Genel

Zayıf Saçlar Nasıl Güçlenir?

Zayıf Saçlar Naıl Güçlenir
   Saçların yapısı değişiklik gösterse yeterli ve doğru bakım yapmamak zamanla güçsüzleşmesine sebep olur. Sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmak için şampuan, saç kremi, bakım ürünleri gibi her detayın özel seçilmesi gerekir. Zayıf saçlar nasıl güçlenir: Düzenli saç bakımı ve doğru ürünlerle kısa sürede güçlü saçlara sahip olabilirsiniz. Güçlü saçlara sahip olmak için doğal yöntemler ve bakım ürünü seçimleri hakkında bilmeniz gereken tüm detayları hazırladık… Sizlere daha fazla konu hakkında yardımcı olabilmemiz için Whatsapp hattından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !
Saç köklerinin zayıflamasının, sağlıksız beslenme, kullanılan ilaçlar, kötü alışkanlıklar, hormonal durumlar ve stres gibi birçok nedeni vardır. Yoğun ısıl işlemler ve kimyasal kullanımı ise bunun temel sebeplerindendir. Zayıf saçlar için şampuanın yanında saç kremi de kullanılmaktadır. Saç kremi saça zarar verir mi? diye  merak ediyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz. Ayrıca zayıf ve yıpranmış saçlar için bakım nasıl yapılmalı? Sizler için hazırladığımız Yıpranmış Saç Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı yazımıza ulaşabilirsiniz.

   Saçlarınız güçsüzleşmeye başladıysa basit yöntemlerle kontrol altına alabilir ve kısa sürede bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Evde uygulayabileceğiniz kolay bakım taktikleri, saçlarınızın dökülmesini, kurumasını ve yıpranmasını engeller.

 • Saçların güçlenmesi için öncelikle şampuanınızı değiştirmeniz gerekir. Zayıflayan saçlar, kimyasal şampuanlarla yıkanmaya devam ettiğinde daha fazla kurur ve yıpranır. Bu nedenle doğal sabunlar veya bitkisel ürünler tercih etmelisiniz.
 • Zayıf saçlar nasıl güçlenir: Badem yağı ve yılan yağı içerikli şampuanlar kullanarak daha gür saçlara sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda kullandığınız bakım ürünlerinin içerisinde 3-4 damla bu yağları ekleyerek kısa sürede toparlanmasını sağlayabilirsiniz.
 • Sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmak için saçlarınıza karşı daha hassas olmanız önemli. Fön, düzleştirici ve maşa gibi işlemler, saçların yıpranmasına sebep olur. Bu sebeple saçlarınız zamanla daha güçsüz ve sağlıksız bir görünüme bürünür. Bakım yaptığınız süre içerisinde saçlarınıza zarar verecek ısıda hiçbir işlem uygulamamanız gerekir.
 • Saçları ıslakken taramamak, tarama işlemine saç uçlarından başlamak, havluyla kuruturken sert davranmamak da saçların daha sağlıklı kalmasını sağlar.

2. Zayıf Saçlar için Şampuan Seçimi Nasıl Olmalı?

   Yanlış bakım ürünlerinin kullanılması saçların zamanda yıpranmasına ve daha güçsüz görünmesine sebep olur. Bu nedenle sağlıklı saçlara ulaşmak için öncelikle şampuan ve saç kremi seçimlerine dikkat edilmelidir. Zayıf saçlar için şampuan seçimi yaparken içeriklerinin iyi araştırılması ve kimyasal olmaması önemlidir. Şampuanınız fazla köpürüyorsa içeriğinde fazla kimyasal barındırır ve bu ürünler daha fazla yıpranmaya sebep olur. Az köpüren, doğal içerikli şampuanlar saçlarınıza zarar vermediği gibi gürleşmesini de sağlamaktadır.

   Hayderma saç bakım şampuanı içeriklerinin tamamı kara sarımsak aloe vera gibi doğal bileşenlerden oluşmaktadır. Ayrıca ürün setimizi inceleyebilirsiniz.

   Zayıf saçlar nasıl güçlenir: Sarımsak, Hindistan cevizi yağı gibi saçın gürleşmesini sağlayan içeriklere sahip şampuanlar kullanılmalıdır. Aynı zamanda saçların yeterince nemlendirilmemesi de kurumasına ve dökülmesine sebep olur. Saç kremi kullanmak, düzenli aralıklarla nemlendirici maskeler uygulamak kısa sürede daha güçlü sağlara sahip olmanızı sağlar. Mayonez maskesi, bal maskesi gibi doğal kürlerle saçınıza haftada bir kez maske yapabilirsiniz.

3. Saçların Güçlenmesi için Doğal Yöntemler

Zayıf Saçlar Naıl Güçlenir
Zayıf Saçlar Nasıl Güçlenir ?

   Şampuan ve saç kremi ürünlerini doğru seçmekle beraber doğal yöntemlerle saçlarınızın daha güçlü olmasını sağlayabilirsiniz. Argan yağı güçlü saçlara ulaşmak için kullanabileceğiniz en etkili doğal çözümlerden biridir. Zayıf saçları güçlendirir, dökülmeleri önler, saç kırılmasının önüne geçer. Özellikle yaz aylarında yıpranan saçların kısa sürede toparlanmasına yardımcı olur. Argan yağını duştan önce saçlarınıza masaj yaparak uygulayabilir ve ortalama 1 saat bekletebilirsiniz.

 • Zayıf saçlar nasıl güçlenir: Çok güçsüz ve sağlıksız görünen saçların toparlanması için en etkili yöntem sarımsak maskesi uygulamaktır. Sarımsak, ince telli saçların dökülmesini önler ve saç tellerini güçlendirir.
 •    Hindistan cevizi yağı kuruyan saçları nemlendirmek için en etkili yöntemler içerisinde yer alır. Kuru, elektriklenen ve mat görünen saçlarınız varsa kullandığınız şampuanın içerisine Hindistan cevizi yağı ekleyerek daha canlı saçlara sahip olabilirsiniz.
 • Aynı zamanda diğer bitkisel yağların kullanımı ile aynı şekilde saçınıza doğrudan bakım yağı ile masaj yapabilir ve bir süre beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.
 • Aynı zamanda seyrekleşen saçları gürleştiği de bilinmektedir. 3-4 adet sarımsağı ezdikten sonra saç diplerine masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

4. Saç Uçları Neden İncelir?

   Saçların yıpranmasına ve kırılmasına sebep olan birçok etken vardır. Yeterli bakım yapılmadığında saçlar güçsüzleşir ve ilk göze çarpan saç uçları olur. Saç uçlarında fark ettiğiniz yıpranmaların önüne geçmediğiniz takdirde zamanla dökülme ve seyrelme gibi sorunlar da meydana gelebilir. Saçların incelmesine sebep olan başlıca etkenler şu şekildedir:

 • Saç tararken sert davranmak ve yanlış tarak kullanımı uçlarının yıpranmasına sebep olur.
 • Yıkama esnasında şampuanın uzun süre saçta kalması veya yeterince durulanmaması saç uçlarının kurumasına sebep olur.
 • Fön çektirmek, maşa ve düzleştirici uygulamak ne kadar dikkatli olsanız da saçlarınızın güçsüzleşmesine neden olacaktır.
 • Kalitesiz saç boyaları ve yanlış renk açma işlemleri saç uçlarının fazla kırılmasına ve dökülmesine neden olur.
 • Saç kırılması sorunu genellikle yeterli nemi almayan saçlarda meydana gelir. Bu nedenle saç kremi kullanılmalı veya duş sonrası bakım yağı uygulayarak saçların yeterli nemi alması sağlanmalıdır.

5. Daha Gür Saçlar için Neler Yapılmalı?

   Zayıf saçlar nasıl güçlenir: İlk olarak yıkama alışkanlıkları ve bakım ürünleri değiştirilmelidir. Saçlarınızı daha seyrek aralıklarla yıkamalı, yıkama esnasında daha az şampuan kullanmalısınız. Saç kremlerini, sadece saç uçlarına uygulamalı ve 20 saniyeden fazla bekletmemelisiniz. Doğal yollarla şekillendirmeniz ve uzun süre ısıya maruz kalmasının önüne geçmeniz sağlıklı olmasında oldukça etkilidir. Sarımsak, tatlı badem yağı, bal, çilek içerikli bakım ürünleri tercih ederek daha gür saçlara sahip olabilirsiniz. Birde Şampuan Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenlere Önem Vermelisiniz.
Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir