Genel

50 Yaş Üstü En İyi Kırışıklık Kremleri

Belli bir yaştan sonra vücutta kırışıklık oluşması oldukça normaldir. Fakat birtakım önlemler alarak yüzünüzde ve vücudunuza meydana gelen bu olumsuz görüntünün önüne geçebilirsiniz. Bu noktada devreye giren kırışıklık kremleri içeriğindeki aktif bileşenlerle ince çizgi görünümünü azaltmaya yardımcı olur. 50 yaş üstü en iyi kırışıklık kremleri ve faydalarından bahsedilen bu yazımızda cildiniz için en uygun ürünü bulabilirsiniz. 

Kırışıklık önleyici kremler içerisinde bulunan nemlendirici bileşenler yüz ve boyun çevrenizin daha gergin durmasını sağlar. Derinin sıkılığını arttıran ürünleri seçerken cilt tipinizi doğru belirlemeniz ve düzenli kullanmanız oldukça önemlidir. Özellikle 50 yaş üstünde hücreler kendini çok daha az yenilediği için yüz çevresinde çizgi oluşumu hızlanır. Bu doğrultuda 50 yaş üstü için üretilen kırışıklık kremleri içerisinde yer alan bileşenler ve faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Nemlendiriciler: Cildi geçici olarak dolgunlaştırır ve kırışıklıkları azaltır.
  • Retionidler: Güneşten zarar görmüş cildi onarırken ince çizgilerin görünümünü iyileştirir.
  • C vitamini: Deri hücrelerini parçalayan ve kırışıklığa sebep olan dengesiz moleküllerden korumaya yardımcı olur.
  • Hidroksi Asitler: Ölü cilt hücrelerini temizler ve yeni deri oluşumunu teşvik eder.
  • Koenzim Q10: Kolajen üretimini uyararak cilt dokusundaki kırışmayı iyileştirir.
  • Niacinamide: Ciltteki su kaybını azaltır ve elastikiyeti arttırır.

Kremlerin içerisinde yer alan bileşenler düzenli kullanımla cildinizde etki etmeye başlayarak daha genç bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Önemli not alanı

Güneş ışınları, çevresel faktörler ve ilerleyen yaş gibi durumların sebep olduğu kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olan Boto Strech tüm cilt tiplerine uygunluk sağlar. İçeriğinde bulunan bileşenler daha gergin ve sıkı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Ciltteki elastikiyeti artıran ürün düzenli kullanımla birlikte gözle görülür etki yaratır. 

Boto Strech, 50 yaş üzeri bireylerde gözlemlenen çizgilerin görünümünü azaltmakta ideal bir tercihtir. Ürünü yeterli bir miktarda elinize aldıktan sonra yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulayabilirsiniz. Gece ve gündüz kullanılmaya uygun olan krem, yılların sebep olduğu çizgileri azaltarak çok daha genç gözükmenizi sağlar.

2. SkinCeauticals A.G.E. Interrupter

Zamanla oluşan glikasyon ve kolajen kaybının sebep olduğu kırışıklıkların giderilmesi için SkinCeautical A.G.E. Interrıpter’ı tercih edebilirsiniz. İçeriğindeki yüksek oranda nemlendirici cildin neme doymasını sağlayarak gergin ve canlı bir görünüm oluşturur. Hassas, normal ve kuru olmak üzere tüm cilt tiplerinde bu üründen güvenle yararlanabilirsiniz. 

Yüzde ve boyun bölgesinde meydana gelen kırışıklıklar için düzenli kullanılması oldukça önemlidir. Günde bir ya da iki defa boyun, dekolte bölgesi ve yüzünüze iyice yedirerek kullanabilirsiniz. Daha sıkı bir cilt görünümü oluşturmanın yanı sıra aydınlatıcı etkisiyle ışıltılı bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur.

3. La Roche-Posay Redermic R

La Roche-Posay Redermic R, ince çizgilerin oluşumunu engellerken güneş ışınlarına karşı üstün koruma sağlar. Özellikle çevresel faktörlerin sebep olduğu kırışıklıklara karşı cildinizi güçlendiren ürün, leke oluşumunu engelleme konusunda da oldukça başarılıdır. 

Tüm cilt tipleri için uygun olan ürün ince çizgileri azaltmanın yanında lekelerin giderilmesini de sağlar. Bu sayede daha parlak ve canlı bir görünüme sahip olmanızı kolaylaştırır. SPF 30 özelliği güneşin sebep olduğu kırışıklıkları engellemek için oldukça avantajlıdır.

4. Vichy Liftactiv Collagen Specialist Gündüz Bakım Kremi

Klinik testleri yapılan ürünler çok daha güvenilir sonuçlar almanızı sağlar. Bu bağlamda öne çıkan Vichy Liftactiv Collagen Speacialist, 58 kadında test edilerek onaylanan bir üründür. Düzenli kullanımla çok kısa sürede cildinizin sıkılaştığını hissedebilirsiniz. Aynı zamanda üründen tek beklentiniz ciltteki çizgi görünümünü azaltmak değilse bu krem tam size göredir. 2 aylık bir kullanımdan sonra yüzünüzdeki lekelerin açıldığını ve hatta yok olduğunu görebilirsiniz. İçeriğinde bulunan C vitamini ve peptitler ekstra nem kazandırma özelliğine de sahiptir. Bu ürünle birlikte kısa sürede çok daha genç ve ışıltılı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

5. Kiehl's Super Multi-Corrective Cream

Kiehl's Super Multi-Corrective Cream
Kremi günlük bakım rutininizde güvenle kullanabilirsiniz.
Yıllar geçtikçe cilt nemini kaybeder ve kuru bir cilt kırışmaya çok daha meyilli hale gelir. Bu nedenle derin kırışıklıklar için krem seçeneklerine göz atarken nemlendirici özelliğini göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu tür ürünler cildinizin daha gergin ve sıkı gözükmesine yardımcı olacaktır. Güçlü nemlendirici etkisiyle Kiehl’ Super Multi-Corrective Cream eşitlenmiş ve sıkılaşmış bir cilt elde etmenize imkan verir.  Neme doyan bir ciltte matlık görünümü de azalacaktır. Etkili içeriği sayesinde bu ürün canlı ve parlak bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur. Cildiniz hassas olsa bile güvenle tercih edebileceğiniz kremle genç bir görünüme sahip olabilir ve yaşlanmaya dur diyebilirsiniz.

6. Sebamed Q10 Anti Age Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi 50 ml

Tüm ciltlerin kullanımına uygun olarak üretilen ürün, anti-aging özelliğiyle kırışıklık görünümünü azaltır. Maksimum nemlendirmeyle cildinizin elastikiyetini artırmak istiyorsanız bu ürün tam size göredir. İçeriğinde bulunan Q10 aktif maddesi yaşlanma sonucu ortaya çıkan ince çizgileri minimuma indirir. Bu sayede daha genç ve canlı gözükebilirsiniz. 

Kırışıklarınızı azaltırken bakım desteği sağlayan ürünler çok daha fonksiyoneldir. Bu ürün yalnızca ince çizgi görünümünü azaltmakla kalmaz, aynı zamanda içeriğindeki yağlarla cildinizin maksimum neme ulaşmasını sağlar.

7. Nivea Kırışıklık Karşıtı Yenileyici 55+ Yaş Yüz Bakım Kremi 50 ml

50’li yaşlara geldiğinizde yüzünüzdeki çizgilerin daha görünür hale geldiğini fark edebilirsiniz. Bu yaşlarda düzenli olarak bakım kremleri kullanmanız gerekir. Nivea yenileyici bakım kremi kalsiyum ve argan yağıyla cildinizi nemlendirirken kırışıklıklarınızı azaltır. Aynı zamanda UV koruyucu özelliğiyle güneşin sebep olduğu sarkmaların önüne geçer. 

8. Neutrogena Bright Boost Yaşlanma Karşıtı Jel Krem 50 ml

Neutrogena Bright Boost, yaşlanmanın belirtilerini gizlemenizi sağlar
İnce çizgiler ve ton eşitsizliği birçok kişinin derdi olsa da bu sorunu ortadan kaldırmak gerekli bakımlarla mümkündür. Cildinizin doğal yenilenme sürecini destekleyen bu ürünü düzenli olarak kullanarak ışıltılı bir görünüme ulaşabilirsiniz. AHA ve PHA içeriği cildi ölü derilerden arındırarak yorgun görünümü azaltır. Aynı zamanda cildinizdeki melanin üretimini artırma özelliğiyle ton eşitsizliğini de giderir. 

9. Bee'o Apibeauty Arı Zehirli Propolisli Arı Sütlü Anti Aging Yüz Bakım Kremi 50 ml

Cilt bakımında tercihi doğal ürünlerden yana olanlar için arı zehirli ve propolisli bakım kremi ideal bir seçenektir. Özellikle alın kırışıklığı için krem arıyorsanız bu ürünü tercih edebilirsiniz. Arı sütü ve zehri kan dolaşımını artıran özelliğiyle elastin ve kolajen üretimini uyarır. Ayrıca içeriğinde bulunan ham bal maksimum nemlenmeyle cildinizin daha elastik olmasını sağlar. 

10. Kiehl’s Retinol Skin-Renewing Daily Micro-Dose Serum

Bu serum içerisinde bulunan retinol düzenli kullanımla cildinizi yeniler ve kırışıklık düzeyini minimuma indirir. Yüz çevrenizin çok daha elastik ve sıkı olmasını sağlayacak serum aynı zamanda leke giderici özelliğe de sahiptir. Bu sayede lekeleri aydınlatarak cilt tonunuzu eşitler ve parlaklık kazandırır.

Cildinizde kızarıklık, soyulma ve gözenek problemi varsa bu serumu tercih edebilirsiniz. İnce çizgilerinizi azaltmanın yanı sıra bu ürünle birlikte çok daha rahat bir hissiyata kavuşmanız mümkün.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir