Genel

Anında Kırışık Giderici Krem Gerçekten Etkili mi?

Anında Kırışık Giderici Krem Gerçekten Etkili mi?
Anında kırışık giderici krem, cildimizin doğal düşmanı olan yaşlanma belirtilerine karşı en büyük silahımızdır. Her ne kadar doğal bir sürecin sonucu olsalar da kırışıklıklar, mümkün olduğunca ertelenmek istenen bir durumdur. Bu görüntüden kaçınmak sadece görsel olarak değil, derinin bakımını yapmak ve sağlıklı yaşlanmak için de gerekli bir çözüm yöntemidir. Bu sebeplerden ötürü anında kırışık giderici kremlerin gerçekten etkili olup olmadığı sorusu sıklıkla merak edilir.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Önemli not alanı

Anında Kırışık Giderici Krem Gerçekten Etkili mi?
Cildinize uygun bileşenlere sahip kremlerle kırışıklık sorununun üstesinden gelebilirsiniz.

Kırışık giderici kremler tene nüfuz ederek içeriğindeki yararlı maddelerle bölgeyi onarma esasına göre çalışır. Üründen ürüne değişebilen bu bileşenler şöyle sıralanabilir:

  • Hyaluronik Asit
  • Retinol
  • Peptitler
  • Antioksidanlar

Derinin ihtiyaç duyduğu bu içerikler zaman içinde vücutta yeteri kadar üretilememeye başlar. Genellikle bu bileşenlerin doğal yollardan yeterli temini de mümkün değildir. Bu durumda takviye şarttır. Kırışıklık karşıtı kremler, sorunun çözülmesine, tenin zerafet ve sağlığından bir kayıp yaşamadan yılları geçirmesine imkan tanırlar.

1.1. Hyaluronik Asit

Cilde yüksek oranda nem katkısı yapan hyaluronik asit, kendi ağırlığının neredeyse bin katı kadar su molekülünü tenin yüzeyinde tutma kabiliyetine sahiptir. Kuru ciltlerin günlük bakımına mutlaka dahil etmesi gereken bu içerik, zaman içinde ortaya çıkan kırışıkların oluşmasına mani olurken cildin daha canlı ve nemli gözükmesine katkıda bulunur.

Hyaluronik asit, cildin dinçliğini korumasında ve nem oranını stabil tutmasında gerekli bir içeriktir. Rutin bakıma eklendiği takdirde genç kalmanıza yardımcı olacaktır.

1.2. Retinol

Yaşlanma karşıtı kremlerin içerikleri arasında en sık karşılaşılanlardan biri olan retinol , A vitamininin formlarından biridir. Hücre oranında ve yenilenmesinde görev alan bileşen, cilt görünümü iyileştirir ve daha pürüzsüz gözükmesine katkıda bulunur. Retinol aynı zamanda nemlendirme, akne ve siyah nokta bakımı gibi görevlerde de iş görür. Yirmili yaşların sonlarından itibaren günlük bakıma dahil edilmesinde fayda vardır.

Kırışıkların oluşması temel olarak cildin yenilenme hızının yaşlanma hızının gerisinde kalmasından kaynaklanır. Retinol sayesinde cildin yenilenme hızı artacak ve canlılığını geri kazanacaktır.

1.3. Peptitler

Yaşlanmaya bağlı olarak cildin kolajen üretiminde düşüş yaşanır ve cilt esnekliği giderek azalır. Kolajen üretiminin azalmasına bağlı olarak kırışıklar ortaya çıkarak belirginleşir. Bu noktada devreye giren kırışık giderici kremlerin içeriğinde yer alan peptitler, cildin daha sıkı ve pürüzsüz gözükmesine yardımcı olur. Teninizin sıkılığını kaybetmeden esnek kalması, genç gözükmenin şartlarından birisidir. Cildin sarkması, sıkılığın yitirilmesinden kaynaklanır. Bu yüzden peptitler rutin bakım içinde yer almalıdır.

1.4. Antioksidanlar

Antioksidanlar cildin yaşlanmasını engelleme amacıyla başvurulan en önemli içeriklerden birisidir.  Kırışıkları engellemede oldukça mühim bir görev sahibi olan bu bileşen,  teni serbest radikallerden muhafaza eder. Ayrıca ultraviyole ışınları, kirlilik gibi dış etmenlere karşı da ciltte koruyucu bir bariyer yaratır. 

Çok sayıda formda görülebilen antioksidanlar, E ve C vitaminlerinde, yeşil çay özünde ve niasinamidlerde bulunuyor. Genel vücut sağlığı üzerinde etkili görevlere sahip B3 vitamininin bir formu niasinamidler de bu alanda yararlı olmasının yanı sıra vücudun ihtiyaç duyduğu içerikler arasında sayılır.

Güneş ışınları ya da otomobil ve fabrika kaynaklı gazlar gibi kimyasal etmenlerin cildimize zararı büyüktür. Özellikle şehir hayatı içerisinde sürekli bu tür etmenlere maruz kaldığımız düşünüldüğünde bunlardan korunmak için antioksidanların yardımı şarttır.

2. Kırışıklık Giderici Kremler Ne Zaman Kullanılmaya Başlanmalı?

Anında Kırışık Giderici Krem Gerçekten Etkili mi?
Kırışıklık giderici kremler, yirmili yaşların sonlarından itibaren cilt bakımınız için faydalıdır.
Yaşlanma belirtileri elbette herkeste aynı dönemlerde ortaya çıkmayabilir. Bunda genlerin, çevre etmenlerinin, beslenme ve temizlik alışkanlıklarının etkisi vardır. Ayrıca çok genç yaşta başlanan kırışık karşıtı bakım ürünlerinin kullanımı da cildi incelteceği için bu belirtilerin daha erken yaşlarda ortaya çıkmasına sebep olabilir.  Yine de yaşlanma belirtilerini görmeyi beklemeden kırışıklık giderici kremlerle bakım yapmaya başlamakta fayda vardır. Zira bu kırışıklar ortaya çıktıktan sonra bakıma başlamak, ortaya çıkışlarını engelleme açısından geç olacaktır. Cilt uzmanları, yirmili yaşların sonlarından itibaren ince kırışıkların ve hafif bakım ürünlerinin kullanılmaya başlamasıyla günlük bakım rutinine girilmesini önerir.

3. En Etkili Kırışıklık Kremi Hangisi?

Kırışıklık sorunu son yüzyılın dermatologlarının çözümü için en çok çaba harcadıkları konudur. Tüm insanların ortak kaderi olduğu için cilt bakımı istisnasız herkesi ilgilendiren bir problemdir. Zira yaşlanma sadece cilt yüzeyinde değişiklik yaratmak gibi estetik bir değişiklik yaratmaz. Aynı zamanda gerekli minerallerin bir kısmının üretilememesi, dış etmenlerden yeteri kadar korunamaması gibi sağlık sorunlarını da beraberinde getirir.

Bu sebeplerden ötürü cildiniz için en etkili kırışıklık kremi seçeneklerinden yararlanarak düzenli bir bakım rutini oluşturmanız büyük önem taşır. Piyasada tercih edebileceğiniz çok sayıda farklı üründen bahsetmek mümkündür. Bu noktada olarak Boto Strech yaşlanma karşıtı kırışıklık kremi de vurgulanması gereken seçeneklerden biri olarak öne çıkar. Yeni nesil bakım kremleri arasında yer alan Boto Strech, yaşlanma belirtilerini azaltmanın yanı sıra cilt sağlığınızı da iyileştirmeyi hedefler. 

Kırışıklık karşıtı ürünlerin sonucunu bir günde görmeniz mümkün değildir. Düzenli olarak bakım yapılmalı ve cilde kendine gelmesi için zaman tanınmalıdır. En etkili kırışıklık karşıtı bakım ürünlerinin bile sonuçlarını fark edebilmek için 4 ile 8 hafta arasında bir süre geçmesi gerekir.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir