Genel

60 Yaş Üstü Kırışıklık Kremleri

Kırışıklık, yaşlanmayla beraber ciltte ortaya çıkan doğal bir sonuçtur. Ancak modern kozmetik endüstrisi bu sorunu ortadan kaldırmak ve cildin genç görünmesini sağlamak amacıyla birçok ürün üretmektedir. Nitekim 60 yaş üstü kırışıklık kremleri bu noktada yararlanabileceğiniz birçok çözüm seçeneği barındırır.

Yaşlanmaya bağlı olarak cildin dinçliğini yitirmesi doğal bir süreç olsa da nihayetinde bir sorundur. Üstelik bunu yalnızca görünüşünüzle ilgili bir şekilde ele almamanız gerekir. Bu durum aynı zamanda bir sağlık problemidir ve ilgilenmediğiniz takdirde daha karmaşık sıkıntıların ortaya çıkmasına neden olabilir. Kırışıklık kremleri, cilt bakımınızın da yapılmasını sağlayarak gerekli olan nemi kazandırır. Böylece cildinizle ilgili farklı sorunlar yaşama olasılığınızı azaltır.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Önemli not alanı

Göz çevresi yüzün en hassas kısmıdır. Görünüşümüzün en önemli öğesi olan bu bölgemiz yılların etkisini genellikle çok daha net belli eder. Göz kapakları inceliği nedeniyle çöker, göz çevremiz sık kullandığımız mimiklerimiz sebebiyle derin çatlaklarla dolar. Aşağıda göz kırışıklığı için krem önerilerine göz atarak bu tür sorunların önüne geçebilirsiniz.

1.1. Estee Lauder

Estee Lauder
Göz bölgesindeki kırışıklıklar için Estee Lauder güvenilir bir çözümdür.
Macar bir kimyagerin yeğeni olan Estee Lauder, kozmetik alanın en büyük devlerinden biri olmuştur. Güzellik sözleşmeleri ve tasarımcı lisans anlaşmaları da dahil olmak üzere endüstri standardı olan çeşitli uygulamalara öncülük etmiştir. Estee Lauder ürünleri oldukça revaçtadır ve göz çevresindeki kırışıklara karşı olumlu etkiler sunar. Firmanın kremleri cilde nüfuz ederek nemlendirir, tenin bariyerini güçlendirir ve parlamasını sağlar. Cildin genç, diri ve sağlıklı görünmesini sağlayan ürünleri her gece kullanarak rutin bakımınıza dahil edebilirsiniz.

1.2. Kiehl’s Creamy Eye Treatment with Avocado

Göz çevresinde kısa sürede canlılık ve dinç bir görünüm yakalanmasını sağlayan bu krem Avokado yağı ile formüle edilmiştir. Avokado, vitamin ve mineral açısından oldukça zengin bir meyvedir. Tazeliğini göz çevresinde hissettiren ürün, cildin günlük nem ihtiyacını karşılamaktadır. Yoğun kremsi dokusuyla bakım hissini sonuna kadar sunan bu kremi tercih ederek kırışıklık sorununu azaltabilirsiniz. Ürünün bir özelliği de günlük yaşamın stresi, yetersiz beslenme ve kalitesiz uykunun göz altlarında yol açtığı yorgunluk, torbalanma ve morluk gibi sorunları da yok etmesidir. Rutin bakım için tavsiye edilir.

1.3. SkinCeuticals AOX Eye Gel

Bu popüler ve saygın ürünün göz çevresinin bakımı için birçok yararı bulunmaktadır. Kırışık bakımında öne çıkan bazı faydaları şunlardır:

  • Çevresel etmenlerin cildin yüzeyinde bıraktığı olumsuz etkiler ve yorgunluk belirtileriyle savaşır.
  • Yaşlanma göstergelerinin giderilmesine fayda sağlar.
  • Göz altı torbalarının ve şişkinlik görünümünün azalmasına sebep olur.
  • Erken yaşlanma göstergelerinin belirginliğini azaltmaya katkı sağlar.
  • Antioksidan içeren formülüyle cildi ultraviyole ışınlara karşı korumaya yardımcı olur.

Sabahları göz başına nohut tanesi kadarını parmak uçlarınıza uygulayın. Gözlerin altındaki bölgeye, dış köşelere ve kaş kemiğine sürün. Kremi tamamen emilene kadar hafifçe dağıtın. KIsa sürede göz çevresi kırışıklık sorununuzun azalmaya başladığını fark edeceksiniz.

1.4. Valmont DETO2X EYE

Valmont Deto2x Eye kırışık karşıtı krem tazelenmiş bakışlar sunar ve göz çevresindeki koyu halkaları ortadan kaldırır. Bölgedeki yaşlılık belirtilerini etkili bir şekilde onarmak için Valmont’un birikmiş deneyiminin ortaya çıkardığı en yeni bakım ürününü denemelisiniz.

İsviçre Alplerinden gelen taze bir nefes olarak tasarlanmış, göz çevresi için özgün bir bakım sunan bu ürün bakışlara ışık katmak için pek sık rastlanmayan  bir formül uygular ve oksijen veren aktif maddeler kullanır. Böylece benzersiz bir krem şanti dokusu yakalayarak, koyu halkaları hayatının bir parçası olarak kabul etmiş kullanıcının yorgun görünen gözlerine canlılık kazandırır.

Sağlıklı minerallerle desteklenen ürünün zengin oksijenli bir yapısı vardır. Hücrelere nefes alma imkanı getirir ve fazla karbondioksiti yorgun tenin dışarı atar. Bu sayede cilt daha sağlıklı ve dinç gözükür. Yüzeydeki gözeneklerin hava almasını sağlayarak sağlıklı bir bakım sunar. Sabah ve akşam bir kez olmak üzere kremin yüzeyinde oluşan köpüğü hafif bir şekilde göz çevresine sürmek bu sonuca ulaşmak için yeterlidir.

2. 60 Yaş Üstü Yüz Kırışıklığı İçin Krem Önerileri

Yüz kırışıkları genel olarak altmış yaşın ardından başa bela olmaya başlar. Ancak doğru ürünlerin tercihiyle bu kırışıkları inceltmek mümkündür. Sağlıklı bir cilt bakımı da yüzünüzün çevresel faktörlerden etkilenmemesi için elzemdir. Sürekli açık bir bölge olan yüz korunmaz ve iyileştirilmezse olumsuz etkilere son derece açıktır. Antioksidan içerikli, aloe veralı kremler, deniz yosunu gibi doğal kaynaklı ürünler cilt bakımı için sıklıkla kullanılırlar. Doğa ile kozmetiğin bu ustalık içeren birleşimi kırışıklık sorununu ortadan kaldırmakta oldukça başarılıdır. Aşağıda yüz kırışıklıklarını gidermek için yararlanabileceğiniz önerileri bulabilirsiniz.

2.1. Boto Strech Yaşlanma Karşıtı Krem

Güneş ışınları, çevresel faktörler ve ilerleyen yaş gibi durumların sebep olduğu kırışıklıklar yüzde derin izler bırakır. Bu görünümü  azaltmaya yardımcı olan Boto Strech tüm cilt tiplerine uygundur ve sıklıkla önerilir. İçeriğinde bulunan doğal bileşenler daha sıkı ve dinç bir ten yüzeyine sahip olmanıza imkan verecektir. Ciltteki elastikiyeti arttıran ürünün düzenli kullanımıyla birlikte gözle görülür sonuçlar elde edilir. 

60 yaş üstü kullanıcılarda gözlemlenen çizgilerin belirginliğini azaltmak için bu ürün oldukça kullanışlıdır. Ürünün nohut tanesi kadarlık dozu parmak ucuna alındıktan sonra yüz bölgesine uygulanır. Gece ve gündüz kullanılmaya uygun olan Boto Stretch, yaşlanmaya dayalı çizgileri azaltarak çok daha genç gözükmenizi sağlayacak bir formül sunmaktadır.

2.2. Nuxe Nuxuriance Ultra Replenishing Fluid Anti-Aging Krem 50 ml

Gliserin, çayır köpüğü, tohum yağı gibi doğal içeriklerden yapılan  Nuxe Nuxuriance Ultra Replenishing Fluid Anti-Aging Krem, yüz bakımı için muhteşem bir üründür. Safran ve Begonvil Bi-floral hücreleri gibi içerikleriyle cildin yenilenmesini sağlar ve yüz hatlarını yeniden şekillendirerek kırışıkların seyrelmesine imkan verir. Yüz kırışıklığı için krem önerileri söz konusu olduğunda ilk anılması gereken seçeneklerden biri olan bu ürün doğal içerikleri sayesinde cildinize ferahlık sunar. Günlük bakımla kimyevi etkilerden arınarak teninize nefes alma şansı sunmanız için küçük bir dozunu vurma hareketleriyle cildinize yedirmeniz yeterlidir. Dilerseniz boyun ve dekolte bölgesine de uygulayabilirsiniz.

2.3. Skin Ceuticals Triple Lipid Restore Yaşlanma Karşıtı Yenileyici 2:4:2 48 ml

Skin Ceuticals Triple Lipid Restore krem hücresel lipitleri yeniden dolduran, kuru ten yüzeyini besleyen, cildin pürüzsüzlüğünü ve genel parlaklığını iyileştiren bir üründür. 24 saat süren nemlendirme etkisine sahiptir. Gözenekleri ferahlatarak elastikiyet sunar. Yaşlanmaya bağlı tüm etkilere karşı savaşmak üzere tasarlanan bu krem hafif bir yapıya sahiptir. Böylece kolayca emilir ve yüz bakımını kolaylaştırır.

2.4. La Roche-Posay Redermic C PS Kuru Ciltler İçin Yaşlanma Karşıtı Krem 40 ml 48 ml

Kırışıklık karşıtı yüz kremlerinin asli vazifelerinden biri ciltteki sıkılık kaybını gidermektir. La Roche-Posay Redermic C PS kuru ciltler için yaşlanma karşıtı krem bu alanda oldukça başarılıdır. İçeriğindeki saf C vitamini sayesinde cildi onarır, dolgunlaştırır, destekler. Böylece yaşlanmaya dayalı birçok etkinin onarılmasını sağlar.

2.5. Filorga Time Filler 5XP Yaşlanma Karşıtı Bakım Kremi 50 ml

Normal ten tiplerinden yağlı ciltlere kadar birçok kullanıcı için uygun olan bu krem, yaşlanma karşıtı bakımda güçlü bir savunma imkanı sunar. İçeriğindeki tripeptid, hyaluronik Asit ve deniz rezenesi gibi bileşenlerle çizgilerin belirginliğinin azalmasını ve cildin pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar.  Formülü çinko ile zenginleştirilmiş Filorga Time Filler 5XP yaşlanma karşıtı bakım kremi ciltte matlaşmaya ve kötü görünen göz altı renklerine iyi gelir. Rutin bakım ile kullanıcının yüzündeki yaşlanma etkilerinin azalmasını sağlar. Yüz dışında boyun bölgesine de sabah ve akşamları sürülebilir.

3. 60 Yaş Üstü Dudak Üstü Kırışıklık Krem Önerileri

Dudak üstü bölgesi, yüzün yaşlanma kaynaklı kırışıklarını taşıyan yerlerinden biridir. Hem dış etmenlere açık bir bölge olduğundan hem de mimikler nedeniyle yıllar boyu aşındığından dudak üstü kırışıklarına oldukça sık rastlanır. Aşağıdaki dudak üstü kırışıklık kremi önerilerinden yararlanarak bu cilt sorununun önüne geçebilirsiniz.

3.1. Dermoece Lift - Up Yaşlanma Karşıtı Yüz Serumu

Kremi yüz bölgesine düzenli olarak uyguladığınızda kısa sürede sonuç alabilirsiniz.

Lift – Up yaşlanma karşıtı yüz serumu ürünleri ten yüzeyindeki nem katmanını yenileyerek yardımcı olur ve kırışıklık belirtilerini minimuma indirmeyi hedefler. Cildin daha canlı, dinç ve pürüzsüz gözükmesine katkıda bulunur. Ten yüzeyinde ince çizgi ve kırışıklık izleri bulunan kullanıcıların yüzlerine bakım yapar.

Bu ürün bilhassa hücre onarımı ile cildi gençleştirmeyi hedefler. Bu sayede tene yaşam enerjisi gelir ve dirilik hissiyatına kavuşur.

3.2. Vichy Neovadiol Göz ve Dudak Çevresi Bakım Kremi

Altmış yaş üstünde, bilhassa menopoz dönemi sonrası göz ve dudak çevresinde kırışıklar belirebilir. Cildin sarkık ve gergin hissinden kurtulması için bu bakım kremi en uygun bakım ürünlerinden biridir. Yapısında şunlar bulunur:

  • Hyalüronik Asit
  • Omega 3-6-9
  • Niasimanid
  • Vichy Volkanik Suyu
  • Kafein 

Bu özel formül ile cilt daha esnek bir yapı kazanır. Ayrıca tenin beslendiği hissedilir ve rahatlama sağlanır. Göz altı torbalarındaki şişkinlik azalır ve dudak üstü bölgesi doğal bir canlılığa kavuşur.

3.3. Dermalogica Nightly Lip Dudak ve Çevresi için Gece Bakım 10 ML

30 yılı aşkın bir süredir bakım ve makyaj ürünlerinde yetkinliğini kanıtlayan firma üst düzey cilt bakım ürünleri geliştirir. Dermalogica ürünleri estetik olarak güzel bir görüntüye sahip olmaktan ziyade ciddi cilt sorunlarına karşı nitelikli bakım sunar.  Firma aynı şekilde Nightly Lip dudak ve çevresi için gece bakım ürünüyle de cildin yitirdiği sağlıklı görünümünü geri kazanması amaçlar. Krem, dudak bölgesindeki lekeler ve matlıktan kurtulmanız için de teninize bakım yapar. Gece bakım ürünü olan bu krem cildin ihtiyaç duyduğu nemi geri kazanmasını sağlar. Tazelik katarken içeriğindeki doğal ürünlerle de besleyici özellik sunar.

3.4. Lierac lift Integral Dudak & Dudak Çevresini Dolgunlaştıran Balm 15 ML

Dudak üstü kırışıklık kremi denilince akıllara ürünlerin bileşenlerinin doğal olup olmadığı sorusu gelir. Lierac lift Integral dudak & dudak çevresini dolgunlaştıran balm, maun ağacı ekstresiyle cildin sıkılaşmasında, içeriğindeki mor lale özüyle kırışıklık görünümünün azalmasında etkilidir. İçerisindeki proseramidlerle birlikte dudak çevresini nemlendirerek yaşlanma etkilerini kısa sürede minimize eder.

3.5. She Vec Firm Baby Firm Dikey Kırışıklıklar Üzerinde Etkili Anti-Aging Krem

Kırışık kremlerinin en önemli etkilerinden birisi bakım yaparken nem oranını dengeleyerek sağlıklı yaşlanmaya sebep olmasıdır. She Vec Firm Baby Firm krem, dudak üstü bölgesindeki hücreleri yenileyerek yaşlanma etkilerinin yüze oturmasını geciktirir. Esneklik kaybı yaşayan kuru ciltler için birebir olan bu ürün, düzenli kullanımda gençleşmiş bir görüntüye kavuşmanızı sağlayacaktır.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir