Genel

30 Yaş Üstü Kırışık Önleyici Kremler

Kırışıklar için krem kullanmaya erken yaşlarda başlamak, yaşlılığın etkilerine maruz kalmadan önlem almayı mümkün hale getirir. Son dönemde piyasaya çıkan birbirinden güzel kırışıklık karşıtı ürünler, cilt sağlığınıza oldukça faydalı seçeneklerden oluşur. Bununla beraber her yaşta bakım rutinleri oluşturmak son derece önemlidir. Ayrıca cildinizi ölü hücrelerden arındırmak ve doğru nemlendirmek de yaşlılığın belirtilerini azaltacaktır. 30 yaş üstü kırışık önleyici kremler bu konuda size fazlasıyla destek olur. 

Yaşlanma, kaçınılmaz bir süreçtir. Özellikle cilt üzerinde meydana gelen değişikliklerle kendisini 30’lu yaşlardan sonra hissettirmeye başlaması doğaldır. Bu süreçte cilt elastikiyetini kaybetmeye başlar, ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşur. Ancak yaşlanmayı yavaşlatmak ve görüntünüzün genç, canlı ve sağlıklı kalmasını sağlamak mümkündür. Kırışıklık kremleri, bu konuda önemli bir rol oynar ve 30 yaş üstü bireyler için cilt bakım rutininin ayrılmaz bir parçası haline gelir.

Derinin kırışıklık gibi olumsuz etkilere karşı güçlü olması sağlıklı olmasıyla ilgilidir. Bu nedenle 30 yaş sonrası kullanılması gereken kremler, doğru nemlendirmeyi sağlarken aynı zamanda besleyici özelliğiyle hücrelerin daha canlı olmasını da mümkün kılmalıdır. Bu noktada kaliteli bakım ürünlerine yönelmeniz ve sizin için en uygun seçeneği belirlemeniz çok önemlidir. Aşağıda sunduğumuz önerilere göz atarak cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Önemli not alanı

Kırışık oluşumları en çok göz çevresinde kendisini belli eder. Cildin diğer kısımlarına göre gözlerin daha hassas bir yapıya sahip olması, bunun başlıca nedenidir. Ek olarak gülmek, şaşırmak ve daha pek çok duygu nedeniyle ortaya çıkan mimik hareketleri de zamanla yüzünüze yerleşerek, kırışıklığın artmasına sebep olur. Peki, “göz çevresinde ortaya çıkan kırışıklıklar için neler yapmalıyız?” diyorsanız bu soruya birlikte yanıt arayalım.  Göz çevresi hassas bir dokuya sahip olduğu için özel bakım ürünlerine ihtiyaç duyar. Günlük olarak kullanılan nemlendirici ve besleyici kremler göz etrafında yer alan dokuya yeterli gelmeyecektir. Bu ürünler cildi neme doyursa da içeriklerinde yer alan diğer etken maddeler, olumsuz sonuçlara yol açabilir. Sadece göz çevresi için özel olarak üretilen 30 yaş üstü kırışık önleyici kremler kullanmak her zaman çok daha doğru yöntem olacaktır.

1.1. Estee Lauder

Estee Lauder
Göz bölgesindeki kırışıklıklar için Estee Lauder güvenilir bir çözümdür.
Estee Lauder kırışıklık karşıtı göz kremi, yaşlılığın etkilerini azaltırken aynı zamanda göz çevresinde meydana gelen diğer olumsuz durumlar için de son derece etkili bir kremdir. Öncelikle morlukları azaltması, ürünü ön plana çıkaran oldukça önemli bir özelliktir. Gün içinde yalnızca bir kere kullanmak ise nemlendirme özelliğini aktif etmek için yeterlidir.   Estee Lauder göz altı kremi sayesinde yaşla birlikte ortaya çıkan hasarları ve kırışıklıkları kolaylıkla önlemeniz mümkün. İçerik kalitesiyle de dikkat çeken marka, kullanıcılarına olumlu bir deneyim sunar. Böylece oluşturmak istediğiniz görünüme ulaşma noktasında işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

1.2. Creamy Eye Treatment with Avocado

Avokadonun cilt sağlığına olumlu etkileri, artık herkes tarafından bilinir. Bu nedenle 30 yaş üstü kırışık önleyici kremler arasında Creamy Eye Treatment özellikle yoğun nemlendirme ve iyileştirme özelliğine sahip jel yapısı sayesinde ilgi görür. Birçok kozmetik ürünü içine eklenen avokado yağı, göz çevresi kırışıklıkları için de oldukça faydalıdır. 

Günlük nem miktarının karşılanmasına katkı sağlayan Creamy Eye Treatment with Avocado, vitamin ve mineral zenginliği sayesinde gençleştirici bir etkiyi de beraberinde getirir. Avokado yağının diğer faydaları arasında yer alan başlıca noktaları şu şekilde sıralamak mümkün: 

  • Etkili bir nemlendirme sağlaması
  • Konsantre dokusu sayesinde göze nüfuz etmemesi
  • Göz çevresinde kolayca emilmesi
  • Göz çevresine ışıltı katması

Siz de Creamy Eye ürünleriyle cildinizi yaşlanmanın olumsuz etkilerine karşı koruyabilirsiniz. Göz ve cildinizi koruma altına aldığı için aklınızda soru işareti kalmadan gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

1.3. SkinCeuticals AOX Eye Gel

Güçlü antioksidan bakım sağlayan krem, tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun olarak üretilir. Ayrıca sahip olduğu SERUM-IN-GEL teknolojisi sayesinde cilde nüfus eder. Buna bağlı olarak daha etkili bir onarım sağlar. Antioksidan olarak Phloretin, L-Askorbik Asit ve Ferulik Asit içermesi ise yaşlanma belirtilerinin önüne geçilmesinde faydalıdır. Daha canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşmak isteyenlerin, sabahları 1 kez gözaltı ve kaş çevresine uygulama yapması yeterlidir. 

1.4. Valmont DETO2X EYE

Göz çevrenizde koyu halkalara sahipseniz, bu ürün tam size göre. Gözünüzün etrafında ortaya çıkan yorgunluk belirtilerini ve koyu halkaları onarıcı özelliğe sahip Valmont DETO2X EYE, mutlaka kullanılması gereken kremler arasında kendine yer bulur.  Yüksek oranda nem sağlayan üründen yararlanmaya başladıktan çok kısa bir süre sonra cilt yüzeyindeki değişimleri yakından fark edeceksiniz.  

2. Yaşlanma Karşıtı Serumlar Kullanabilirsiniz!

Günlük bakım kremleri size yeterli gelmiyorsa ve yaşlanmanın olumsuz etkilerinden kurtulamıyorsanız, serum özelliğine sahip ürünleri de kullanabilirsiniz. 30 yaş üstü kırışık önleyici kremler düzenli kullanımlarda besleyici özellikleri ve nemlendiren yapılarıyla fayda sağlar. Serumlar ise daha farklı olarak mevcut sorunlara doğrudan etki eder ve iyileşmeye yardımcı olur. Kırışıklıklar için tercih edebileceğiniz bazı serumları aşağıda sizler için derledik. 

2.1. Sephora Yaşlanma Karşıtı Serum

Sephora Yaşlanma Karşıtı Serum
Kremi günlük bakım rutininizde güvenle kullanabilirsiniz.

Yaşlanma karşıtı özelliğiyle dikkat çeken Sephora Serum, nemlendiren ve iyileştiren bir yapıya sahiptir. Kırışıklıklarla mücadele etmeyi hedefleyen etkili yapısı sayesinde kısa bir süre sonra cildinizin daha sağlıklı olduğunu görebilirsiniz.  

Serum, göz çevresi iyice temizlendikten sonra sabah ve akşam olmak üzere iki kere kullanılabilir. Göz altlarının iç kısımlarından başlayarak şakaklara doğru 4, ardından üst göz kapaklarınızdan kaş arasına doğru 3 adet drenaj basınç uygulamasıyla masaj yapmanız gerekir. Böylelikle hedeflediğiniz sonuca kısa sürede ulaşabilirsiniz. 

2.2. Intensive Anti-Aging BTX Serum

Cildi yeterli düzeyde nemlendirmek için geliştirilen serum formülü, yaşlanma süreçlerinin etkilerini ortadan kaldırmayı hedefler. Bununla birlikte göz çevresinin, nemli ve ışıltılı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Yaşın ilerlemesiyle beraber ortaya çıkan cilt tonu farklılıklarının da azalması konusunda savaşması, bu serumun bir diğer önemli özelliğidir. 

2.3. L'Oréal Paris Revitalift Lazer X3 Yoğun Yaşlanma Karşıtı Bakım Serum

Yenilikçi bir formülü olan ve yaşlanma karşıtı özelliğiyle dikkat çeken bir içeriğe sahip serum, cilde derinlemesine nüfuz eder. Yine içeriğinde yer alan parçalanmış asitle zenginleştirilmiş formül, cilt dokusunu da düzeltir. Bu sayede siz de pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. 

Yaşlanma karşıtı serum, Hyaluronik asit ve Konsantre Pro-Xylane ile daha da faydalı hale getirilmiştir. İçerdiği konsantre edilmiş Pro-Xylane %3 ile destek liflerini güçlendirerek cilt sağlığını iyileştirir.

4. Cilt Kırışıkları İçin Krem Önerileri

Cilt kırışıklıklarının özellikle psikolojik açıdan kötü hissettirmesi normaldir. Ancak kullanacağınız kremler sayesinde bu durumun önüne geçmeniz mümkün. Yine de beklediğiniz etkiyi alabilmek için tercih edeceğiniz ürünün doğru ve kaliteli olup olmadığına bakmayı da ihmal etmemelisiniz. Böylece birkaç uygulamanın ardından yenilenmiş hissedebilirsiniz.  

Cilt, zaman içinde dış etkenler ve ilerleyen yaş sebebiyle kırışıklık etkilerini daha belirgin hale getirir. Özellikle üst tabakada meydana gelen bozulmalar, iç yapıyı etkilemeden önlenirse olumsuz etkiler en aza inecektir. Tam da bu noktada düzenli krem kullanımına ve rutin bakıma özen göstermelisiniz. Sizin için seçtiğimiz bazı 30 yaş üstü kırışık önleyici kremler için aşağıda detayları görebilir ve bu ürünleri tercih ederek yaşlanmanın olumsuz etkilerini azaltabilirsiniz. 

4.1. Boto Strech Yaşlanma Karşıtı Krem

Cildinizdeki olumsuz etkileri ortadan kaldırma noktasında Boto Strech Yaşlanma Karşıtı Krem listemizin ilk sırasında yer alıyor. Hay Derma sayesinde kolaylıkla ulaşabileceğiniz bu ürünü alarak pek çok avantaja sahip olabilirsiniz. 

İhtiyaç duyduğunuz nemlendirme, besleme ve koruma özelliklerini taşıması, kreme duyulan güveni artıran başlıca hususlardır. Rüzgâr, güneş ışını ve diğer dış faktörlere maruz kalınmasıyla meydana gelen ciltteki kuruluktan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Kırışıklıkların giderilmesiyle birlikte elastikiyetin sağlanması, tam olarak yüzünüzü güldürecek türden bir etki sunar. 

Cilt tiplerinin tamamıyla uyum sağlayabilen krem, yenilenen özel formülüyle zenginleştirilmiş bir içeriğe sahiptir. Gün içerisinde gereksinim duyduğunuz nem ve koruma ihtiyacını gidererek cildinizin son derece canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

4.2. Nuxe Nuxuriance Ultra Replenishing Fluid Anti-Aging Krem 50 ml

30 yaş üstü kırışık önleyici kremler arasında Nuxe Nuxuriance aracılığıyla sunulan özelliklerden kolayca yararlanabilirsiniz. Normal ve karma cilde sahip olanlar, bu ürünü tercih ederek kırışıklıklarına zorlanmadan veda edebilir. Aynı zamanda yüz ve boyun bölümlerine uygulanabilmesi de olumsuz etkilerden kurtulma noktasında memnun kalmanız adına önemli bir özelliktir. Cildinizi korurken pürüzsüz bir yapıda olmasını da sağlamak için kremi alarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. 

4.3. Skin Ceuticals Triple Lipid Restore Yaşlanma Karşıtı Yenileyici 2:4:2 48 ml

30 yaş üstü kırışık önleyici kremler arasında Skin Ceuticals, yaşlanmayı engellemesiyle beraber onarıcı etkiye sahip olmasıyla da öne çıkar. Kırışıklıkları gidermekle kalmayan krem, faklı nedenlere bağlı olarak görülen olumsuz faktörler üzerinde de ciddi şekilde etkili olur. Cilt bariyerini besleyerek güçlendirmesi sayesinde ise onarım sürecini kolaylaştırır. 

Nemlendirici özelliği, istenmeyen belirtilerin yok edilmesine yardımcı olur. Bununla beraber cildin beslenmesi ve dolgunlaşması da diğer faydaları arasındadır. Cilt renk tonuyla uyum yakalayarak ışıltının artmasını da sağlar. Hızlı emilmeye müsait dokusu ise uygulama kolaylığı verir. Ayrıca tüm cilt tiplerinin kullanımı için uygun yapıdadır. 

Kullanım aşamasında parmak uçlarınıza az miktarda alarak uygulamaya başlayabilirsiniz. Dekolte bölgesi ve yüzünüze dairesel hareketler yardımıyla sürmelisiniz. Gündüz bakımlarınıza destek veren ürünü, güneş koruyucudan önce ve serumdan sonra kullanmaya dikkat etmeniz gerekir.

4.4. La Roche-Posay Redermic C PS Kuru Ciltler İçin Yaşlanma Karşıtı Krem 40 ml

30 yaş üstü kırışık önleyici kremler listemizde sırada kuru ciltlere özel bir ürün bulunuyor. Özellikle cilt hassasiyeti yüksek olanlar için oldukça uygun olan La Roche-Posay sayesinde etkili bir koruma hissi yaşayabilirsiniz. Yaşlanmanın geciktirilmesinin yanında kırışıklıkların önlenmesi, beklediğiniz etkiyle karşılaşmanızı sağlayacak. 

Nemlendirici ve sıkılaştırıcı özellikleri bu kremin öne çıkmasını sağlayan diğer nedenler arasında yer alır. Aynı zamanda pürüzsüz ve dolgun bir cilde kavuşmak istiyorsanız, seçiminizin doğru olacağını belirtmeliyiz. Diğer yandan alkol içermemesi ise gönül rahatlığıyla uygulama yapmanızın önünü açar.

4.5. Filorga Time Filler 5XP Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi 50 ml

Filorga Time Filler çeşidi, 30 yaş üstü kırışık önleyici kremler için yapılan araştırmalar sonucunda ulaşılan etkili sonuçlardan biridir. Jel formunda olan ürün, karma ve yağlı ciltler için tercih edilebilir. Sabah ve akşam olmak üzere cildinize uygulayabilirsiniz. Boyun ve yüz bölgesi için kullanabileceğiniz kremi, nazikçe masaj yaparak cildinize sürmeniz gerekir. İçeriğinde bulunan başlıca materyaller şu şekildedir:

  • Deniz rezenesi
  • Tripeptid
  • Hyaluronik

Yukarıdaki maddeler, cildin pürüzsüz bir yapıya ulaşmasına da katkıda bulunur ve çizgilerin giderilmesi sürecini hızlandırır. Formülüyle dikkat çeken bu krem aynı zamanda çinkoyla zenginleştirildiği için yağlı ve karma ciltler için uzun ömürlü bir matlaşmaya destek verir. Bu sayede çok daha sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. 

30 yaş üstü kırışık önleyici kremler, özellikle yaşlanmanın olumsuz hissettiren etkilerini gidermeniz için başvurmanız gereken ürünlerdir. Her yaşın ayrı bir güzelliği olmasına rağmen ilk önem vermeniz gereken nokta duygularınızdır. Gelişen teknoloji ve klinik çalışmalar sayesinde pek çok farklı özelliğe sahip ürüne sahip olabilir, kendinizi daha genç hissedebilirsiniz. İhtiyacınız olan içerikleri kullanırsanız, kaç yaşında olursanız olun cildinizin ışıl ışıl parlamasını sağlayabilirsiniz.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir