Genel

En Etkili Doğum Sonrası Çatlak Kremi Ürünleri

En Etkili Doğum Sonrası Çatlak Kremi Ürünleri
Yeni anne adaylarının hamilelik sonrası vücutlarında belirli değişimler olabilir. Bunlardan biri de doğum sonrası özellikle karın, göğüs, bacak, kol, bel ve kalça bölgesinde oluşan çatlaklardır. Çatlaklar kadınlar için oldukça rahatsız edici bir görüntü oluşmasına neden olur. Bu yüzden hem gebelik sırasında hem doğum sonrasında bu durumun yaşanmaması için çeşitli önlemler alınmalıdır. Çatlak oluşumunu engellemek için alınacak önlemler arasında doğum öncesi ya da doğum sonrası çatlak kremi kullanmak yer alır. Peki çatlak kremi nasıl seçilir? En etkili doğum sonrası çatlak kremi nedir? Yazımızda sizler için bu konu ile ilgili faydalı bilgiler verdik. Keyifli okumalar…

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Önemli not alanı

Hay Derma çatlak kremini hamilelik sonrası kullanabilirsiniz.

Doğum sonrası çatlak kremi çeşitleri içinde göstermiş olduğu olumlu etki ile Hay Derma çatlak kremi ön plana çıkar. Bu ürün hormonal değişimler, gebelik çatlakları ve kilo verme sonrası oluşan çatlakları tedavi etmede oldukça etkili bir üründür. Tüm cilt tiplerine uygundur. Ancak kullandıktan sonra en az 30 dakika güneş ışığına maruz kalmamak gerekir. Doğru ve düzenli kullanıldığında etkisini maksimum seviyede gösterecektir. Kremin içeriği ise şu şekildedir:

 • B3 ve B5 vitaminleri
 • Kolajen
 • Kalendula bitkisi
 • Kakao
 • Tatlı badem yağı

B5 vitamini kuru ve hassas ciltlerde nem oranını arttırır. Aynı zamanda ciltteki kuruluktan kaynaklanan kaşıntıyı tedavi eder. Kalendula uygulanan bölgeye ışıltı vererek cildin daha parlak, canlı, doğal ve taze görünmesini sağlar.

Hay Derma çatlak kremi içinde bulunan bir diğer madde ise kolajendir. Kolajen maddesi, etki ettiği bölgedeki bağ dokusunu güçlendirerek kırışıkları ciddi oranda giderir. Badem yağı ise yumuşaklık verir.

2. Paula's Choice Cilt Pürüzsüzleştirici

Paula’s Choise cilt pürüzsüzleştirici krem çatlak görünümünün azaltılmasına yardımcı olur. En hassas ciltlerde bile kullanılabilir. İçeriği temiz ve doğaldır. Paraben ve parafin içermez. Nemlendirme özelliği çok fazladır ve bu sayede ciltte yumuşak bir his bırakır. Paula’s Choise cilt pürüzsüzleştirici krem çatlak tedavisinin yanında akne ve gözenek sıkılaştırma tedavisinde de oldukça etkilidir. Ürünün fiyatı ise piyasa koşulları göz önünde bulundurulduğunda biraz yüksektir.

3. Erbaviva Çatlak Kremi

Başta karın bölgesi olmak üzere gebelik sonrası vücudun birçok bölgesinde kilo alımına ve gerilmeye bağlı olarak deformasyon oluşabilir. Bunun en önemli sebebi ciltteki kuruluk problemidir. Daha çok kuru cilt tipinde ortaya çıksa da çatlak problemi, cilt rengine bağlı olarak değişebilir. Açık renkli tenlerde beyaz ve pembe, koyu renkli tenlerde ise kırmızı ve mor renkli rahatsız edici lekeler ortaya çıkabilir. Bu lekelere doğru tedavi yapıldığında renkleri beyaza döner ve daha sonra zaman içinde ortadan kaybolur. 

Erbaviva doğum sonrası çatlak kremi, hamilelikte oluşan lekeler için başarısını kanıtlamış ürünlerden biridir. Ürünün içeriğinde bulunan %100 doğal bitkisel özlerin tedavi edici özelliği vardır. Bu özler sayesinde vücutta oluşan çatlak izleri ve lekeler kısa bir sürede tedavi edilebilir. Düzenli kullanım sonrası cilt yüzeyi daha doğal ve sıkı bir görünüme kavuşacaktır. Krem istenilen etkiyi göstermesi için günde 2 kez olmak üzere en az 1 ay kullanılmalıdır.

4. Mustela Çatlak Önleyici Krem

Cilt bakımında önemli yer edinen Mustela markasının özellikle hamilelik sonrası oluşan çatlaklar için ürettiği birçok krem ve yağ bulunur. Mustela çatlak kremi düzenli kullanıldığı takdirde vücudun belirli bölgelerinde oluşan leke ve iz gibi istenmeyen sorunları önemli ölçüde azaltacaktır. Bunun yanında içeriğindeki doğal yağlar ile cilde ihtiyacı olan nemi kısa sürede kazandıracaktır.

Tüm bunların yanında Mustela markasına ait bakım ürünleri içinde herhangi bir katkı maddesi bulunmamaktadır. Bu da kullanıcıların tereddüt etmeden ürünü tercih etmesinde etkin rol oynar. Özellikle cilt bariyerinde oluşan çatlak tedavisinde etkili bir performans sunan markanın ürünleri, birçok kişinin favorileri arasında yer alır.

5. Palmer'ın Kakao Yağı

Palmer’s kakao yağı ve çatlak losyonu tüm vücut çatlaklarında etkili bir masaj ürünüdür. İçeriğindeki E vitamini, bio-c elastin, kolajen, kakao, badem, argan ve shea yağı gerginlik hissine bağlı oluşan deformasyonların azaltılmasında %97 oranında etkilidir. Uluslararası dermatolojik testlerden de başarıyla geçen Palmer’s kakao yağı birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

İçerik bakımından oldukça zengin olan Palmer’s kakao yağlı masaj kremi özellikle hamilelik süreci ve sonrasında gerilmeden dolayı elastikliğini kaybeden derinin tekrar eski haline dönmesine yardımcı olur. Hamilelik dışındaki durumlarda kilo alıp vermedeki dengesizliklerde oluşan cilt problemlerinde de sıkça kullanılır. Düzenli kullanım sonrasında istenilen olumlu etkiyi gösterdiği kanıtlanmıştır. Ayrıca krem hipoalerjeniktir, hassas ciltler için uygundur, içeriği temiz ve doğaldır. Paraben ve ftalat da içermez.

6. Lierac Çatlak Kremi

Önlem amaçlı bir şekilde Lierac çatlak kremini kullanabilirsiniz.

Lierac çatlak önleyici krem, henüz çatlaklar oluşmadan kullanılması gereken bir üründür. Deriyi derinlemesine nemlendirerek kuruluktan kaynaklı oluşacak çatlakları daha oluşmadan engeller. Lierac kremin faydalarının maksimum seviyede görmek için kullanan kişilerin ürünleri düzenli ve kutu üzerinde yazan kullanım talimatlarına uygun şekilde kullanması gerekir.

Lierac çatlak kremi hamilelik sırasında derinin esnekliğinin en fazla kaybedildiği göbek, bacak, kol, kalça, bel ve göğüs gibi çatlamaya daha fazla elverişli olan bölgelerde tercih edilir. Özellikle hamilelik döneminde göbek kısmının normalin dışında büyümesi ile deri bir hayli gerilir. Bu gerilmeden dolayı oluşabilecek sorunlara karşı mutlaka önlem alınmalıdır.

7. Sebamed Çatlak Karşıtı Krem

200 ml boyutuyla satışa sunulan Sebamed doğum sonrası çatlak kremi etkili bir üründür. Ph değeri 5.5 olan bu ürün cildi tüm zararlı dış etmenlere karşı harika bir şekilde korur. Ürün çatlak oluşumunu engelleme ve sonradan oluşmuş çatlakların tedavisinde çok etkilidir. Alkol, paraben ve BPA içermemektedir. Tüm cilt tipleri için uygundur. Haftada 2 kez düzenli olarak kullanılması en doğrusudur.

Sebamed çatlak kremi, sadece hamilelik sonrası cilt tedavisinde kullanılmaz. Kilo alıp vermeye bağlı derideki değişimleri düzeltmede de etkilidir. İçeriğindeki doğal yağlar sayesinde nem oranını yükselterek cildin yumuşacık ve canlı kalmasını sağlar. Ayrıca derinin esnekliğini de korur.

8. Mustela Maternite Çatlak Kremi

Mustela çatlak kremi, anne adayları tarafından uygulandığında çatlak oluşumunu ve görünümünü önlemeye yardımcı olur. Cilde ihtiyacı olan nemi kazandırarak, gerginlik hissini azaltır.

Kremin içinde bulunan temel aktif bileşen maracuja yağı ve avokado peptidleri kullanılan bölgeye yumuşaklık, parlaklık ve esneklik kazandırır. Bu sayede cilt daha fazla rahatlayacaktır. Aynı zamanda ürün, hipoalerjeniktir ve tüm cilt tipleri için uygundur. İçeriğinde Bispheno A ve S, phthalate, paraben, parafin, alkol ve kafein de bulunmaz.

9. Badger Belly Butter Karın Çevresi Nemlendirici Krem

Badher Belly Butter, karın çevresi için geliştirilmiş nemlendirici kremdir ve çatlak oluşumunu büyük ölçüde engeller. Sert bir yapıya sahiptir ancak içeriği tamamen doğal yağlardan oluşur. Kullanım sırasında parmak ucu ile üründen bir parça alınarak sorunlu bölgeye dairesel hareketler ile masaj yapılarak uygulanmalıdır.

Sert bir yapıya sahip olması nedeniyle ilk önce vücut ısıtılarak yumuşatılmalıdır. Daha sonra sürülebilir hale gelecektir. Özellikle çok kuru bile ciltlerde etkili olan bu ürün adeta bir nem bombasıdır. Ürünün diğer özellikleri ise şu şekildedir:

 • Zengin içerikli kakao yağı kuru bölgeleri nemlendirerek, hoş bir koku yayar
 • Bel, bacak, kol, kalça ve göbek bölgesindeki kurulukların giderilmesini sağlar.
 • Hamile ve emziren anneler tarafından güvenle kullanılabilir.
 • Paraben, parafin içermez.
 • İçeriğinde bulunan E vitaminleri ve Hindistan cevizi yapı kaşıntıları önler
 • GDO’suzdur.

Tüm bu olumlu özelliklerinden dolayı birçok kullanıcı tarafından tam puan alan krem, fiyat olarak da oldukça uygundur.

10. Bepanthol Çatlak Kremi

Bepanthol Çatlak Kremi
Nemlendirme konusundaki başarısıyla Bepanthol, cilt çatlaklarının önüne geçer.

Uzun yıllardır cilt bakımı alanında etkin ve kalıcı çözümler sunan Bepanthol markası çatlak önleyici kremleri ile de öne çıkar. Marka özel uzmanlar tarafından geliştirilmiş cildin temelde ihtiyaç duyduğu tüm vitaminleri kullanarak birçok ürün çıkarmıştır. Bu ürünlerin ana kaynağında cildin en önemli ögesi olan pro vitamin B5 bulunmaktadır.

Doğum sonrası çatlak kremi içinde yer alan pro vitamin B5 maddesi özellikle nemlendirme konusunda çok başarılı bir üründür. Bununla birlikte derideki bariyeri güçlendirerek dışarıdan gelecek olumsuz etkilere karşı koruma sağlar. Lipit yani doğal yağ oluşumunu destekleyerek derideki kuruluğa yol açan doğal yağ oranını arttırır. Bu sayede daha parlak, canlı ve pürüzsüz bir tene sahip olunur.

Bepanthol firması tarafından üretilen çatlak önleyici ürünlerin hepsi tüm cilt tiplerine uygundur. Onarıcı ve bakım yapan etkisi ile zarar gören alan kısa bir sürede iyileşir. Ancak düzenli kullanım çok önemlidir. Krem sorunlu olan bölgeye günde en az 2 kez dairesel hareketler yaparak sürülmelidir.

11. Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Hamilelik döneminde vücuttaki değişime bağlı olarak gelişen çatlaklar önlenebilir. Bunun için krem veya yağ uygulaması yapılması doğru olacaktır.

Evet. Emzirme döneminde olan anneler temiz içeriğe sahip çatlak kremlerini kullanabilirler.

Hayır. Bu tarz krem ya da yağların bebeğe hiçbir zararı yoktur. Çünkü bu kremler özel doğal içerikli olarak üretilmiştir.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir