Genel

Selülit Giderici Krem Markaları

Selülit Giderici Krem Markaları

Her kadının korkulu rüyası olan selülitler, genel olarak fazla şekerli, tuzlu ve kafeinli yiyecekler tüketildiğinde ortaya çıkar. Günümüzde en sık görülen cilt sorunlarından biri olan selülit, az hareket etmek nedeniyle de tetiklenen bir sorundur. Beslenme alışkanlığının sağlıksız olması, hareketsiz bir yaşam tarzı selülitlerin başlıca oluşma nedenleridir. Vücudun estetik olarak kötü bir görünüm sergilemesine neden olan bu sorun, sağlık açısından da sakıncalıdır. Ancak selülitleri pratik şekilde yok eden ve oluşmasını engelleyen birçok selülit giderici krem çeşidi vardır.

Bu kremlerin düzenli kullanımı, selülit oluşumlarını engeller ve tedavi eder. Selülit kremi seçiminde güvenilir markaları seçmek en önemli konudur. Bu kremlerin daha iyi etki göstermesi için beslenme düzenine dikkat etmek ve spor yapmak gerekir. Güvenilir ve kaliteli selülit giderici krem çeşitleri cildin nemlenmesine, beslenmesine katkı sağlarken selülit oluşumlarını da yok eden ürünlerdir.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Önemli not alanı

Selülit görünümünün giderilmesine yardımcı olan selülit giderici krem, cilt altında oluşan ve biriken yağ katmanları üzerinde etkilidir. Hızlı kilo verme durumlarında da sıklıkla ortaya çıkan bu oluşumlar, portakal kabuğu görünümündedir. Düzenli olarak kullanılan, diğer adıyla anti selülit kremi çeşitleri, estetik olarak kötü görünen ve rahatsız edici bölgesel fazlalıkları hızlı bir şekilde yok eder. Cildi beslerken, selülitleri yok eden bu kremlerin başlıca faydaları şu şekilde sıralanır: Cildi besler ve rahatlatır. Vücuda ferahlık verir. Deriyi gerer ve daha genç görünmesine katkı sağlar. Uygulandığı bölgeler, pürüzsüz bir görünüme bürünür. Cildi nemlendirir. Deri altında oluşan istenmeyen yağ katmanlarını yok eder. Selülitleri yok etmesinin yanı sıra cilde pek çok faydası olan selülit giderici krem çeşitlerinin etkili olabilmesi için düzenli kullanılması şarttır. Özellikle yaz günlerinde kullanımıyla cilt pürüzsüz bir hal alır, selülitler yok olur. Bu sayede bikini, mayo ya da elbiseler rahatlıkla giyilebilir.

2. En Etkili Selülit Kremi

Günümüzde kaliteli içeriklerle üretilen pek çok selülit giderici krem markası vardır. Kadınların selülit problemlerine çare olan bu kremler, herkesin bütçesine uygun fiyat skalasıyla satışa sunulur. Her kadının cildine uyum sağlayacak şekilde üretilen bu kremler, içeriklerinde cilde iyi gelen pek çok ana madde içerir. Bu önemli cilt problemine çare olan en etkili selülit kremi markaları şunlardır:

 

  • Hay Derma
  • Instut
  • MBR
  • Darphin
  • Lierac
  • Sinoz
  • Clarins

Selülit sorunu yaşayan kadınların kullanmayı tercih ettiği bu markalar, her zaman memnun edici sonuçlar elde etmenize olanak tanır. İstikrarlı bir kullanımın yanında beslenme düzenine de dikkat edilerek ciltte oluşan yağ fazlalıklarının hepsi kısa sürede yok olur.

2.1. Hay Derma Selülit Kremi

Hay Derma Selülit Kremi
Hay Derma Selülit Kremi, cildin sıkı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Tartışmasız en iyi selülit kremi markası olan Hay Derma kadınların, en çok tercih ettiği markadır. Kendi sitesinde satışa sunulan bu krem, özel içeriğiyle  selülitleri kısa sürede yok eder. Kremin içeriğinde yer alan; vitaminler, mineraller ve aminoasitler vücutta oluşan istenmeyen yağ kitlelerini eritir, cildin ipeksi bir görünüme bürünmesini sağlar. Hay Derma selülit giderici krem günde 2 kez selülit olan bölgelere hafif hareketlerle masaj yaparak uygulanır. Kremi uygulama aşamasında cildin temiz olmasına dikkat edilmelidir.

2.2. Institut Selülit Kremi

Tartışmasız en iyi selülit kremi markası olan Hay Derma kadınların, en çok tercih ettiği markadır. Kendi sitesinde satışa sunulan bu krem, özel içeriğiyle  selülitleri kısa sürede yok eder. Kremin içeriğinde yer alan; vitaminler, mineraller ve aminoasitler vücutta oluşan istenmeyen yağ kitlelerini eritir, cildin ipeksi bir görünüme bürünmesini sağlar. Hay Derma selülit giderici krem günde 2 kez selülit olan bölgelere hafif hareketlerle masaj yaparak uygulanır. Kremi uygulama aşamasında cildin temiz olmasına dikkat edilmelidir.

2.3. MBR Selülit Kremi

En iyi selülit kremi markalarından biri olan MBR selülit kremi, kan dolaşımını hızlandırarak yağların kısa sürede tahrip edilmesini sağlar. Serinlik veren jel kıvamlı özel yapısıyla uygulandığı bölgelerde cildi gerer ve sıkılaştırır. Portakal görünümlü ileri derecede selülitlerin yok eder, cilt ipeksi bir görünüme kavuşur. Kalça, bel, bacaklar, göbek bölgesi ve kollar gibi benzeri yerlerde oluşan istenmeyen selülitlerin giderilmesinde son derece etkilidir.

2.4. Darphin Selülit Kremi

Darphin Selülit Kremi
Dalphin selülit kremini jel yapısı sayesinde kolayca uygulayabilirsiniz.

Selülit giderici krem markaları arasında özel bir yeri olan Darphin krem, sahip olduğu ipeksi jel yapısıyla sorunlu olan bölgelere kolaylıkla tatbik edilir. İçeriğinde yer alan doğal içeriklerle her cilt tipine uyumludur. Zengin etken maddeleriyle kurumuş ve yıpranmış ciltlerin doğal yollarla nemlenmesine yardımcı olur.

2.5. Lierac Selülit Kremi

Lierac selülit giderici krem, selülit oluşumlarını azaltırken, diğer yandan da ciltte oluşan ton farklılıklarını düzene sokar. Düzenli olarak uygulandığı takdirde derinin sıkılaşmasına da destek olur. Tüm cilt tiplerine uygun olan Lierac, içeriğinde yer alan özel maddeler sayesinde yağlı gözeneklerin kapanmasını sağlar, selülit oluşumunu engeller.

2.6. Sinoz Selülit Kremi

Sinoz Selülit Kremi
İçeriğindeki Karnitin sayesinde Sinoz krem, kan akışını hızlandırarak selülit olan bölgeleri sıkılaştırır.

En etkili selülit kremi markalarından biri olan Sinoz, içeriğinde bulunan Karnitin ve diğer doğal bileşenler sayesinde kan akışını hızlandırır ve selülit olan bölgeleri kısa sürede sıkılaştırır. Selülitleri yok edici yağlarla ve vitaminlerle takviye edilen bu krem jel kıvamında satışa sunulur. Düzenli olarak kullanılan bu kremle cilt kusursuz bir görünüme kavuşur.

2.7. Clarins Selülit Kremi

Alerjik cilde sahip olan kadınlar için özel olarak üretilen Clarins selülit giderici krem, en çok tercih edilen ürünlerden biridir. İstikrarlı bir kullanımla selülit nedeniyle deride oluşan çukurları hızla kapatır. Anti alerjik olan ürün sahip olduğu ayva ekstresiyle cildin pürüzsüzleşmesini kolaylaştırır. Cildi nemlendirir ve en üst düzeyde besler.

3. Selülit Kremi Nasıl Kullanılır?

Dünya genelinde en çok kullanılan kozmetik ürünlerinden biri olan selülit kremini, uygulanmadan önce mutlaka cildin temizlenmesi ve kuru olması gerekir. Kremden çok az bir miktar alınarak selülit oluşan bölgeye yumuşak hareketlerle masaj yaparak uygulanır. Bu masajın süresinin en az 1 dakika olmasına dikkat edilmeli, selülit giderici krem deriye iyice yedirilmelidir. Kremin kullanımından sonra uygulanan bölgenin yıkanmasına gerek yoktur.

Günde iki kere bu kremler, yukarıda anlatıldığı şekilde kullanılır. Arzu edilirse selülit kremi, cilde tatbik edilmeden önce başka bir nemlendirici krem ya da serumun kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. İleri derecede selülite sahip olan kadınların bu kremle beraber çok su içmesi, spor yapması ve beslenme düzenine dikkat etmesi gerekir. Bu sayede selülitlerin yok olması daha kısa sürecektir.

4. Sıkça Sorulan Soru

Önemli bir cilt sorunu olan selülitlerin tedavisi için özel olarak üretilen selülit giderici krem, sürüldüğü bölgede yer alan yağ dokularındaki kan akışını hızlandırır. Buna bağlı olarak o bölgede oluşan yağ yakımı sağlar ve yok eder.

Selülit kremini tatbik etmeden önce cildin temiz olmasına ve masaj yaparak cilde yedirilmesine dikkat edilmelidir.

Vücut yapısına ve kullanılan kremin içeriğine bağlı olarak bazı selülit kremleri ilk sürüldüğü zaman deride yanma hissi olabilir ve bu durum normaldir.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir