Genel

Saç Egzamasına İyi Gelen Şampuanlar

Saç Egzamasına İyi Gelen Şampuanlar

Kafa derisinde meydana gelen egzama semptomlarını, saç egzamasına iyi gelen şampuanlar kullanarak azaltabilir ve önleyebilirsiniz. Ayrıca önlemek için tetikleyicilerden ve tahriş edici maddelerden uzak durmalı, saçınızın hijyenine dikkat etmeli, stresten korunmalı ve egzamanın arttığı alevlenme dönemlerinde geciktirmeden tedavi olmalısınız.

Egzama şampuanı kullananlar; kırmızı pullu görüntünün azaldığını, pul pul dökülmelerin bittiğini, saç derisinde meydana gelen yağlı ve mumsu dokuların azaldığını ifade etmişlerdir. Kaşınma hissi, zaman zaman sızıntı yapan lezyonlar ve saç diplerindeki pullu görüntü, kişinin sosyal hayatını da olumsuz etkilemektedir. Bu sorunları yaşayanlar çareyi, saçtaki egzama için şampuan kullanımında bulmuştur.

Saçta egzama için şampuan kullanımı, kafa derisi egzaması olan kişiler için en iyi çaredir. Bu ürünler; koku, sülfat ve koruyucu maddeler içermezler. Kuru saç derinizi nemlendirecek ve cilt bariyerinizi güçlü tutacak şampuanlar sayesinde, kullanım sonrası saç derinizdeki yaraların ve kızarıklıkların azaldığını görebilirsiniz.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Önemli not alanı

Haysebo yenileyici ve onarıcı bakım şampuanı; saçınızı onarır, yeniden yapılandırır. Saçınız güç kazanırken pürüzsüz ve canlı bir görünüme kavuşur. Her kullanımda hasar belirtilerinin azaldığını ve yeni kırık oluşumunun durduğunu görürsünüz. Zengin içeriğiyle saçlarınızın kurtarıcısı olacak besleyici ve sağlıklı Heysebo ile saçlarınızı onarır ve onlara yeni bir hayat verebilirsiniz.

2. Ducray Kelual Egzama Şampuanı

Ducray Kelual egzama şampuanı; kuru saç derisinden kaynaklanan döküntülerin ve yoğun kaşıntının giderilmesi için kullanılır. Temizleme formülü sayesinde sık görülen kepeklere etki ederek azalmasını sağlarken kalıcı olarak giderilmesine yardımcı olur. Daha etkili olması ve kepeği hızlı şekilde yok ederek egzamayı önlemesi için temel bileşenleri içeren yapısıyla kabuklanma ve şiddetli pullanma giderilir.

Boyalı saçlarınızda da rahatlıkla kullanabileceğiniz Ducray Kelual egzama şampuanı hoş kokuya sahiptir. Kuru saç derinizle ve kepekten kaynaklanan yoğun kaşıntıyla mücadele eder. Etkinliği ve toleransı dermatolojik olarak kontrol edilmiştir. Saç derinizde meydana gelen ve günlük yaşam kalitenizi etkileyen egzama sorununu gözle görülür seviyede aza indirerek tedavi eder.

3. QL Egzama Şampuanı

QL Egzama şampuanı kuruluğun sebep olduğu şiddetli kaşıntı ve kızarıklığı, aynı zamanda geçmeyen kepek problemlerini önlemeye yardımcı olur. İçeriğinde climbazol adı verilen etkin bir madde bulunur. Climbazol, etkili bir mantar öldürücüdür. Bağışıklık kazanan mantarlara etki ettiği fark edilen bu madde, QL Egzama şampuanının özünü oluşturur.

Geliştirilmesinde dermatologların, kimyagerlerin ve uzman eczacıların katkısı olan bu şampuanla, düzenli kullandığınızda saç egzamasına ek olarak saç dökülmenizin de düzenlendiğini fark edebilirsiniz. Tüm saç tiplerinin kullanımına uygundur ve günlük olarak kullanabilirsiniz. Paraben ve kortizon içermez. Egzamaya sebep olan maddelerin kalıcı şekilde yok edilmesini amaçlar.

4. Yeşilmarka Doğal Bakım Onarım Şampuanı

Saçlarınız yıpranmış ve cansız haldeyse, beslenmeye ve onarıma ihtiyaç duyuyorsanız; Yeşilmarka doğal bakım onarım şampuanını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kolay kırılan saçlarınızı tedavi etmekle kalmaz aynı anda zeytinyağı, biberiye, ısırgan, lavanta gibi sahip olduğu faydalı içeriklerle saç derinizi de onarır ve iyileştirir. Ginseng sayesinde saçınız esneklik kazanır ve koparak dökülmeler engellenir.

Pürüzsüz, kırığı onarılmış parlak saçlar için içinde bulunan 19 faydalı bitki özüyle çalışan Yeşilmarka doğal bakım ve onarım şampuanı; sağlıklı ve çabuk uzama vadeder. İçinde bulunan provitamin B5 sayesinde saçlarınız beslenir ve dolgun bir görünüm kazanır. Bitkisel içerikli bu şampuanda; silikon, sülfat ve paraben bulunmaz.

5. Quality Life Kepek ve Egzama Karşıtı Şampuan

Quality Life Kepek ve Egzama Karşıtı Şampuan
Şampuan, saçlarınız için ihtiyacınız olan bakımı sağlar.

Yağlı saç egzama sorunu yaşıyorsanız Quality Life Kepek ve Egzama Karşıtı Şampuan tam size göre! Climbazol isimli etken madde içermesi nedeniyle saçınızda ve saç derinizde üreyen mantarların çoğalmasını baskılayarak size hızlı bir tedavi sunar. Kullandığınız ilk andan itibaren kaşıntı sorununuzun azaldığını fark edersiniz.  

Düzenli kullandığınızda 15 gün içerisinde kaşınmanın tamamen ortadan kalkacağını vadeden dermatit şampuan, kortizon içermez ve hastalıklı saç derinizde doğal bir tedavi gerçekleştirir.  İçinde bulunan defne yaprağı sayesinde alerjiler ve kızarıklar kolaylıkla giderilir.

6. Deepway Kil Şampuanı

Deepway Kil şampuanı içerisinde bulunan; Provitamin B5, gliserin, sarımsak yağı, kalsiyum bentonit kil ve badem yağı sayesinde saç derinizde meydana gelen kızarıklığa, sivilceye ve egzamaya etki eder. Saçlarınızı yumuşatarak rahat tarama sağlar ve tararken koparak dökülmeyi en aza indirir. Saç dökülmeniz gözle görülür şekilde azalır ve kepek oluşumu engellenir. 

Saçlarınız çok elektrikleniyor, banyo sonrası kabarıyor ve kırık sorunu yaşıyorsanız, Deepway kil şampuanını deneyebilirsiniz. Paraben ve gıda boyası içermeyen sağlıklı yapısıyla tüm saç tiplerinin kullanımına uygundur. Rengi kilden gelen doğallığa sahiptir ve içeriğinde renklendirici bulunmaz.

7. GAM Egzama Karşıtı Şampuan

GAM egzama karşıtı şampuanını; saç derinizde kuruluk, pullanma ve kaşıntı varsa rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saçınızı şekillendirmede zorlanıyorsanız, banyo sonrası kabarık ve tüylü bir hale geliyorsa vitamin B5 ve antioksidan içeren formülü sayesinde bu şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz.

Bu ürün, saç derinizi nemlendirerek kuru ve hassas olan kökleri canlandırır. Yağlandırmadan nemlendirir. Düzenli kullanımda parlak ve temiz saçlara kavuşursunuz.

8. Uraw Sıvı Bıttım Sabunu

Bıttım sabunu; egzama, kepek, kaşıntı gibi sorunlar için en ideal doğal temizleyicidir. Ancak katı formda kullanımı zordur ve kullanımının ardından bir takım nemlendirme işlemlerinin uygulanması gerekir. Uraw, bıttım sabununu sıvı forma getirerek daha kolay bir kullanım imkanı sunmuş ve egzama ile mücadele etme yolunu pratik bir hale getirmiştir.

Sıvı bıttım sabunu hem erkek hem de kadınların kullanımına uygun şekilde formüle edilmiştir.  Düzenli kullandığınız takdirde kepek oluşumu azalır, saç köklerinizi besler bu sayede dökülmeler engellenir. Yoğun içerikli formülü sayesinde hacimli, gür, beslenmiş ve parlak saçlara sahip olursunuz.

9. First Lima Professional Boyalı Saçlara Özel Bitkisel Bakım Şampuanı

Şampuan, boyalı saçlara özel bitkisel formülüyle öne çıkar.

First Lima; boya, fön, röfle gibi saça zarar veren işlemlerden dolayı yıpranan saçlar için özel olarak üretilmiştir. Bitkisel bakım şampuanının içeriğinde jojoba yağı, argan yağı, shea yağı gibi değerli yağlar bulunur. Kuru ve nemini kaybetmiş saçlarınız hızlı şekilde toparlanır ve nemlenir. 

Yıpranmadan dolayı kopan ve dökülen saçlarınız zengin bitkisel içeriği sayesinde kısa sürede toparlanır ve saç dökülmeleriniz durur. Güçlü parlak saçlar içinse düzenli kullanmalısınız. Her saç tipine ve günlük kullanıma uygundur.

10. Vichy Dercos Egzama Şampuanı

Vichy Dercos Egzama şampuanı, kuru, kepekli ve pul pul dökülme olan saçlarınız için tedavi edici bir formülle üretilmiştir. Kaşıntılı saç derinizi rahatlatarak ferah bir his bırakır. Yağlı veya kuru saçlara sahip herkesin kullanımına uygundur. Saçınızdaki egzama ve kepek sorununu ilk kullanımınızdan itibaren azaltır. Rahatlayan saç derinizde kepek ve kaşıntı azalır. Hipoalerjenik formülü dolayısıyla hassas ciltlere sahipseniz de kullanabilirsiniz. Paraben ve kortizon içermez.

11. Mustela Stelatopia Şampuan Köpük

Mustela Stelatopia şampuan; sadece saçınızı değil, cildinizi de temizler. Cilt ve saç kuruluğundan kaynaklı kaşıntıyı, gerginliği ve kuruluğu gidermeye yardımcı olur. Atopik cildiniz ve yağlı saçlarınız için ideal bir şampuandır. Ailenizin tüm fertleri rahatlıkla kullanabilir. İçeriği; vegan, kokusuz ve %98 oranda bitkiseldir.

12. W-Lab Centellin Shampoo

İçeriğinde bulunan sarı kantaron özü sayesinde hücreleriniz yenilenir ve cildinizde onarım başlar. Vitamin B5, papatya özü ve aynısafa özü sayesinde bitkisel ve besleyici bir bakım sunar. Saç derinizdeki kaşıntıyı, pul pul dökülmeyi  azaltan egzama karşıtı içeriğiyle derinlemesine bakım sağlar. Kuru saçlarınızı derinlemesine besler, temiz içeriği ile her saç tipinin kullanımına uygundur. Yatıştırıcı formülüyle saç derisi sorunlarınızı çözerken kepeğin ve egzamanın sebep olduğu tüm sorunları ortadan kaldırır.

13. La Roche-Posay Kerium Ds

Karium Ds pullanmış ve kızarmış ciltler için özel olarak geliştirilmiştir. Cildinizdeki yağ oranını düzene sokarak doğal nemlendirme sağlar. Termal su sayesinde cildiniz neme doyar ve rahatlar. Kolan emilir ve cildinizde ağır bir hissiyat bırakmaz. Temizlenmiş cildinize masaj yaparak uygularsanız daha çok verim alabilirsiniz. Yağlı ciltler için kullanımı uygundur.

Egzama, vücudumuzun pek çok yerinde görülebilir. Saç diplerinde meydana gelen iltihaplanma, kaşıntı, kızarıklık egzama belirtisidir. Saçlı deri egzamasının en yaygın şekli seboreik dermetit şeklinde anılan türdür ve en büyük belirtisi kepektir. Kafa derisinde iltihaplı ve kaşıntılı kuru cilde neden olan; pul pul dökülme, yağ, kaşıntı ve lezyonlar oluşturan rahatsız edici bir saç derisi hastalığıdır. Bu ürünle,  deri problemlerinin önüne geçebilirsiniz.

14. Cosmed Hair Guard Anti-Dandruff

Pul pul dökülen kepekli bir saç deriniz varsa cosmed hair guard anti-dandruff tam size göre! İçeriğinde bulunan yakı otu sayesinde, saç derinizi hasta eden ve döküntüye sebep olan faktörleri iyileştirerek cildinizi sakinleştirir. Sağlıklı olan saçınıza kullandığınız takdirde ise hem koruma hem de nem dengesini sabit tutma özelliğiyle sağlığınızı korur. 

14. Cosmed Hair Guard Anti-Dandruff

Kepekli saç derileri için şampuanı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Pul pul dökülen kepekli bir saç deriniz varsa cosmed hair guard anti-dandruff tam size göre! İçeriğinde bulunan yakı otu sayesinde, saç derinizi hasta eden ve döküntüye sebep olan faktörleri iyileştirerek cildinizi sakinleştirir. Sağlıklı olan saçınıza kullandığınız takdirde ise hem koruma hem de nem dengesini sabit tutma özelliğiyle sağlığınızı korur. 

15. Sante Plus Yoğun Bakım Şampuanı

Saç derinizde oluşan hasarların genel sebebi, cildinizde meydana gelen kuruluktur. Sante Plus yoğun bakım şampuanı ile kuruluğu gidererek saçınızı ve saç derinizi sağlıklı şekilde nemlendirebilirsiniz. Şampuanı düzenli şekilde kullandığınız takdirde kaşıntı, pullanma, kepek ve kuruluk gibi sorunlarınızın azaldığını görürsünüz. Saç dipleriniz beslenirse saçlarınızdaki dökülme ve kaşıntı yok olacaktır. 

İlk kullanımda etkisini görebileceğiniz Sante Plus güzel kokulu ve temiz içeriklidir. Kullananlar, düzenli kullanım sonrası saç diplerindeki döküntülerin azaldığını ve kaşıntılarının bittiğini ifade etmişlerdir. Yalnızca egzama ve kepek sorununuzu çözmekle kalmaz, aynı zamanda sedef rahatsızlığından musdarip olanlar için de yüksek etki mekanizması sayesinde iyileşme sağlar. 

Siz de egzama sorunu yaşıyorsanız yukarıdaki şampuanlar arasında saç tipinize ve sorununuza en uygun olanı seçerek saç derinizi sağlığına kavuşturabilirsiniz. Mantar önleyici ve nemlendirici içerikler sayesinde egzama sorununuzdan kalıcı şekilde kurtulabilirsiniz.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir