Genel

Sivilceli Ciltler için Yüz Temizleme Jeli Önerileri

Sivilceli Ciltler için Yüz Temizleme Jeli Önerileri

Yaştan ve cinsiyetten bağımsız olarak akne problemi, herkesin karşılaşabileceği bir durumdur. Altında yatan sebep ne olursa olsun nahoş bir görüntüye yol açan sivilceler, genellikle yüzde barınması istenmeyen cilt yapılarıdır. Bakım rutininin etkisiyle, bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz. Sivilceli ciltler için yüz temizleme jeli yardımıyla akneden arınmış, pürüzsüz bir surata sahip olmanız mümkündür. 

Deri altında üretilen sebum isimli yağ hücreleri, gözeneklerin içine sıkıştığında sivilce oluşur. Aynı şekilde ciltteki bakteriler de gözenekleri sıkıştırabilir. İltihaplı akneler de bu şekilde ürer. Doğru temizleme adımları, yağ ve bakterileri hedef alarak sorunu ortadan kaldırabilir. Sizin için uygun olan yüz yıkama jeliyle cildinizi her gün temizleyerek sivilcesiz bir cilde ulaşabilirsiniz.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Önemli not alanı

Hayclear Akne Karşıtı Yıkama Jeli, yağlanmaya meyilli ciltler için ideal bir çözüm sunar. Bu yapıdaki deriler, herhangi bir dış faktöre aşırı tepki göstermeye eğilimlidir. Kirli havalar, makyajla temas gibi durumlarda hemen sebum üreterek parlayarak nahoş bir görüntüye yol açarlar.

Bu ürün sayesinde sebum dengesini sağlayabilir, mevcut sivilcelerinizin altında yatan kiri ve bakteriyi uzaklaştırabilirsiniz. Düzenli kullanımda aknelerde ciddi bir azalma gözlemlerken, daha sonrasında eskisi kadar sivilce üretmediğinizi fark edeceksiniz. Karma yapılar için de uygundur.

Cildi kurutmayan, doğru pH aralığında, nem dengesini gözeten bir ürün arıyorsanız, Hayclear sizin için ideal fırsat olabilir.

2. Garnier Saf & Temiz Arındırıcı Yüz Yıkama Jeli

Garnier saf & temiz arındırıcı, bakterilerle savaşarak akne problemini ortadan kaldırmayı hedefler. Günlük yaşantıdaki hava kirliliği, makyaj, ter gibi unsurların yol açtığı sebum birikmesine derinlemesine etki eder. Tıkanmış gözenekleri açarak temizler. Cildi sıkılaştırıcı etkisiyle yeni akne oluşumunu engeller. 

Her sabah ve akşam suyla beraber uygularak akneli cildinize veda edebilirsiniz. Salisilik asit, iltihaplı sivilcelerde bile etkili olmasını sağlar. Okaliptüs özüyle ferah, mis gibi kokan bir bakım deneyimi yaşarsınız. Diğer sorunlara ek olarak yüzünüzdeki herhangi bir pürüzü de ortadan kaldırmaya yardımcıdır. Nemlendirici ve serum desteğiyle genç ve capcanlı bir yüze sahip olabilirsiniz. 

Özellikle karma ve yağlı ciltler için önerilir. Gün içerisinde ürettiğiniz sebum dengesi gözetilerek sağlıklı, bariyeri güçlü bir deri dokusu yaratır.

3. La Roche Posay Effaclar Jel

Dermatologların en sık önerdiği ürün olan La Roche Posay Effaclar, akneli ve sivilceye yatkın yapıdaki kişiler için ideal bir çözümdür. Doğal dengeye uyumlu 5.5 pH seviyesi, hassas ciltlerin bile tahriş olmadan kullanabileceği bir yapıyı oluşturur. 

Sivilce karşıtı ürünler, etki etmeleri gereken sebum ve bakterilerin doğası gereği güçlü fakat tahriş edici maddeler içerebilir. Bu tarz ürünler bariyeri sağlam derilerde sorun teşkil etmezken, hassas ciltleri kolaylıkla kötü etkileyebilir. La Roche Posay Effaclar, narin formülüyle ortaya çıkabilecek yan etkileri minimuma indirmiştir. 

En ağır makyaj, hava kirliliği gibi faktörlerin yarattığı bakterilerle bile savaşabilen bu etkili ürün, ne yaparsa yapsın aknelerinden kurtulamayan kişilerin favorisidir.

4. Sebamed Clear Face Sivilce ve Akne Karşıtı Yüz Temizleyici Köpük

Sebamed Clear Face Yüz Temizleyici Köpük, çok yağlı ciltler için etkili bir seçenektir. Sebum tutma oranı yüksek ve gün içerisinde çabucak yağlanan derilerde, jelin olası nemlendirici etkisi istenmeyen bir durum olabilir. Köpük yapıdaki Sebamed Clear Face, istenmeyen parlak görüntünün önüne geçerek aknelerin varlığını sürdürmesine uygun koşulları ortadan kaldırır. 

Doğal cilt bariyeriyle aynı pH değerine sahiptir. Bu sayede deri, kendini yenilemek ve sebum dengesini sağlamak için uygun bir ortam yaratır. Siyah noktaları da hedef alan Sebamed köpük, antibakteriyel etkidedir. Yani düzenli kullanımda, bakterilerin oluşmasını engeller ve akne problemi ciddi oranda azalır. Özellikle her gün makyaj yapan kişilere önerilmektedir.

5. Clinique Anti-Blemish Sivilce Karşıtı Yüz Temizleme Jeli

Clinique Anti-Blemish Sivilce Karşıtı Yüz Temizleme Jeli
Jel, cilt hassasiyeti ve akne sorunları için ideal bir çözümdür.
Cilt hassasiyeti ve aknenin bir arada bulunması, tedavisi en zor durumlardan biridir. Ancak Clinique Anti-Blemish jel, bu iki karşıt senaryoyu gözeterek harika bir çözüm sunar. Formülü sayesinde ekstra sebumu ciltten uzaklaştırırken, yeni ve gereksiz yağ dokularının önüne geçer.  Deniz mercanı özü, narin deri dokusuna yumuşak bir etki eder. Yani kızarıklık, tahriş olma gibi problemlerle karşılaşmazsınız. Yapısındaki salisilik asit, tıkanmış gözenekleri mükemmel bir şekilde temizlerken, gelecekte aynı problemin yaşanmaması için onları sıkılaştırır. Yağ içermediğinden, halihazırda sebum fazlalığı olan cilde çok iyi gelir.  Doğal dengesine geri dönen yüzünüzde, yeni akne oluşum oranı minimuma inecektir. Uygun tonik ve nemlendiriciler eşliğinde maksimum verim alabilirsiniz.

6. LicapeÇay Ağacı Özlü Yüz Temizleme Jeli 400ml

Akne sorunu yaşayan ciltlerde genellikle lekeler de gözlenir. Bu lekeler, daha önceki sivilcelerin ardında bıraktığı koyuluklardır. Licape Çay Ağacı Özlü jel, mevcut sebum birikimini ortadan kaldırırken, renk eşitsizlikleriyle de savaşır. Sonuç olarak aknesiz, tek tonda ve pürüzsüz bir surata sahip olursunuz. 

Çay ağacı özü, tamamen doğal bir cilt yenileyicidir. Deri tabakasını mikroplardan arındırarak lekeli görünümü dengeler. İdeal pH dengesi sayesinde hassas ciltlere de uygundur. Yağlanma dolayısıyla oluşan kaygan, parlak görüntüyü ortadan kaldırır. Yeni akne oluşumunun da önüne geçer. 

Köpük yapısı, matlaştırma hedefi olan bireyler için uygundur. Düzenli kullanımda sebum üretimi kontrol altına alınacağından, eskisi kadar yağlı bir görüntü oluşmaz.

7. JUVERA Cosmeceuticals Yağlı Ve Akneye Eğilimli Ciltler Için Yıkama Jeli - Sebum Regulating Gel 200ml

Karma ve yağlı ciltlere ilaç gibi gelecek JUVERA Cosmeceuticals, çeşitli sebeplerden dolayı bozulmuş yağ dengesini düzene sokmak için güzel bir üründür. Farklı cilt kusurlarıyla aynı anda mücadele eden bu formül, F8G, laktik asit ve çinko glukonat içerir. 

Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere uygulanması gerekir. Tıkanan gözenekler, cilt pürüzleri ve iltihaplı sivilcelere etkilidir. Aktif bir şekilde yenilenme sürecine destek olarak yaralar, izler ve diğer renk eşitsizlikleriyle mücadele eder. Kullanıcıların birçoğu mevcut aknelerinde ciddi oranda kuruma gözlemlediklerini ifade etmiştir. Nemlendirme desteği de içerdiğinden, normal ciltler için de uygundur.

8. Tto Yüz Temizleme Köpüğü 200 ml

Köpük yapıda, parlama karşıtı ürünler arasında Tto köpük yer alır. Bu formülün içerdikleri, akneye meyilli deri yapısını ehlileştirerek dengeli pürüzsüzlük sağlar. Etken maddeleri aşağıdaki gibi sıralanır: 

  • Çay ağacı yağı
  • E vitamini
  • Hyaluronik asit
  • Deniz topalak yağı 

İçerdiği doğal yağlar, sebumu kontrol altına alırken nemlendirme desteği verir. Bu sebeple karma ve kuru ciltler için de uygundur. Deniz topalak yağı, sıkılaştırıcı etkisiyle ince çizgilerle de savaşır. E vitamini desteği bariyeri kuvvetlendirerek daha sağlam bir yapı oluşturur. Hyaluronik asit bileşeni, sivilceleri yok ederken ortaya çıkabilecek kuruluğu engeller. 

Tüm bu içeriklerin kombinasyonu; pürüzsüz, neme doymuş, canlı ve ışıltılı bir yüzle sonuçlanır.  Kullanım sonrası tazelik ve ferahlık verir.

9. COSMED Cleansing Oil 400 Ml

Eğer kuru bir cildiniz varsa sivilce problemi için bu kremi tercih edebilirsiniz.
Kuru ciltler de sivilce probleminden mustarip olabilir. Yapının kuru olması, alt tabakalardaki sebum birikiminin önüne geçmez. Bu senaryoda, cildi nemden mahrum bırakmayacak fakat kir ve bakterileri temizleyecek bir ürün gereklidir. Çünkü matlaştırıcı etkili seçenekler kuru ciltlerde de sivilcenin önüne geçebilir, fakat zaten nem ihtiyacı olan deriyi daha da susuz bırakabilir.  Durum buysa, COSMED Cleansing Oil gibi yağ bazlı bir temizleyici imdadınıza koşar. Yoğun nemlendirme özellikli temizleme yağı, makyaj kalıntıları ve mikropları ciltten uzaklaştırır. Bu sırada cildin nem açlığı da doyurulur. Sonuç olarak aknesiz ve nemlendirilmiş, pürüzsüz bir yapı ortaya çıkar. Zengin bitkisel bileşenleri tahriş etmez. Yıpranan derinin doğal olarak kendini onarmasına yardımcı olur.

10. ROSE & THORNE Hassas Yüz Temizleme Köpüğü

Cildi narince temizleyerek gereken yağ oranını oluşturan ROSE & THORNE hassas yüz temizleme köpüğü, kuruluktan mustarip kişiler için idealdir. Sivilceli fakat kuru deriniz, akne karşıtı ürünlerle daha da kuruyabilir. Nem desteği ve hassas formülü, tahrişin önüne geçerken ideal bir parlaklık verir.

11. Celenes by Sweden Thermal Yağlı/Karma 250 ml Temizleme Jeli

Makyajı cildinizden uzaklaştırdıktan sonra ihtiyacınız olan ekstra temizlik adımı, akneye yatkın yüzler için olmazsa olmazdır. Bu noktada hem bakteriler hem kalıntılar hem de sebum için etkili bir ürün gereklidir. Celenes by Sweden Thermal Yağlı/Karma, tüm bu ihtiyaçları karşılayabilecek tek bir formül olarak karşınıza çıkar. 

Termal su içeriği, yatıştırıcı etkisiyle reaktif yapıdaki deri dokusunu sakinleştirir. Özellikle hassas yapılara iyi gelen Chamomilla ve Camellia özleri bu konuda yardımcıdır. Limon içeriği, kırışıklıkları pürüzsüzleştirmeye yardımcıdır. Her gün iki defa uygulayabileceğiniz bu doğal formül, sivilcesiz bir yüze ulaşırken iyi bir destekçidir. 

Paraben ve alkol gibi tahriş ettiği bilinen maddeler yoktur. Hassas bir cildiniz varsa, bu ürünü tercih edebilirsiniz.

12. Everyday BeautyFresh&Bounce Canlandırıcı Gözenek Sıkılaştırıcı Yüz Temizleme Jeli, Sivilce & Siyah Nokta Karşıtı 200ml

Akne tedavisinde mevcut gözenekler yağ ve kirden arındırılır. Temiz ama boş olan bu geniş gözenekler, tekrar bakteri ve sebum tutmaya eğilimlidir. Bu sebeple, etkisi uzun sürecek bir ürün arıyorsanız Everyday Beauty Fresh & Bounce gibi gözenek sıkılaştırıcı nitelikte bir jel yardımcınız olacaktır. 

Gözenekler, temizlendikten sonra küçülürse, tekrar dolmaları ve akne üretmeleri zorlaşır. Aynı durum siyah noktalar için de geçerlidir. Tutunacak yer bulamayan sebumlar, daha az üretilir ve olması gereken dengeye ulaşır. Burun bölgesinde inatçı olan siyah noktalar da bundan nasibini alır. 

B vitamini, AHA, BHA ve yeşil çay özleriyle her cilt tipinin kullanması için uygundur. Aydınlatıcı etkisi sıkılaştırıcı özelliğiyle birleştiğinde, kırışıklıkların da önüne geçer.

13. Herbalife Yüz Temizleme Jeli Narenciye Özlü Parlatıcı Yüz Temizleme Jeli 150ml

Akne tedavisinde matlaştırıcı etkisi olan seçenekler, uygun cilt tipleri tarafından sıklıkla tercih edilir. Fakat yapınız buna uygun değilse sonuç gereğinden fazla cansız, soluk bir yüz olabilir. Bu durumda, limon, portakal gibi narenciye bileşenlerine sahip bir ürün tercih etmeniz önerilir. Herbalife narenciye özlü jel, sivilceleri kuruturken nem desteğiyle canlı, aydınlık ve parlak bir son verir. 

14. Floxia Regulator Purifying Gel

Floxia Regulator Purifying Gel
Jel, nem dengesini iyileştirmeye yardımcı olur.
Cilt kusurlarıyla savaşırken, doğal nem dengesine istemeden zarar verebilirsiniz. Bunun önüne geçmek için titizlikle hazırlanmış, derinin ihtiyaçlarından anlayan bir formül gerekir. Floxia Regulator Purifying Gel, nazik bir temizlik sağlar. Ölü deriyi uzaklaştırırken yağ dengesini olması gereken seviyeye getirir.  Epidermis tabakasını neme doyururken, daha alt kısımlarda yer alan bakteri ve sebum birikimini ciltten yumuşak bir şekilde uzaklaştırır. Böylece yalnızca ihtiyacınız olan sağlıklı bileşenler sizinle kalır ve bariyeriniz korunur. Yeşil çay ve AHA desteğiyle bebek gibi, pürüzsüz bir yüzünüz olur.  Kire maruz kalmanın sebebiyet verdiği kusurların tamamında etkilidir. Ekstra makyaj kalıntıları, mikroplar gibi çeşitli faktörleri ortadan kaldırır.

15. Vichy Normaderm Phytosolution Arındırıcı Jel

Faydalı mineraller ve probiyotik destekli formülüyle Vichy Normaderm Phytosolution, yağ dengesini oluşturarak parlamaya kesin bir çözüm getirir. Sabah temizlediğiniz yüzünüz öğleden sonraya doğru tekrar parlamaya başlıyorsa, güçlü yapısı sizin için ideal olacaktır. Özellikle iltihaplı aknelerin tedavisinde tercih edilir.  Yüzünüzdeki makyajı çıkarmış olsanız bile, kalıntılar gözeneklerde barınmaya devam ediyor olabilir. Derinlerdeki tabakalara kadar etki eden bu ürün, bakteri oluşumunu destekleyecek makyaj kalıntılarını da tamamen temizler. Gözenekli görüntüde azalma olur ve ilerleyen zamanlarda akne oluşumu engellenir.  Tüm bu süreçlerden geçerken, cildiniz ihtiyaç duyduğu nemi de korur. Kuruma olmadan, sağlıklı, canlı ve sivilcesiz bir yüze sahip olabilirsiniz.
Dikkat !

Önemli not alanı

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir