Genel

Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir?

Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir

  Yüzdeki Kırışıklıklar Nasıl Giderilir ? Yaş ilerlemesine bağlı olarak insan vücudunda bazı deformasyonlar ortaya çıkabilir. Bunlardan biri de hiç kuşkusuz cilt kırışıklıklarıdır. İlk etapta göz çevresinden başlayan cilt kırışıklıkları ilerleyen dönemlerde yüzün tüm bölgelerine yayılmaktadır. Esasen yaş almaya bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkları tamamen ortadan kaldırmak çok mümkün değildir. Ama bir takım yüz yogalar ve cilt bakım ürünleri ile cilt üzerinde oluşan kırışıklıkları minimum seviyelere indirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise cilde ihityacı olan vitamin ve mineralleri tam zamanında vermenizdir.

   Cilt kırışıklıklar başta nemini kaybeden ciltlerde daha fazla görülür. Çünkü cilt elastikiyet yeteneğini kaybettiği için deride kırışmalar başlamaktadır. Bu nedenle mutlaka cilde ihtiyacı olan nem desteğini vermeniz gerekmektedir. Elbette cilt nemlendirmek adına mutlaka dorğu nemlendirici ürünleri tercih etmeniz gerekir. Cilde hasar ve leke bırakacak içerikteki ve yine yoğun kimyasal içeren nemlendirici bakım ürünleri yerine tamamen doğal ve bitkisel ürünlerden faydalanmanız gerekmektedir. Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !
Kırışıklıklar cittle en çok yüz, boyun, eller ve ön kollar gibi güneşe maruz kalan kesimlerde belirgindir. Bu yüzden cildinize dikkat edilmeli ve önem verilmelidir.

   Cilt üzerinde oluşan kırışıklıkları gidermek için mutlaka doğru markanın ürünlerinden faydalanmanız gerekmektedir. Bu sayede cildin ihtiyacı olan vitaminleri sağlamış olursunuz. Ayrıca cildin güneş ışınlarına karşı korunmasını sağlamanız da son derece önemli detaylardan biridir. Çünkü güneşte bulunan bazı zararlı uv ışınları cildin olması gerektiğinden daha kısa sürede yaşlanmasına neden olacaktır. Bu  nedenle güneş kremi kullanmadan kesinlikle dışarıya çıkmamanız gerekmektedir. Cilt kırışıklıklarını önlemek ve gidermek için yapılması gerekenler ise;

   Cildin kolajen miktarını artırmak; kolajen doğuştan cilt üzerinde bulunan bir maddedir. Ancak yaş ilerlemesine bağlı olarak zamanla ciltten eksilir. Bu nedenle kolajen miktarı yüksek olan kremlerden veya cilt bakım ürünlerinden faydalanmanız önerilir.  Özellikle göz kenarında ve  dudak kenarında başlayan kırışıklıklar için mutlaka kolajen içeren kremlerden kullanmanız gerekmektedir.

   E vitamini desteği; eğer cildinizde kırışıklıklar başlamış ise bunun için yapabileceğiniz en güzel uygulama e vitamini desteği almak olacaktır. E vitamini içeren kırışıklık kremi veya serumlar sayesinde  artık cildiniz daha gergin ve daha canlı bir yapıya kavuşacaktır. Bu nedenle mutlaka kullandığınız kremlerdeki e vitamini yoğunluğuna dikkat etmeniz önerilir.

   C vitamini; günlük yiyeceklerinizde c vitamini kullanmayı asla ihmal etmemeniz gerekmektedir. Çünkü vücuda alınan  besinler de cildin görünümünde büyük etki yapmaktadır. Öte yandan cildinizin daha sıkı ve daha ışıltılı görünmesini isterseniz mutlaka c vitamini içeren kişisel bakım ürünlerinden faydalanmanız gerekmektedir. Bu sayede ciltte bulunan ve canlılığını yitirmiş olan hücreler , aktif hale gelerek, canlı bir görünüme sahip olur.

   Bitkisel yağların kullanımı; cildinizin daha genç görünmesini isterseniz mutlaka doğal ve tamamen bitkisel olan yağlardan kullanmanız tavsiye edilir. Ancak, bitkisel yağları kullanmak mutlaka belli bir bilgi gerektiren durumlardandır. Bu nedenle cildinize doğrudan bitkisel yağları uygulamak yerine kişisel bakım ürünlerini kullanmanız tavsiye edilir. Kişisel bakım ürünlerinin içinde yer alan doğal yağlar cildin pürüzsüz ve daha gergin görünmesine destek olacaktır.

   Kök hücre tedavisi; bazı cilt bakım ürünlerinin içeriğinde kök hücre  tedavisi yapacak etkide içerikler  mevcuttur. Kök hücre tedavisi sayesinde ölen veya ölmek üzere olan hücrelerin tekrar eski haline gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede her zamankinden daha genç bir görünüme de sahip olabilirsiniz.

   Elbette tüm bu içerikteki ürünleri tercih ederken güvenilir markaların bitkisel ürünlerini kullanmaya özen göstermeniz gerekir. Bu sayede her zaman daha bakımlı ve daha genç bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz. Cildinize kesinlikle kimyasal ürün kullanmadığınızdan da emin olmanız gerekmektedir. 

Dikkat !
 Cilt üzerinde oluşan kırışıklıkları gidermek için mutlaka doğru markanın ürünlerinden faydalanmanız gerekmektedir. Bu sayede cildin ihtiyacı olan vitaminleri sağlamış olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir