Genel

Selülit Jeli, Selülit Kremi ve Selülit Yağı Karşılaştırma

Selülit Jeli, Selülit Kremi ve Selülit Yağı Karşılaştırma

Selülit, özellikle kalça, uyluk ve karın bölgesindeki derinin kabuklu, çukurlu görünmesine neden olan bir cilt problemidir. Özellikle kadınlarda görülen bu sorun, selülit jeli, kremi ve yağıyla çözüme kavuşabilir. Günümüzde birçok kadın, hangi ürünün selülit sorununu daha etkili ve hızlı şekilde çözebileceğini sıklıkla araştırır.

İçeriğimizde, selülit jeli, kremi ve yağı hakkında bir karşılaştırma yapacağız. Daha sonrasında bu ürünlerin nasıl kullanacağıyla ilgili bilgi vereceğiz. Yazımızda “En iyi selülit kremi hangisi?” sorusunun cevabını da bulabilirsiniz. Eğer selülit problemi yaşıyorsanız, bu içeriğimiz size iyi bir rehber olacak!

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Önemli not alanı

Selülit jeli, selülit bölgesinin görünümünü daha iyi hale getirmek amacıyla kullanılan bir üründür. Bölgenin sıkılaşmasını sağlarken aynı zamanda kan akışını hızlandırır. Bu sayede ilerleyen dönemde, selülit oluşmasının önüne geçer.

Selülitin yok olması konusunda hızlı ve iyi bir etki görmek için anti selülit jel tercih edebilirsiniz. Bitkisel formuyla bu jeli, diyet ve sporla destekleyerek kullanmanız önerilir. Selülit sorununun çözülmesi için beslenmeye de dikkat edilmesi gerekir. Özellikle su tüketimi, selülit probleminden kurtulma hedefinde en etkili çözümlerden biridir. Sağlıklı bir yaşam tarzı benimsediğinizde ve jeli kullandığınızda zaman içerisinde selülit probleminin ortadan kalktığını görebilirsiniz.

2. Selülit Kremi Nedir?

Selülit kremi, düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde cildinizde sizi rahatsız eden görüntünün ortadan kalkmasını sağlar. Bu sorunun tedavisi için kullanılan kremler, sıkılaştırma etkisine sahiptir. Aynı zamanda yağ dokusundaki kan akışını hızlandırarak problemin azalmasında etkilidir.

Almak istediğiniz en iyi selülit kremi için Hayderma tarafından sunulan ürünleri tercih edebilirsiniz. Doğal içerikli kremleri düzenli bir şekilde kullandığınızda selülit sorununun azaldığını görmeniz mümkün! Peki, selülit kremi nasıl kullanılır?

Kremden daha hızlı bir etki görmek için spor öncesi kullanılması önerilir. Uygularken selülit olan bölgeye kremin doyacağı şekilde sürülmeli ve masaj yapılmalıdır. Böylece tüm alan, tamamen kremi emer. Haftanın her günü krem sürülebilir, sadece bir gün vücudu dinlendirmek yeterlidir.

Anti selülit kremi, at kılı fırçasıyla kullanılabilir. Bu fırça, kremin cilde daha hızlı şekilde nüfus etmesini sağlar. Doğal at kılı fırçasıyla kremi uyguladığınızda daha hızlı bir etki görmeniz mümkündür. Eğer ki fırçayla kremi kullanacaksanız öncesinde ılık suyla fırçanın yumuşatılması gerekir. Haftada iki defa kremi, bu yöntemle uygulamanız yeterlidir.

 “Selülit kremi işe yarar mı?” sorusu için düzenli kullanımının önemli olduğunu söylememiz gerekir. Düzensiz şekilde kremi uyguladığınızda beklediğiniz etkiyi göremezsiniz.

Selülit kremini kullanırken egzersiz yapmanız tavsiye edilir. Bunun nedeni, spor esnasında kan akışının hızlanmasıdır. Aynı zamanda spor sırasında yapılan hareketler, sıkılaştırıcı etkiye sahiptir. Dolayısıyla selülit probleminin önüne geçmek için düzenli spor yapmak, düşündüğünüzden daha fazla etkilidir. Beslenme rutininiz de selülit probleminden kurtulmak için önemli bir faktördür.

3. Selülit Yağı Nedir?

Selülit Jeli, Selülit Kremi ve Selülit Yağı Karşılaştırma
Selülit yağı, bu cilt sorunundan kurtulmak için kullanabileceğiniz seçenekler arasında yer alır.

Selülit masaj yağı, selülit sorunlarından kurtulmak için bir diğer alternatiftir. Birçok bitkisel üründen elde edilen bu yağları, düzenli şekilde kullandığınızda bölgenin daha düzgün ve sıkı olmasına olanak tanıyabilirsiniz. En etkili selülit yağı için pek çok farklı seçeneğiniz vardır.

Birçok sağlık sorunu için kullanılan nar çekirdeği yağı, selülitin giderilmesi için de tercih edilen yağlardan biridir. Hücre yenileyici özelliği sayesinde bölgenin sıkılaşmasını sağlar. Nar çekirdeği yağı selülit için problemli bölgeye masaj yapmanız yeterlidir. Düzenli şekilde kullandığınızda selülitlerin bölgede azaldığını görebilirsiniz.

 

Yosun yağı selülit için bir diğer etkili yağ çeşididir. Sadece selülit değil aynı zamanda hızlı kilo alıp vermekten kaynaklanan çatlakların giderilmesine de yardımcı olur. Dışarıdan bölgeye masaj yaparak uyguladığınızda kan akışının hızlanmasını sağlar. Yağ yakımı için de yosun yağı oldukça etkili bir üründür.

En iyi selülit yağı, için önerilen ürünler arasında biberiye yağı bulunur. Kan dolaşımını hızlandırdığı için bölgedeki selülit sorununun önüne geçer. Selülit biberiye yağı, sıkılaştırıcı etkiye sahiptir ve ilerleyen dönemde de selülit oluşumuna engel olur.

  • Yağlar, selülitle mücadele için etkili ürünlerden biridir. Kullanımı esnasında aşağıdakilere dikkat edebilirsiniz:
  • Selülit yağını, sorunlu bölgeye sürüp sıkılaştırma hareketleri yapmaya özen gösterin.
  • Banyoda yukarıdan aşağıya doğru yağı masaj yaparak bölgeye uygulayın.
  • Yağı sürüp sorunlu bölgeye at kılı fırçasıyla masaj yapın.

Yukarıdakiler genel olarak selülit giderici masaj yağı kullanımı esnasında uygulayabileceğiniz alternatiflerdir. Ancak düzenli bir yaşam tarzının selülitten kurtulmak için çok fazla etkisi olduğunu unutmayın.

4. Selülit Jeli, Selülit Kremi ve Selülit Yağı Farkları Nelerdir?

Üç ürünü tanıttığımıza göre artık aralarındaki farklara değinebiliriz. Genel anlamda, bütün bu ürünler, selülit gidericidir. Ancak belirli noktalarda birbirinden ayrılır. Aşağıdaki listede selülit jeli, kremi ve yağı ile alakalı temel farkları görebilirsiniz:

Selülit jeli, jel formundadır ve genellikle bitkisel ürünlerle üretilse de içeriğinde kimyasal maddeler bulunabilir. Krem ise losyon formunda bir üründür. İçeriğinde bitkisel özlerin yanı sıra kafein, retinol tarzı maddelerin olması muhtemeldir. Yağlar, bitkilerin içeriğinden elde edilir. Çoğu zaman içeriğinde kimyasal bileşen bulunmaz.
Uygulama esnasında selülit jeli ve kremi, cilt tarafından yağlara göre daha kolay emilir.
Yağlar, sıkılaştırıcı etkinin yanında cildin daha fazla nemlendirmeye de olanak tanır.

Yukarıdakilerden anlayacağınız üzere genel anlamda bu ürünler arasında fark yoktur. Sadece içeriğinde bulunan maddeler ve kullanımı değişir. Bunlar arasında seçim yaparken cildinizi iyi tanımalısınız. Eğer çok kuru bir cilde sahipseniz selülit giderici yağlar, ekstra avantaj sağlar. Cildiniz yağlıysa krem veya jel kullanmanız önerilir. Satın almadan önce ürünle alakalı bilgi almanız bir diğer önemli konudur. Özellikle belirli bitkilere alerjiniz varsa bu ürünler, cildinizi tahriş edebilir.

5. Hangisini Kullanmak Daha Avantajlı?

Selülit Jeli, Selülit Kremi ve Selülit Yağı Karşılaştırma
Seçiminizi cilt tipinize göre yaparak daha etkili bir bakım sağlayabilirsiniz.

Cilt tipinize göre krem, jel veya yağ arasından seçim yapmanız mümkündür. Ancak hiç riske girmeden bir ürün kullanmayı istiyorsanız, Hay Derma selülit kremini satın alabilirsiniz. Kremin içeriğinde; vitamin, mineral ve aminoasit yağlar mevcuttur. Bu sayede selülitten dolayı ortaya çıkan çatlak görünümler, doğal yollarla tedavi edilir. Sıkılaştırıcı etkisi sayesinde daha güzel bir cilt görünümü ortaya çıkar.

Selülit kremini, kullanırken öncelikle bölgeyi temizlemelisiniz. Ardından iki parmak ucu kadar kremi alıp masaj yaparak bölgeye uygulamanız yeterlidir. Düzenli biçimde kullandığınızda kremin harika bir etki göstereceğine tanık olabilirsiniz. Dilerseniz, daha hızlı sonuç almak için egzersiz yapabilir ve düzenli beslenme programı oluşturabilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizin için selülit jeli, kremi ve yağı arasındaki farkları anlattık. Kullanabileceğiniz en iyi kremi size sunduk. Yazımızdaki bilgilere dikkat ederek kabusunuz olan selülitlerden kurtulmanız mümkün!

6. Sıkça Sorulan Sorular

Selülit jeli, düzenli kullanıldığı takdirde karın, uyluk ve kalça bölgesinde oluşan selülitlerin giderilmesi için kullanılır. Haftada bir defa ara verilerek uygulanan jelin cilde sürdükten sonra masaj yapılması gerekir.

Kremi sürdükten sonra ciltte kalması ve emilmesi, çok daha etkili sonuç verir. Sadece elinizi yıkamanız yeterlidir.

Daha iyi bir etki için, kremin spor öncesi sürülmesi önerilir. Ancak o gün egzersiz yapmayacaksanız, duş sonrası kremi kullanabilirsiniz. Gözenekler açıkken krem, daha iyi şekilde emilir.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir