Genel

Uyuz Olanların Yorumları

Uyuz Olanların Yorumları
 Sizler için hazırlamış olduğum blok yazımda, uyuz olanların yorumlarına başlamadan önce uyuz hakkında birkaç bilgi vermek isterim. Uyuz, gözle görülemeyecek kadar küçük olan sekiz bacaklı akarların vücudumuza olan istilasının bir sonucudur. Uyuz böceklerini her ne kadar gözlerimize göremesek de maalesef etkilerini kesinlikle görürüz. Akarlar yaşamlarını devam ettirmek ve beslenmek için cildimizin üst tabakasına yerleşirler ve dişi akarların vücudumuza yumurtalarını bıraktığı için cildimiz tepki verir ve vücudumuzda kırmızı benekler, döküntüler ve kaşıntılar meydana gelir. Hadi şimdi gelin hep birlikte uyuz olanların yorumlarına geçelim.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !
Not: Uyuzdan korunmanın en etkili yolu, uyuz ve uyuz belirtileri taşıyan insanlardan 1. derecede yakınınız olsa dahil onlardan kaçınmaktır. Çünkü uyuz aslında covid mantığında olduğu gibi temas yoluyla kısa sürede bulaşıcı bir salgındır. Buna ek olarak kişisel temizliğinize ve bulunduğunuz ortamın hijyenik olmasına dikkat etmenizde önemlidir. Gerek uyuz olsun, gerekse bulaşıcı başka enfeksiyon ve parazitler olsun hijyen en önemli koruyucu etkendir.

 Uyuz, insanlar arasında kolayca yayılır ve bulaşır. Doğrudan teması ile bu istilanın yayılmasının en yaygın özelliğidir. Uyuzdan kurtulanların, uyuz sürecinde yaşadıkları hakkında bizlere verdiği tavsiyeler;

  • Kesinlikle kişisel temizliğimize ve bulunduğunuz ortamın temizliğine dikkat etmemiz gerektiğine,
  • Hiçbir şekilde paniğe kapılacak bir süreç olmadığına ve bu sürecin çok doğal olmasına,
  • Kaşıntıları gözümüzü korkutmaması gerektiğine,
  • Tedavi sürecinde kullandığımız uyuz için ilaçları düzenli kullanmamız gerektiğini,
  • Toplu ilişkilere ara vermemiz gerektiğine ve en önemlisi bir önceki maddemizde bahsettiğim gibi, temizliğimize özen göstermemiz gerektiğini vurgulamaktadırlar. Unutmayın sağlıklı yaşamın sırrı temizlikten geçer 😊

1.1. Uyuz Olanların Tecrübeleri

 Uyuz kaşıntısı, belki de uyuz olduğumuz dönemde bizi en çok zorlayan problemdir. Geceleri vücudumuzun daha çok ısınması ile başlayan kaşıntılar irademizi kontrol edememe sonucunda cildimizde tahrişe ve yaralanmalara neden olabiliyor. Ne yaptıysam uyuz kaşıntısı geçmiyor? diye endişeleniyorsanız artık panik yapmayın. Uyuz olanların yorumları ile artık uyuz süreci hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir ve eğer sizde uyuza yakalandıysanız bu süreci daha kolay şekilde atlatabilirsiniz. Şimdi gelin hep birlikte yazımızın devamına geçerek bu süreci yaşayan bilir kişilerin sözleriyle daha ayrıntılı şekilde öğrenelim.

Dikkat !
Uyuz olanların yorumları, genele bakıldığında kalabalık ortamlarda temas yoluyla, kişi ve kişilerden bulaşmıştır. Uyuz, maalesef bulaşma riski yüksek ve insan vücudunda cinsiyet ve yaş farketmeksizin tüm dünyada temas yoluyla bulaşan bir parazittir. Topluluğun oluşturdu her yerde (okullar, AVM’ler, iş yerleri, toplu taşıma araçları, sağlık kurum ve kuruluşları gibi) yayılma ve bulaşma riski fazladır.

1.2. Uyuz Olanların Yorumları

Uyuz Olanlar Farklı Farklı Ürünler Kullanmış ve farklı platformlarda aşağıda gibi yorumlar yapmışlar.
Uyuz Olanların Yorumları
Uyuz Olanların Yorumları
 Uyuz olduğumu cildimde oluşan kızarıklıklar ve kaşınmalar sonucu anladım. Özellikle gece artan kaşıntılar yüzünden sabahı iple çektiğim günler çok oldu. Ürünü kesinlikle herkese tavsiye ediyorum. Düzenli kullanımda gerçekten etkili sonuç veriyor.
Kamil T*****
Çocuklarım okula gittiği için maalesef temas yoluyla bulaşmış. İlk başlarda alerji sandım ama sonra doktora götürdüğümde uyuz teşhisi koyuldu. Reçeteli ilaç kullanmamıza rağmen bir türlü geçmedi ve bize de bulaştı. Son çare olarak bu ürünü denedim ve sonunda işe yaradı. Kızarıklıkların bitmesinin ardından nihayet kaşıntılarımız bitti. Kesinlikle herkese öneriyorum. Eğer belirtileri taşıyorsanız hiç vakit kaybetmeyin. 
Teslime D*****
Sonuç !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir