Genel

Akneye Eğilimli Ciltler için Temizleme Jeli Seçimi

Günlük hayatın içerisinde farklı sebeplere bağlı olarak cilt kirlenir. Havada bulunan tozlar, gözeneklere yerleşir ve bu durum kirlenme sürecini hızlandırır. Aynı zamanda elinizi yüzünüze sürdükçe virüs ve bakterileri istemeden de olsa bu bölgeye aktarmış olursunuz. Temizleme ve arındırma uygulamalarıyla tüm bu olumsuzlukların önüne geçmeniz mümkündür. Özellikle akneye eğilimli ciltler için temizleme jeli önerilerinden yararlanarak kısa sürede sonuç alabilirsiniz. 

Rutin hijyen işlemlerinin yanı sıra makyajınızı çıkarmak için de bu jellerden faydalanmanız önemlidir. Böylelikle akne gibi oluşumları cildinizden uzaklaştırmış ve sorunların önüne set çekmiş olursunuz. Bu noktada cilt tipinizi göz önünde bulundurarak doğru ürünü seçebilirsiniz. Sabah ve akşam yapacağınız uygulamalarla yüzünüzü canlandırabilir, sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Aşağıda incelediğimiz cilt temizleme jeli ürünleri arasından sizin için en uygun olanı seçip hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Önemli not alanı

Hazırladığımız listeye hızlı bir giriş yaparak başlamak için öncelikle Hayclear Akne Karşıtı Yıkma Jeli için detaylara bakalım. Hay Derma ayrıcalıklarıyla üretilen bu jelin başlıca özellikleri şunlardır: 

  • Cildinizin ihtiyaç duyduğu tüm korumayı kusursuzca sağlar.
  • Hiçbir şekilde kuruluğa sebep olmadan ve aksine içeriği sayesinde ciddi oranda derinlemesine temizlik vadeder.
  • Sebum dengesini düzenleyerek özlediğiniz arınmaya kolaylıkla ulaşmanızı sağlayan çeşit, tıkanan gözenekleri de açarak cildinize fazlasıyla nefes aldırır.
  • Rahatsız olduğunuz kusurları ustalıkla örtmesiyle beraber sivilce, siyah nokta ve akneleri ortadan kaldırır.
  • Yüksek pH değeri ve formu da ürünü bambaşka bir seviyeye çıkarır.  

Eğer kaliteli ve beklediğiniz etkiyi yaratacak akneye eğilimli ciltler için temizleme jeli arayışındaysanız, güzelliğinize güzellik katmak için Hayclear tam olarak size göre!

2. La Roche Posay Effaclar

Yüksek toleranslı temizleme imkânı veren ve geliştirilen formülüyle dikkat çeken bir diğer ürün, La Roche Posay Effaclar temizleme jelidir. Özellikle siyah nokta görünümlerini azaltması ve aynı zamanda parlaklığı arttırması, ürünün oldukça başarılı bir yönüdür. Termal suyla üretilmesi ise ferahlık seviyesini geliştirir. Günlük iki defa kullanılması durumunda etkisi, daha da yükselir.  Cilt sorunlarının önüne geçmek için temizleyici özelliğin yanında nemlendirici etkinin bulunması da çok değerlidir. Ayrıca aknenin oluşumunu hızlandıran bir cilde sahipseniz, bu ürünü tercih edebilirsiniz. Böylece sağlıklı ciltle birlikte psikolojik anlamda da daha iyi hissetmeniz mümkün olur.

3. Voonka Beauty Collagen H2o

Dış etkenler nedeniyle yüzünüzde oluşan akne ve sivilce için yüz temizleme jeli gereksinimlerinizi Voonka Beauty ile de karşılamanız mümkün. Yüzünüzdeki istenmedik oluşumları gidermenin yanı sıra bu ürün, gözeneklerin hava almasını da sağlar. Bu sayede sağlıklı, canlı ve nemli görünüme yardımcı olur. Hassas ciltler başta olmak üzere tüm tipler için kullanıma uygundur. Yüz ve dudağınız için tercih edebilirsiniz. Paraben, alkol ve parfüm içermediğinden durulama da gerektirmez. Akşam ve sabah gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz. 

4. COSMED Cleansing Oil 400 Ml

Kuruluk nedeniyle yaşanan cilt problemlerini gidermek adına geliştirilen COSMED Cleansing Oil, taşıdığı nemlendirme özelliğiyle de tercih edilir. Çevresel etmenlerin yol açtığı faktörleri giderirken ayrıca yüzünüzü de canlandırır. Aynı zamanda çift aşamalı temizlik etkisi de taşır. Cilt tipi olarak herhangi bir ayrıma gerek kalmadan üründen yararlanmanız mümkündür. 

Yüz ve vücut temizliği için uygulama aşamasında hafif şekilde masaj yapılması gerektiğini de unutmamalısınız. Gerekli biçimde işlemleri tamamlamanız sonrasında ise bol su yardımıyla durulamanız önerilir. Çocuk ve bebekler için de rahatlıkla kullanılması, ürünün önemini ekstra arttıran bir durumdur.

5. ROSE & THORNE Hassas Yüz Temizleme Köpüğü

ROSE & THORNE Hassas Yüz Temizleme Köpüğü
Köpüğü, yüzünüzdeki kalıntıların temizlenmesi için kullanabilirsiniz.
Akneye eğilimli ciltler için temizleme jeli çeşitleri arasında ROSE & THORNE, köpük formuyla dikkat çeker. Cilt üzerindeki fazla yağ, kir ve makyaj kalıntılarının temizlenmesi için özel olarak üretilen bu ürün, sebum dengesinin sağlanması noktasında da destekçinizdir. Hamamelis yani cadı fındığı bitkisinin içeriğinde yer alması, gözeneklerin sıkılaştırılmasını da kolaylaştırır. Bunun yanı sıra gül suyuyla zenginleştirilen formülü, ciltte herhangi bir kuruluğa sebep olmadan nemlendirme niteliğine sahiptir. 

6. Mis Lady Arındırıcı Yüz Temizleme Jeli 400 ml

Mis Lady arındırıcı sivilce karşıtı yüz temizleme jeli, cilt tipi özelliklerinin tamamıyla uyum gösterir. İçeriğindeki aloe vera sayesinde yoğun nemlendirici ve yumuşatıcı etkiye sahiptir. Bununla birlikte ürün, C vitaminiyle zenginleştirilmiştir. Tahriş gibi olumsuz özellikler taşımaması, işinizi bir hayli kolaylaştırır. Günlük yüz temizleme aşamalarında özellikle makyajın oluşturabileceği sorunları ortadan kaldırır. 

Üründe doğal nem dengesi korunarak, cilde hem canlı hem de aydınlık bir görüntü kazandırılması amaçlanmıştır. Avcunuzun içerisine yeteri kadar jel aldıktan hemen sonra yüzün T bölgesi üzerinde hafif dokunuşlar ve masajla uygulamanız yeterlidir. Temizleme aşamasını tamamlamanızın ardından durulayarak etkiyi hissedebilirsiniz. Günde 2 defa kullanıma uygundur.

7. Celenes by Sweden Cloudberry Temizleme Jeli 250ml

Celenes by Sweden, yüzünüzdeki kirle birlikte yağı arındırmak için camelia ve chamomilla özleriyle üretilmiştir. Diğer yandan yatıştırıcı bir etkiye de sahiptir. Akneye iyi gelmesiyle beraber kırışıkların önlenmesine de katkıda bulunur. Zengin mineral, limon ve salatalık özleri rutin bakım aşamalarında oldukça rahatlamanızı sağlar. Alkol ve paraben gibi kimyasal koruyucular içermediği için de rahat bir kullanım imkânına sahip olursunuz. 

8. Avene Yağlı Ciltler için Temizleyici 400 ml

Cildinizde canınızı sıkabilecek görüntüleri yok etmek için alabileceğiniz bir diğer ürün Avene’nin temizleyicisidir. Günlük kullanıma uygunluğunun yanı sıra matlaştırıcı ve arındırıcı etkisi sayesinde rahatlıkla tercih edilebilir. Özellikle kusurlu görünen ve yağlı ciltler için ideal bir seçenek olarak öne çıkar. Uygulama noktasında ise boyun ve yüz bölümünüzün önceden nemlendirilmiş olması, daha iyi bir sonuç almanıza yardımcı olur.  

Ürünü sürdüğünüz alanlarda dairesel hareket kullanarak köpürtmeye özen göstermelisiniz. Daha sonra ise bol suyla durulamalı ve kurulamalısınız. Ayrıca temizleyicinin bir diğer özelliği de içeriğinde termal su bulundurmasıdır. Bu sayede rahatlama hissinin artmasını mümkün kılar. Diğer yandan fazla sebuma karşı bakım yapmanızı da pratikleştirir.

9. Floxia Regulator Purifying Gel

Jeli yüz bölgesine düzenli olarak uyguladığınızda kısa sürede sonuç alabilirsiniz.
Akneye eğilimli ciltler için temizleme jeli ürünlerine baktığımızda etkili formülüyle Floxia Regulator alternatifi de karşımıza çıkar. Aknenin yanı sıra aşırı yağlanmaya karşı mücadele eden jel, arındırıcı etkisiyle beklentilerinizi karşılar durumdadır. Sebum dengesini korumayla birlikte cilt üzerinde biriken oluşumları gidererek bakım sürecini hızlandırır.  Allantoin, çay ağacı yağı ve glikolik asit içerdiğinden cildin pürüzsüzleşmesine de olanak tanır. Aynı zamanda nemlendirici maddeler yardımıyla hem yatıştırıcı hem de yenileyici görevi üstlenir. Böylelikle akneyi ortaya çıkaran bakterileri cildinizden uzaklaştırır. Temizliğin etkisi ise ada çayı ve arctium majus özleriyle yükseltilmiştir.

10. Pharma Naturactive

Normal cilt yapısına sahip olanlar için önerebileceğimiz bir diğer ürün olan Pharma Naturactive sayesinde cildinizi kurumadan ve tahriş olmadan temizleyebilirsiniz. Cilt yüzeyini yumuşattığı ve gözenekleri açtığı için tazelik hissini doyasıya yaşamanızı sağlar. Ferahlık veren nemlendirici özelliği de temizlik sürecini daha keyifli bir hale getirir.  

Yüzünüzü temizledikten sonra bu jeli pamuk kullanarak teninize sürebilirsiniz. Gün içerisinde iki defa kullanabilme şansınız vardır. Eğer gözünüze temas ederse mutlaka bol suyla yıkamayı ihmal etmemelisiniz.

11. Dermo Clean Osmo

Makyaj uygulaması ve güneş ışınları gibi dış faktörler, sebum dengesini bozarak cilt yüzeyinin yağ oranını arttırır. Dermo Clean Osmo temizleme jeli, yaşadığınız bu tür olumsuzlukları telafi etmek amacıyla üretilen bir üründür. Görünümünüzü etkileyen tüm sorunların ortadan kalkmasıyla beraber yenilerinin oluşmasını da engeller. Pürüzsüz ve sağlıklı bir görüntü içinse sebum oranını düzenler. Bu sayede gözeneklerin açılması sağlarken ayrıca genişlemelerinin de önüne geçer. 

Akneye eğilimli ciltler için temizleme jeli olan ürün, cildinize nefes aldırır. Günlük olarak yaptığınız temizlik işlemlerinde cildinize derinlemesine nüfuz ederek canlı ve doğal görünümü kuvvetlendirir. Gönül rahatlığıyla bu ürünü tercih ederek bakımınızı kolaylaştırabilir ve ferahlık hissini siz de yaşayabilirsiniz.

12. Dr. Royal Natural Life Arındırıcı ve Tazeleyici Yüz Temizleme Jeli 100 ml

Dr. Royal Natural Life arındırıcı ve tazeleyici temizleme jeli, siyah nokta ve aknelerle mücadele etmenize yardımcı olur. İçeriğinde bulunan etken maddeler aracılığıyla hem ferahlatıcı hem de nemlendirici özelliklerinden faydalanmanızı sağlar. Aynı zamanda yaşattığı detoks etkisi, cildinizin nefes almasını kolaylaştırır. Gözeneklerde biriken kir ve makyaj kalıntılarından arınmanıza destekçi olarak, sizi tazelenme hissiyle buluşturur. Cilt bakımı sürecinde önemli bir tamamlayıcı ürün olarak öne çıkar. 

13. Maru.Derm Maruderm Yağ Bazlı Temizleyici 400 Ml

Yağ bazlı formülüyle son derece zorlu görülen aşamaları pratik şekilde tamamlamanız amacıyla üretilen ürün, günlük uygulamaya müsaittir. Ağır makyaj ve güneş kremi etkilerini bir seferde temizleyerek rahatlığınızı arttırır. Çift aşamalı yapılacak temizlik işlemlerinde cilt tipi fark etmeksizin kolaylıkla kullanılabilir. Ayrıca gözü hiçbir biçimde yakmadığı için pratik ve güvenli bir kullanım vadeder.  Nemlendirici niteliği çevresel etkenlerin negatifliğinden kurtulmanızı sağlar. Cildinize doğal ve canlı bir görünüm kazandırır. Aynı zamanda parfüm ve sles gibi maddeler içermediği için rahat bir deneyim yaşatır. Akneye eğilimli ciltler için temizleme jeli ürününü akşam ve sabah kullanabilirsiniz. Uygulama sonrasında ise bol suyla durulamanız önem taşır. Cilt bakım ürünlerinin tamamında olduğu gibi bu çeşit için de beklenmeyen bir etki görürseniz uzmanlara başvurmanız gerektiğini bilmelisiniz.

14. Dermoskin Acgun

Bakımınızın ilk aşamasına ekleyerek başarılı sonuçlar alabilirsiniz.
Dermoskin Acgun akneye eğilimli ciltler için temizleme jeli, listemizdeki son ürün. Bu jel, özellikle yağlı ve düzensiz ciltler için etkili bir yıkama deneyimi yaşatır. İçerdiği 2 salisilik asit ise daha verimli temizlik anlamına gelir. Aynı zamanda özel olarak kullanılan nemlendiricilerle sağlıklı görünüme katkı sunar.  Cilt bakımının ilk aşaması olarak kullanılması, pozitif sonuçları elde etmenizi kolaylaştırır. Kalıntıları atarken diğer yandan yeni cilt atıklarının da ortaya çıkmasını engeller. Ürünü düzenli bir şekilde kullandığınızda temiz ve sağlıklı görünümünü çok daha uzun süre koruma şansınız olur.  Jeli kullanmadan önce elinizi ve yüzünüzü güzelce yıkamalısınız. Gözünüze temas ettirmekten kaçınarak ve masaj yaparak uygulamalısınız. Son olarak duruladıktan sonra kâğıt havluyla kurulamanız daha doğru olur. 

15. Bioderma Sebium Foaming Gel Karma Yüz Temizleme Jeli 200 ml

Yağlı ve karma cilt tipleri için kullanıma uygun olan Bioderma Sebium Foaming karma yüz temizleme jeli, geliştirilen formülü aracılığıyla sebum düzeyini dengeleme amacı taşır. Sabun içermemesi ise cildin kurumamasını sağlar. Makyaj kalıntıları ve diğer oluşumları oldukça nazik şekilde temizleyerek yok eder. Yetişkin ve gençlerin kullanması içinse herhangi bir kısıtlama durumu yoktur. Uygulama öncesinde cildinizi nemlendirmeli ve dairesel hareketlerle masaj yaparak sürmelisiniz. Son olarak bol suyla durulamayı da ihmal etmeyin. 

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir