Genel

En İyi Çatlak Kremi Markaları

En İyi Çatlak Kremi Markaları

Çatlaklar, cildin esnekliğinin azalması sonucu gelişen ve genellikle hamilelik, hızlı kilo alma, ergenlik döneminde veya cilt gerildiğinde ortaya çıkan cilt sorunlarıdır. Ancak deride oluşan bu değişimler, genellikle kozmetik bir ürün olan çatlak kremi kullanılarak giderilebilir. Tabii bu sorunun önüne geçmek için cilde uygun en iyi çatlak kremi çeşidini seçmek önemlidir.

En iyi çatlak kremi çeşitleri aktif bileşenleri cildin daha elastik hale gelmesine, nemlenmesine ve cilt dokusunun yeniden yapılanmasına yardımcı olur. Vitaminler, antioksidanlar, kollajen ve elastin bu losyonların içerisinde sıklıkla bulunan elementler arasındadır. Bu bileşenler cilt dokusunu pürüzsüzleştirir, çatlakların görünürlüğünü azaltır ve cildin doğal iyileşme sürecini geliştirir.

Çatlak kreminin günlük olarak uygulanması ile cilt çatlaklarının rengi ve derinliği azalır. Ek olarak cildin esnekliğini artırır ve uygun nem dengesini korur. Çatlak kremi kullanmanın sadece çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olduğunu, onlardan tamamen kurtulmadığını hatırlamak çok önemlidir. Bu yazımızda da arayışınızda yardımcı olabileceğini düşündüğümüz en iyi çatlak kremi markalarından bahsedeceğiz.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Önemli not alanı

Çatlak giderici kremler, vücutta oluşan çatlakların görünümünü azaltırken daha estetik bir görünüm kazanılmasına yardımcı olur. Ancak en iyi çatlak kremi seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı faktörler vardır. 

İlk olarak satın almadan önce çatlak kreminin bileşenlerini göz önünde bulundurmak çok önemlidir. Vitaminler (A, C ve E), hyaluronik asit ve retinol, cilt iyileşmesine yardımcı olduğu kabul edilen bileşenler arasındadır. Doğal içerikli losyonların seçilmesi de mantıklı olabilir. Çatlakların tedavisi sürecinde nemlendirme çok önemlidir. Bu nedenle nemlendirici özelliklere sahip bir krem seçmek çok önemlidir. En iyi çatlak kremi ile çatlaklar daha az fark edilebilir olabilir ve cildi nemlendirerek esnekliği arttırılabilir.

Bir ürünün etkinliğine yönelik klinik araştırma ise dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır. Ürünün etkileri ile ilgili yapılan bilimsel çalışmalara bakarak kullanacağınız krem hakkında daha kapsamlı bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylece daha iyi bir seçim yapabilirsiniz.

Diğer yandan çatlaklar, cilt tiplerindeki farklılıklardan dolayı her kişide farklı görünebilir. Hem cilt tipinize hem de çatlaklarınızın özelliklerine uygun bir krem seçmek çok önemlidir. Kuru ciltler için nemlendirici etkisi daha güçlü kremler önerilebilirken yağlı ciltler için hafif formüllü kremler en iyi çatlak kremi olarak tercih edilebilir.

2. En İyi Çatlak Giderici Krem Hangisi?

Çatlak gidermek için birçok farklı marka ürün üretmektedir. Bu ürünlerin her birinin içeriği farklı olduğu gibi etkileri de farklı olabilir. En iyi çatlak kremi kişiden kişiye ve ihtiyaçlara göre değişebilir. Bu doğrultuda en iyi ürünü seçmeden önce çatlakların hangi bölgede olduğunu ve cilt tipinizi belirlemeniz gerekir. En iyi çatlak giderici krem çeşitleri arasında şu markalar yer alır:

  • Hay Derma
  • Mustela
  • Bio Oil
  • Sinoz
  • Babe
  • Sebamed
  • Incia
  • Burt’s Bees
  • Badger

Çatlak kremi seçmeden önce kremlerin içerikleri hakkında bilgi sahibi olmalı ve en uygun olanı tercih etmelisiniz. En uygun çatlak kremini bulduktan sonra düzenli kullanmaya özen göstermeli ve doğru bir şekilde uygulamalısınız.

2.1. Hay Derma Çatlak Kremi

Hay Derma çatlak kremi, cilt çatlaklarının oluşmasını engellemeye yardımcı olur.

Çatlakların hamilelik, hızlı kilo alımı, doğum, şok diyetlerle ani kilo kaybı, advers ilaç reaksiyonları ve kortizon içeren ilaç veya kremlerin kullanımı gibi çeşitli nedenlerle ortaya çıkma olasılığı daha yüksektir. Hay Derma çatlak kremi, cilt çatlaklarının oluşmasını engellemeye yardımcı olarak çatlak sorununun giderilmesine yardımcı olur. Hay Derma, tüm cilt tipleri, yüze ve vücut için uygunluk sağlar.

İçerisinde bulunan B3 ve B5 vitaminleri, kalendula, kolajen ve kakao cildin elastikiyetini arttırarak çatlak görünümünü minimum seviyeye indirir. Bağ dokusunu güçlendiren Hay Derma, cilde esneklik kazandırır. Aynı zamanda içerisinde bulunan B5 vitamini çatlakların sebep olduğu kaşıntı hissiyatını azaltmaya yardımcı olur.

2.2. Mustela Çatlak Kremi

Özellikle hamilelik nedeniyle ortaya çıkan çatlaklar için uygun olan Mustela, en iyi çatlak kremi çeşitleri arasında yer alır. Cilt üzerinde nemlenmeyi arttırarak cildin elastikiyetini arttırmaya yardımcı olur. %96 doğal kökenli içeriklerden oluşan ürün, cilt üzerinde uzun süre nemlendirme sağlar. Aynı zamanda Mustela çatlak kremi, tüm cilt tipleri için uygundur.

2.3. Bio Oil Çatlak Kremi

Bio Oil ürünleri çatlak giderici özelliğinin yanında ciltteki koyu lekelerin de önüne geçmeye yardımcı olur.

Yoğun nemlendirme özelliği bulunan ürün Bio Oil çatlak kremi ve yağları en iyi çatlak kremi çeşitlerinden biridir. Bio Oil ürünleri çatlak giderici özelliğinin yanında ciltteki koyu lekelerin de önüne geçmeye yardımcı olur. Hassas ciltler için uygunluk sağlayan bu ürün, düzenli uygulandığı zaman gözle görülür etki yaratır.

2.4. Sinoz Çatlak Kremi

Ani kilo değişimleri ve doğum sonrası oluşan çatlak görünümünün önüne geçmeye yardımcı olan Sinoz çatlak kremi, aynı zamanda selülit giderici özelliğe de sahiptir. Özel formülü cildin elastikiyetini arttırırken sıkı ve pürüzsüz görünüm de beraberinde getirir. En iyi çatlak kremi çeşitleri arasında yer alan Sinoz çatlak kremi, içerisinde bulunan shea ve kayısı çekirdeği yağları ile cildin nemlenmesini sağlar.

2.5. Babe Çatlak Kremi

Cildi sıkılaştırıp cildin elastik bir yapıya sahip olmasını sağlayan Babe çatlak kremi, çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olan bir üründür. İçeriğinde bulunan misk gülü yağı ile cildin doğal yenilenme sürecini destekler. En iyi çatlak kremi denilince akla gelen ürünlerden biri olan Babe, kolajen üretimini destekleyerek cildin sıkı bir yapıya sahip olmasını sağlar.

2.6. Sebamed Çatlak Kremi

Sebamed çatlak kremi, içeriğindeki yoğun nemlendirici formülü ile cildin maksimum elastikiyete ulaşmasına yardımcı olur. Hamilelik, yoğun spor ve kilo alıp verme durumunda oluşan çatlakların önüne geçen ürün aynı zamanda çatlak oluşumunda meydana gelen kaşıntı hissini de minimum düzeye indirir.

2.7. İncia Çatlak Kremi

İncia, içerisinde bulunan avokado, kantaron gibi yağlar sayesinde cildin nemlenmesine destek olur.

Tamamen doğal yağlardan üretilen İncia çatlak kremi, cildin doğal florasına uyum sağlayan etkili bir üründür. En iyi çatlak kremi çeşitleri içerisinde öne çıkan bu krem, içerisinde bulunan avokado, kantaron gibi yağlar sayesinde cildin nemlenmesine destek olur.

2.8. Burt’s Bees Çatlak Kremi

En iyi çatlak kremi kategorisinde üst sıralarda yer alan Burt’s Bees çatlak kremi, doğal ve özel formülü ile vücutta bulunan çatlakların önüne geçmeye yardımcı olur. Ekstra nemlendirici özelliği ile cildin nemli ve elastik kalmasını sağlayan bu ürün, krem seçeneğinin yanında yağ formülü ile de hamile ve sık kilo alıp veren kişiler için uygunluk sağlar.

2.9. Badger Çatlak Kremi

Cildi besleyen ve uzun süre nemli kalmasını sağlayan Badger çatlak kremi, hem hamilelik sırasında hem de sonrasında kullanılmaya uygundur. İçerisinde bulunan kakao yağı ve zengin E vitamini içeriği ile cildin neme doymasına yardımcı olur. Cildi besleyen kakao yağı, cildin gerilmesi sonucu oluşan kaşıntının önüne geçerek konforlu bir kullanım sağlar.

3. Sıkça Sorulan Sorular

Çatlaklar tamamen ortadan kaldırılamasa da kremler, çatlak görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir. Bu kremler cilt elastikiyetini artırır, nemlendirir ve çatlakların görünümünü en aza indirmek için cilt dokusunu yeniden yapılandırır.

Çatlak kremleri kişiden kişiye göre farklı sonuçlar verebilir. 4 ila 8 haftalık tutarlı kullanımda gözlemlenebilir sonuçlar elde edilebilir. Bununla birlikte, daha derin veya daha kalıcı çatlakların düzeltilmesi daha fazla zaman alabilir. Kremleri düzenli olarak kullanırsanız daha uzun süre kalıcı sonuçlar alabilirsiniz.

Çatlak kremlerinin çoğu hamilelik sırasında kullanılabilir. Ancak hamileyken herhangi bir ürünü kullanmadan önce doktorunuzla konuşmanız çok önemlidir. Bazı önemli durumlarda, doktorunuz alternatif bir tedavi veya ürün önerebilir.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir