Genel

Akne (Sivilce) Nedir? – Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Akne (Sivilce) Nedir
  Akne (Sivilce) Nedir? Akne ve sivilce cildin yağlanması ile başlayan bir cilt sorunudur.  Ergenlik döneminde başlayan sivilce sorunlarının önüne geçilmezse cildi estetik anlamda bozacak durumlardan biridir. Bu nedenle sivilcelerin doğru yöntemlerle ciltten arındırılması gerekir. Elbette sivilceler ve akneler için cilt bakımları yapılacaksa mutlaka doğal ürünlerin kullanılması önerilir. Çünkü kimyasal içeren ürünle zamanla cilt dengesini bozarak, kalıcı sorunlara neden olabilir. Özellikle ciltte çukurlaşma ve cilt lekelerinin oluşması gibi problemler ortaya çıkabilir.    Sivilce deri altında biriken iltihap tabakasıdır. Burada biriken iltihap tabakasının cilt derisine zarar vermeden temizlenmesi gerekir. Çoğu kişi ise cildinde oluşan sivilceleri sıkmakta veya iğne yolu iel ortadan kaldırmak için farklı yöntemler uygulayabiliyor. Ancak bu durum oldukça sakıncalıdır. Deri üzerinde kırmızı, kahverengi veya çukur görünümler ortaya çıkabilir. Bu nedenle sivilceli ciltler için özle olarak üretilen ve tamamen bitkisel olan kişisel bakım ürünlerinden faydalanmanız önerilmektedir.    Akne, deri altında biriken kirlerden ve yağ tabakalarından oluşan cilt sorunudur. Cildin daha yaşlı, bakımsız ve pürüzlü görünmesine neden olur. Dolayısı ile hem aknelerin hem de sivilcelerin en kısa sürede ciltten hızlı bir şekilde arındırılması gerekir.  Cilt bakımlarınızı düzenli yaptığınızda ise ve kendi cildinize özel olarak üretilen %100 doğal olan ürünleri kullanabilirsiniz. Bu sayede daha temiz ve daha pürüzsüz bir cilt yapısına kavuşmanız mümkün olacaktır. Sizlere yardımcı olabilmek için Whatsapp hattından bizimle iletişime geçiniz.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !
Lazer, kimyasal cilt soyma (peeling), akne peelingi, deri içine iğneyle ilaç verilmesi de kullanılan yöntemler arasındadır. Akne birçok insanın ortak problemidir. Aknelerin nedeni genelde streslerdir. Aknenin neden oluştuğunu daha detaylı anlattığımız yazıyı inceleyerek akneler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ciltte oluşan sivilceleri geçirmenin birçok yolu bulunmaktadır. Sivilceleri geçirmek için doğal tedavi yöntemlerini kullanmak cildiniz açışından daha sağlıklı olacaktır. Sivilce izleri için doğal yöntemlerin neler olduğunu bilmiyor iseniz sizler için hazırladığımız yazıya bakarak sivilcelerden kısa sürede kurtulabilirsiniz.
Akne (Sivilce) Nedir
5 Adımda Güneş İzlerinden Kurtulmak

   Sivilce ve akne  tedavilerinde uygulamanız gereken birkaç yöntem mevcuttur. Bunlar ise;

  • Cilt temizliği: Sivilce ve akne oluşumları, cilt gözeneklerinde biriken makyaj kalıntıları, toz ve diğer etmenlerin oluşması ile ortaya çıkar. Bu nedenle ilk olarak her gün düzenli bir şekilde cilt temizliğinizi yapmanız gerekir. Bunun için özel olarak üretilen temizleyici tonik ürünlerini kullanabilirsiniz. Bitkisel özlerden elde edilen tonikler, deri altındaki ve gözeneklerde biriken tüm etmenleri tıpkı bir mıknatıs gibi çıkarmanıza fayda sağlayacaktır. Elbette cilt temizliğinizi yaptıktan sonra mutlaka yine doğal ürünlerle cildinizi nemlendirmeniz de gerekir.
  • Peeling uygulaması: Sivilce, siyah nokta ve akneler için yapılabilecek en iyi cilt bakımlarından bir tanesi de kesinlikle peeling uygulamalarıdır. Evde peeling uygulaması yaparken cildinize son derece hassas davranmanız ve cildinizi yıpratmadan bu işlemi yapmanız gerekir. Ayrıca içerisinde kimyasal ve civa gibi katkı maddeleri bulunan ürünlerden de kesinlikle uzak durmalısınız. Bitkisel özlerden elde edilen ve cildi rahatlatan peeling uygulamaları ile her zaman cilt gözenekleriniz daha ferah ve daha taze kalacaktır. Peeling uygulamasından sonra cildi nemlendirecek ve aynı zamanda yağlanmasını önleyecek bir akne kremi sürebilirsiniz.
  •  Cilt maskesi: Cilt maskesi sayesinde cildinizde biriken tüm sivilce ve akneleri kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Cilt maskesi satın alırken, özellikle sivilceler için üretilen ve yine bitkisel olan organik maskeleri tercih etmeniz faydalı olacaktır. Bu sayede cildiniz ışıl ışıl ve temiz bir görünüme kavuşabilir. Sivilceli ciltler için doğanın insanlara sunduğu kil içerikli maske çeşitlerinden faydalanabilirsiniz.
  • Akne (Sivilce) tedavisi her cilt için aynı şekilde yapılmaz. Çünkü herkesin kendine özel bir cilt yapısı vardır. Yani kişiler ilk olarak nasıl bir cilt yapısına sahip oldukları konusunda bilinçli olmalıdır.  Üç tip cilt yapısı mevcuttur. Kuru cilt, yağlı cilt ve karma cilt yapısı mevcuttur. Kendi cilt tipinizi öğrendikten sonra güvenilir markanın ürünlerini cildinize rahatlıkla kullanabilirsiniz. Gerek sivilce ve akne tedavilerinde gerekse sivilcelerin geride bıraktığı bir takım cilt deformasyonlarının giderilmesi için her zaman bitkisel ve ağır kimyasal içermeyen ürünleri tercih etmeniz gerekir. 
Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir