıktan sonra uygulayarak verimli sonuçlar alabilirsiniz.

3. En İyi Göz Kremi Önerileri

Göz çevresindeki kırışıklık sorununu çözmeyi hedefleyen birçok farklı ürün bulunur. Kendi problemlerinizi belirleyerek daha etkili olacak bir alternatife yönelmeniz kısa sürede sonuç almanız için öenmlidir. Kırışıklık giderme, ince çizgilerin görünümünü azaltma, koyuluk ve şişkinliğin önüne geçme konularında en başarılı alternatifleri aşağıda sizin için sıraladık. Ürünlere göz atarak cildiniz için en uygun seçenekleri tercih edebilirsiniz. 

3.1. Boto Strech Yaşlanma Karşıtı Krem

Boto Strech yaşlanma karşıtı krem, uzmanlarca geliştirilmiş formülüyle kaçınılmaz olarak baş gösteren yaşlanma sinyallerini minimuma indirmeyi hedefler. Cilt elastisitesi, zaman geçtikçe kuvvetini kaybeder. Bu durum kendini gösterdikten sonra geriye döndürmek zor olsa da gerekli önlemleri alarak süreci yavaşlatmak daha kolaydır. 

Düzenli kullandığınızda Boto Stretch yaşlanma karşıtı krem, hassas deri yapısının ihtiyacı olan nemi dokulara hapsederek ince çizgilerin oluşmasını engeller. Bu sayede deri yapınızı koruyabilirsiniz.

3.2. GörkitoCentesol Onarıcı Göz Bakım Kremi Recovery Eye Cream 15 ml

Dermatolojik olarak test edilen GörkitoCentesol Recovery Eye Cream, sodyum hyaluronat bileşenleriyle güçlü nemlendirici özelliğe sahiptir. Göz çevresindeki cilt hücrelerini yenileyerek pürüzsüz, dolgun bir yapı kazandırır. Yatıştırıcı etkisi, şişliğe anında etki ederek daha genç görünmenize yardımcı olur. 

Antioksidan niteliğiyle ürün, koyu halkaları da hedef alır. Özellikle yorgunluk sebebiyle ortaya çıkan kahverengi, mor tonları nötrler. Düzenli kullanımda gelecekte oluşabilecek kırışıklıkların önüne geçer. 

Göz çevresinde yaşlılık belirtilerinin önemli bir kaynağı da kolajen eksikliğidir. Bu ürün, kolajen üretimini destekleyerek sürece destek olur. Böylece daha canlı ve dinç bir göz çevresine sahip olursunuz. Sabah ve akşamları bakım rutininize ekleyeceğiniz bu adım için cildiniz size teşekkür edecektir.

3.3. W-Lab KozmetikW-Lab Madeleb Göz Altı Kremi

Doğal formüle sahip olan krem, aynı zamanda UV koruması içerir.

KozmetikW-Lab Madeleb, doğal formülüyle öne çıkan bir üründür. Arnica montana bitkisi ve diğer özlerin bir arada kullanıldığı bu kremde morluklar, çizgiler ve ödem hedef alınır. İçerdiği UV koruması, zaten oldukça hassas olan ince deri yapısını koruma altına alarak ince çizgilerle savaşır. 

Günlük yaşantınızda güneş kremine yer veriyor olmanız önemlidir. Ancak, güneş koruması içeren ürünlerin göz çevrenize ağır gelmesi muhtemeldir. Bu sebeple, içeriğinde UV filtresi bulunan, bu narin alana özel üretilmiş bir koruma tercih etmeniz tavsiye edilir. W-Lab KozmetikW-Lab Madeleb, bu konuda destekçiniz olacak iyi bir seçenektir. 

Yoğun onarım etkisiyle, mevcut ince çizgilere dolarak göz çevrenizi gençleştirmenize olanak tanır. Her gün uygularsanız yeni kırışıklıkların oluşmasını minimuma indirebilirsiniz.

3.4. Dermoskin Göz Çevresi Bakım Kremi 15 ml

Dermoskin göz çevresi bakım kremi, bu hassas alanın ihtiyacı olan nem ve onarım desteğini yoğun bir şekilde sağlar. Pürüzsüzlüğünü kaybetmiş, zararlı dış etkenlere maruz kalmış bölgeleri sıkılaştırarak bariyeri güçlendirir. C vitamini desteği aydınlık verirken A vitamini kolajen salgılatır. Nem tutma kapasitesindeki iyileşme, kronik kuruluğa iyi gelir. 

3.5. Origins C Vitamini & Niasinamid İçeren Ginzing™ Canlandırıcı Göz Kremi 15 ml Orijinal

C vitamini, cilt üzerinde aydınlatıcı ve canlandırıcı etkisiyle bilinir. Stres, yorgunluk, hava kirliliği gibi yaşlanma belirtilerini destekleyen faktörlerle savaşma konusunda oldukça iddialıdır. Piyasada bu etkileri vadeden birçok ürün mevcuttur. Benzer bir etkisi olan portakal kabuğu özü ise şişkinlikleri yatıştırır. 

Cildin koruyucu bariyeri, yaşlandıkça ve makyaj gibi çeşitli kimyasallara maruz kaldıkça zayıflar. Origins C Vitamini & Niasinamid İçeren Ginzing™ Canlandırıcı, niasinamid içeriğiyle cildinizin koruyucu tabakasının yenilenmesini destekler. Daha güçlü bir bariyer, daha yavaş kırışır. Hücreler kolaylıkla yenilenir ve daha genç görünürsünüz. 

Uzmanlar, bu zengin ve doğal içerikleri bakım rutininize dahil etmeniz konusunda hemfikirdir. Fakat konu oldukça narin olan bir deri yapısı olduğunda, ağır bileşenlerin olmadığı ürünlere yönelmeniz gerekir. Bu ürün, zaten ince olan göz çevresine yumuşak bir onarım sağlar.

3.6. HerbalifeSkin Sıkılaştırıcı Göz Jeli 15ml

İçeriğinde B, E ve C vitaminleri bulunan HerbalifeSkin sıkılaştırıcı jel, göz çevresi denince akla ilk gelen çözümlerdendir. Uzmanlar tarafından yapılan deneylerde de yüksek oranda bir etkisi gözlemlenmiştir. Özellikle yoğun yaşam temposu sebebiyle kırışıklığa eğilimi olan kişiler tarafından kullanılması önerilir. 

Salatalık özü, kurumuş ve yıpranmış dokuyu yenileyerek canlı bir görüntü verir. Anında nemlendirerek ihtiyacınız olan besinleri sağlar. Hızla emilen jel yapı, aydınlık ve pürüzsüz sonuçlar verir.

3.7. Ovinda Göz Çevresi Bakım Kremi Yaşlanma Karşıtı Ve Kırışıklık Önleyici 25 Ml

Tüm cilt tiplerini ürünü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

En derin kaz ayaklarında bile etkisi olan Ovinda bakım kremi, tüm cilt tipleri için üretilmiştir. Hedef aldığı problemler koyu halkalar, torbalar, kırışıklıklar, şişlikler ve morluklardır. Zengin doğal yağların yardımıyla elastiklik ve nem dengesini ideal seviyeye çıkarır. 

Hafif formülü, yağlı bir his bırakmaz. Bakım rutininiz sonrası gününüze devam etmeden, gece uyku öncesi güvenle kullanabilirsiniz. Düzenli kullananlar, yaşlanma belirtilerinin gözle görülür seviyede azaldığını ifade etmiştir.

3.8. Garnier C Vitamini Parlak Aydınlatıcı Göz Kremi 15ml

C vitamini desteğiyle capcanlı, aydınlık göz çevresine ulaşmak istiyorsanız Garnier C vitamini parlak aydınlatıcıya göz atmanız önerilir. Tüm cilt tiplerinin kullanabileceği bu ürün, 1 hafta gibi kısa bir sürede daha ışıltılı ve genç bir deriye kavuşmanıza yardımcı olur. Niasinamid, kafein ve muz tozu içeren kremi sabah ve akşam uygulayabilirsiniz. 

3.9. NeutrogenaHydro Boost Yorgunluk Karşıtı Göz Kremi 15 ml

Göz kırışıklık kremi kategorisinde değerlendirilen formüllerin, çizgi oluşumuna katkı sağlayan faktörleri ele alması önemlidir. Yorgunluk ve kuruluk, bu süreçte dikkat edilmesi gereken noktalardandır. 

NeutrogenaHydro Boost yorgunluk karşıtı krem, uykusuz gecelerin ve yoğun çalışma temposunun bıraktığı izleri silmenize yardımcı olur. Cilt bariyerini güçlendiren yapısıyla, ilk yaşlanma belirtilerini olabildiğince yavaşlatır. Hafif formülü hızla emilir. Makyaj öncesi hazırlıkta kullanımı uygundur.

Sabah yüzünüzü temizledikten, gece makyajınızı çıkardıktan sonra uygulayabilirsiniz. Uzun vadede canlı, neme doymuş ve dinlenmiş bir göz çevresiyle sonuç verir.

3.10. La Roche PosayTolerıane Dermallergo Yeux 20ml

Ciltteki kuruluk, kırışmayı kolaylaştıran en önemli faktörlerden bir tanesidir. Gereken nem desteği sağlanmadığı takdirde, gençliğinize rağmen ince çizgiler gözlemleyebilirsiniz. Kuru bir yapıya sahipseniz deriniz pütür pütür oluyorsa bu konu hakkında hemen bir önlem almanız, ilerde daha canlı bir yüze sahip olmanız için önemlidir.

La Roche Posay Toleriane, mahrum kaldığınız nemlendirmeyi en etkili şekilde dokulara iletir. Her gün neme doyan deri, kırışıklıklara karşı daha savunmalı bir hale gelir. Hassas formülü, alerjik cildi olanlarda bile etkilidir. Fakat her halükarda, eğer böyle bir yapınız varsa mutlaka doktorunuza danışmanız önerilir.

3.11. La Prairie Skin Caviar Eye Lift

En iyi göz çevresi kırışıklık kremi kategorisinde iddialı bir seçenek olan La Praire Skin Caviar Eye Lift, göz kapaklarında kaldırma etkisiyle öne çıkar. Zaman geçtikçe ağırlaşan, yer çekimine karşı koyamayan kapaklar, aşağıya doğru düşmeye eğilim gösterir. Ürünün sıkılaştırıcı formülü, bu sorunun tersine dönmesine yardımcı olur.  Düzenli kullanımda kaz ayağı görünümü de fark edilir biçimde azalır. Cansız, yorgun görünen göz çevresi dirileşerek dolgun bir yapıya kavuşur. İleri biyoteknolojik araştırmalar sonucunda, havyardan alınan besin ve nemlendirme gücünü içinde barındırır. Sonuç olarak etkili, güçlü bir formül olarak karşınıza çıkar.

3.12. La Mer The Lifting Eye Serum

Bakımınızın ilk aşamasına ekleyerek başarılı sonuçlar alabilirsiniz.
Kapaktan kaşa kadar olan kısmı gergin bir yapıya getirme hedefi olan La Mer The Lifting Eye Serum, özellikle ciddi kırışıklık problemleri olanlar tarafından tercih edilir. “Mini asansör” olarak görev yapan bu serum, tahriş edici paraben, sülfat ve fitalat içermez. Doğal elastin üretimini destekler. Bu sayede uzun vadede cildiniz kendi kendini yenilemeye fırsat bulur. 

3.13. Clarins Concantrate Zone Eye Regard

Kaldırma etkili bir diğer ürün, Clarins Concantrate Zone Eye Regard olarak karşınıza çıkar. Anında etki eden formülü sayesinde yorgun, ağırlaşmış, koyulaşmış göz çevrenizi onararak canlandırır. Mimiklerinizin istenmeyen izlerini hedef alarak çizgi görüntüsünü pürüzsüzleştirir.  Ürünün etkisi sayesinde, kirpik ve kaşlarınız daha hoş bir görüntüye kavuşacaktır. Çünkü bunları çerçeveleyen yapıdaki gerginlik, kaçınılmaz olarak daha uzun, daha yoğun kaş ve kirpik yapısını ortaya çıkarır. Deneyen kadınların 80%’inin ifadesine göre, gözle görülür bir pürüzsüzlük sağlar.

3.14. Caudalie Resveratrol-lift Sıkılaştırıcı Jel Göz Bakım Kremi

Kuruluğun negatif etkilerine merhem gibi gelen jel yapıdaki ürünler arasında Caudalie Resveratrol-Lift sıkılaştırıcı bulunur. Vegan kolajen güçlendirici, hayvansal içerik olmadan ciltteki kolajen üretimini destekler. Bu ürün, dudak çevresinde de kullanıma uygundur. Aynı şekilde mimik izlerini hedef alarak pürüzsüz bir cilde ulaşmanıza yardımcıdır.  Aşağı doğru hareket gösteren kapakların eski elastikliğini kazanmasında önemli bir rol oynar. Kaldırıcı etkisi, gergin ve dolgun bir sonuç verir. Eğer böyle bir genetik yatkınlığınız bulunuyorsa Caudalie Resveratrol-Lift ile önleminizi zamanında alabilirsiniz.

3.15. Lancome Rénergie Multi-Lift Eye

Lancome Renergie Multi-Lift Eye, dolgunlaştırıcı özelliğiyle kaz ayakları ve göz altı kırışıklıklarını minimum seviyeye indirir. Kullanıcılar, düzenli uygulamada aydınlatıcı etkisinin altını çizmektedir. Özellikle ilerleyen zamanlarda kırışma problemiyle baş başa kalmamak için ideal bir seçenektir. 

Keten tohumu içeriği, gereken nemi sağlayarak dolgunlaştırıcı bir etki bırakır. Sabah ve akşamları rutininize dahil edeceğiniz bu etkili ürün, istenmeyen kırışıklık ve minik çizgilerin önüne geçer. Yapışkan bir his bırakmadığından, gününüze başlarken ideal bir bakım sağlar.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir