Genel

Eczanelerde Satılan En Etkili Selülit Kremi

Eczanelerde Satılan En Etkili Selülit Kremi

Selülit, zayıf ya da kilolu, genç ya da yaşlı fark etmeksizin pek çok kadında görülebilir ve tamamen normal bir durumdur. Fakat estetik kaygılar nedeniyle özellikle kadınlar, selülitlerinden kurtulmak ister. Bu nedenle biz de yazımızda sizler için eczanelerde satılan en etkili selülit kremi çeşitlerini araştırdık ve en ince ayrıntısına kadar açıkladık.

Selülit, çoğunlukla kalça ve bacak bölgesinde görülür. Bununla birlikte karın ve kol gibi bölgelerde de oluşabilir. Bu oluşumlar, cildin altında yağ hücrelerinin birikmesi ve bağ dokusunun zayıflaması sonucu oluşan görünümsel bir değişikliktir. Cilt altındaki yağ hücreleri, bağ dokusunun zayıflaması nedeniyle cildin yüzeyine doğru çıkarak “portakal kabuğu” görünümünü oluşturur.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Önemli not alanı

Selülit, cilt altındaki yağ hücrelerinin bağ dokusu içinde sıkışarak çukur veya portakal kabuğu görünümüne yol açan yaygın bir cilt sorunudur. Özellikle kadınların çoğunu etkileyen bu durum estetik bir endişe olmasının yanı sıra bazı kişilerde özgüven eksikliğine ve sosyal kaygılara neden olabilir. Selülitin kesin nedeni tam olarak anlaşılamamış olsa da bazı ana etkenlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Genetik faktörler
  • Hormonal değişiklikler
  • Yağ ve bağ dokusunun gevşeyip genişlemesi
  • Kötü beslenme
  • Stres
  • Sedanter (hareketsiz) yaşam tarzı
  • Fazla alkol tüketimi

Selülit, kolay oluşabilen fakat zor tedavi edilen bir estetik sorundur. Birçok tedavi yöntemi olmasına rağmen bu süreç zorlu ve maliyetlidir. Lazer ve radyofrekans dalgaları ile tedavi yöntemleri, maliyetli olanlar arasındadır. Hem zamanınız hem de bütçeniz yeterli değilse, selülit giderici krem çeşitlerinden faydalanabilirsiniz. Krem formunda olan bu ürünleri kendiniz uyguladığınız için herhangi bir merkeze ya da kuruluşa gitmenize gerek kalmaz. Bu durum hem maddi hem de manevi olarak rahat hissettirir.

2. Selülit Kremi Çeşitleri

Selülit kremleri içerdikleri aktif bileşenlerle cilde nüfuz eder. Bu şekilde selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Anti selülit kremi cildin altındaki yağ birikimini azaltmaya ve dolaşımı artırmaya imkan sağlar. Ayrıca cilt dokusunu güçlendirme ve cildin elastikiyetini geri kazanmasını sağlamada da son derece etkilidir. 

Kremlerdeki etkin bileşenleri; kafein, retinol ve peptidler olarak sıralayabiliriz. Bunların yanı sıra antioksidanlar, bitkisel özler ve deniz yosunu gibi maddeler de kremlerin yapısında aktif olarak görev alır. Bu maddelerin bir araya gelmesi, selülitlerle savaşta etkili bir silah olarak hanımların yardımcısı durumdadır. 

Unutmamalısınız ki, selülit kremleri tek başına mucizeler yaratmaz. Sağlıklı bir yaşam tarzı, düzenli egzersiz ve dengeli beslenme de selülitlerle mücadelede önemli bir rol oynar. Bol su içmek, sağlıklı yiyecekler tüketmek ve hiç şüphesiz ki düzenli egzersiz yapmak, kremlerin etkisini olumlu yönde artıracaktır. Ek olarak başlıca selülit kaynağı olan stresi yönetmek hem ekstra selülit oluşumunu azaltacak hem de kullandığınız kremlerinin etkisini yükseltecektir. Böylelikle kremlerinizden daha iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

3. Selülit Kremi Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Eczanelerde Satılan En Etkili Selülit Kremi
İçeriklerinie dikkat ederek cildiniz için en iyi selülit kremini seçebilirsiniz.

Selülitin ne olduğu konusunda hemfikir olan kadınlar, var olan bu oluşumlarını gidermek için çeşitli yollara başvurur. Kimi yöntemler çok pahalı ve zaman gerektirirken kimi yollar daha ekonomik ve efor gerektirmeyen yöntemlerdir. Bu yöntemlerin başında selülit giderici kremler geliyor. İçerikleri, fiyatları ve kullanım kolaylıkları bakımından son derece efektif ve verimli olarak nitelendirilirler. Bu nedenle hanımlar arasında “en iyi selülit kremi hangisi”? gibi sorular sıklıkla sorulmaktadır. 

Piyasalarda çok sayıda anti selülit krem vardır. Geniş ürün gamı ürünleri satın alırken kararsızlık yaşamamıza neden olabilir. Bu yüzden selülit kremi seçerken nelere dikkat edeceğinizi bilmek, satın alma esnasında size zaman kazandırırken kendinize uygun ürünleri tercih etmeniz alışverişinizden verim almanıza yardımcı olur. Gelin, alışveriş sırasında dikkat etmeniz gereken faktörlere birlikte bakalım.

3.1. Ürün İçeriği

Selülit kremlerinin içeriği ürünün etkinliğini belirleyen en önemli faktördür. Kafein, retinol , peptidler , yeşil çay ekstraktı gibi aktif bileşenler selülit görünümünü azaltmada etkili olur. Ayrıca doğal ve bitkisel içeriklere sahip ürünler de cildinizi kimyasallardan arındırarak daha nazik bir çözüm önerisi olacaktır. İçerikleri dikkatlice incelemek ve cilt tipinize uygun olanı seçmek üründen alacağınız verimi üst düzeye çıkarabilir. Bu tarz temiz içeriklere sahip olan ürünleri eczanelerden gönül rahatlığı ile temin edebilirsiniz.

3.2. Ürünler Hakkındaki Kullanıcı Yorumları ve İncelemeleri

Satın almayı düşündüğünüz selülit kremi hakkında kullanıcı yorumlarını ve incelemeleri okumak sizlere karar alma aşamasında son derece yardımcı olacaktır. Gerçek kullanıcı deneyimleri ürünün etkisini ve yan etkilerini anlamada size rehberlik eder. Çeşitli platformlarda ve alışveriş sitelerinde ürün hakkında yapılan yorumları kontrol ederek ürünlerin insanlar üzerinde ne gibi etkileri olduğuna dair genel bir fikir edinebilirsiniz.

3.3. Ürünlere Uygulanan Dermatolojik Onay ve Testler

Selülit kremi seçerken dermatolojik olarak test edilmiş ve onaylanmış ürünleri tercih etmek güvenliğiniz açısından önem arz etmektedir. Dermatolojik testleri başarıyla geçen ürünler kullanım aşamasında cildinizde oluşabilecek olası yan etkileri minimize etmeye yardımcı olacaktır.

3.4. Ürünlerin Fiyatları ve Boyutları (Fiyat/Performans)

Eczanelerde Satılan En Etkili Selülit Kremi
Fiyat-performans ürünleriyle daha avantajlı bir alışveriş yapabilirsiniz.

Selülit kremleri çok çeşitlidir. Her içerikte ve boyutta farklı markalara ait pek çok ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Ürün gamındaki bu çeşitlilik farklı fiyat aralıklarını da beraberinde getirmektedir. Bu durum ürünlerin hem fiyatlarını hem de boyutları etkiler. Fiyat performans açısından avantajlı ve bütçenize uygun bir ürün seçimi yaparken aynı zamanda ürünün miktarını ve ne sıklıkla kullanmanız gerektiğini göz önünde bulundurmak sizlerin yararına olacaktır.

3.5. Ürünün Kullanım Talimatları

Her selülit kreminin farklı kullanım talimatları olabilir. Ürünü nasıl ve ne sıklıkla kullanmanız gerektiğini dikkatlice okumanız ürünün kendi standartlarınıza uygun olup olmadığını öğrenmek açısından sizlere fikir verebilir. Kullanım yönergelerini doğru şekilde takip etmelisiniz. Unutmamalısınız ki düzenli ve doğru kullanım üründen maksimum fayda sağlamanıza yardımcı olacaktır.

3.6. Alerjen İçerikler

Cildinizin alerjik reaksiyon gösterebileceği içerikleri tespit etmek için ürünün içeriğini inceleyebilirsiniz. Alerjik reaksiyon riskini minimize etmek için alerjen içermeyen ya da hassas ve duyarlı ciltler için uygun olan ürünleri seçmek daha doğru olacaktır. Ek olarak ürünün alerji yapıp yapmadığını öğrenmek için kolunuzun küçük bir kısmına kremden sürebilir ve 5 dakika bekleyebilirsiniz. Olumsuz durumla karşılaşırsanız ürünü kullanmaya başlamamalısınız. 

4. Eczanelerde Bulabileceğiniz En İyi Selülit Kremi Önerileri

Eczanelerde satılan selülit kremleri kullanıcılara daha güvenilir gelmektedir. Bu kanı, son derece doğrudur. Çünkü eczanelerde satılan kremlerin içerikleri temiz ve gerekli dermatolojik ve alerjenik terstlerden geçmiş olur. Bu bağlamda krem tercihlerinizde eczanelerde satışı olan ürünleri tercih etmek daha doğru olacaktır. Bizler de sizler için gerekli araştırmaları yaptık ve 10 tane ürün bulduk. Gelin, bu ürünlere daha yakından bakalım. 

4.1. Hay Derma Selülit Kremi 125 ML

Hay Derma Selülit Kremi
Doğal içeriğiyle Hay Derma selülit kremi, cildinizin pürüzsüzleşmesinde son derece etkilidir.

Selülite iyi gelen krem çeşitleri arasında ilk sırada Hay Derma markasına ait selülit kremi gelmektedir. Hay Derma selülit kremi doğal içeriği ve etkileyici özellikleriyle selülit oluşumuna neden olan etkilerle mücadele etmeye ve cildinizi pürüzsüzleştirmeye yardımcı olacak bir üründür.

Bu ürün cildinizi sıkılaştırmaya ve esnekliğini korumaya yardımcı olur. Aynı zamanda selülitlerin oluşturduğu çatlak görünüme doğal yollarla tedavi imkanı sunar. İçeriğindeki zengin vitamin, mineral ve aminoasitler sayesinde cildiniz sağlıklı bir görünüme kavuşur. Ek olarak ürünün içeriğine dahil edilen kafein, retinol ve peptidler gibi güçlü aktif bileşenler de cildinizin elastikiyetini artırmaya destek olur.

125 ml boyutunda ve uygun fiyat aralığında satışa sunulan Hay Derma selülit kremi temiz cilt üzerine uygulanmalıdır. Günde iki kez parmak ucu kadar miktarı hafif masaj yaparak cildinize uygulayabilirsiniz.

4.2. FRUIT BUTTER Shea Gel Selülit Ve Çatlak Bakım Jeli

Fruit Butter Shea Jel içeriğinde bulunan doğal ve etkili bileşenlerle cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlar. Shea yağı cildi yoğun bir şekilde nemlendirerek kuruluğu önlemeye bire birdir. Portakal yağı cildin hareketlenmesine yardımcı olurken kafein içeriği ise cilt altındaki yağ hücrelerinin parçalanmasını teşvik ederek selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca, içerdiği B5 Vitamini cildin nem dengesini korur ve cildin doğal elastikiyetini artırarak çatlak görünümünü azaltır. 

Fruit Butter Shea jeli oval hareketlerle masaj yaparak istediğiniz her an uygulayabilirsiniz. Dermatolojik olarak test edilmiş ve onaylanmış bir ürün olması sayesinde cildinize zarar verme riski olmadan etkili sonuçlar sağlar.

4.3. Sante Plus Cellulitex Jel Anti Selülit Jeli 150 ml

Sante Plus Cellulitex jel vüzuttaki portakal kabuğu görünümünü azaltmada güçlü bir etkiye sahiptir. Ürün düzenli olarak günde iki defa masaj yoluyla selülitli bölgelere uygulandığında bir ay içinde selülit oluşumunu giderir. Ek olarak mevcut selülitlerin görünümünün azalmasına yardımcı olur. Ürünü uygularken at kılı fırçası kullanabilirsiniz. Eğer uygulama sırasında ve sonrasında hafif bir yangı hissediyorsanız bu gayet normaldir. 

4.4. Nivea Selülit Jel Krem

Lotus çiçeği özüyle Nivea selülit jel krem, kendine özgü bir etkiye sahiptir.

Nivea markasına ait selülit kreminin içerdiği güçlü Q10 ve Lotus çiçeği özü ile zenginleştirilen özel formülü cildinizde mucizevi etkiler yaratır. Hızlı emilimi sayesinde derinlere nüfuz edebilir. Jel formundaki bu ürün cildinizi anında sıkılaştırır. Sadece 2 hafta içinde cildinizdeki farkı gözlemleyebilirsiniz. Selülitlerden arınmış pürüzsüzlük ve ipeksi bir cilt sizi özgüven dolu bir yaşama kavuşturacak.

4.5. Derminix Selülit Karşıtı Jel 250 ml

Özel formüle edilmiş Derminix jel cildinizi sıkılaştırmaya ve pürüzsüzleştirmeye yardımcı olur. Selülitlerin oluşumunu azaltma ve mevcut selülit görünümünü iyileştirme konusunda hanımlara güçlü bir müttefiktir. Derminix delülit karşıtı jeli kullanmaya başlamadan önce cildinizi temizleyip kurulamalısınız. Bunun nedeni temiz bir cilde uygulanan jelin etkisinin daha iyi olmasıdır.

4.6. Selülit Karşıtı Nemlendirici Vücut Losyonu YVES ROCHER

Yves Rocher selülit karşıtı losyonu kafein ve madecassoside gibi güçlü içeriklerle zenginleştirilmiştir. %100 doğal olarak elde edilen mangostan özü ile desteklenmiştir. Bu muhteşem formülün %90 doğal içeriğe sahip olması da önemli bir artıdır. Ürün mineral yağ ve paraben içermez. Böylece cildinize zarar verebilecek kimyasallardan arındırılmıştır. Dermatolojik olarak test edilmiş olması da güvenilirliğini gösteriyor. Ancak ürün hamilelerin kullanımına uygun değildir. 

4.7. Mamaaura Anti Cellulite Oil

Mamaaura anti selülit yağı, yağ yıkıcı etkisiyle selülitleri azaltmada etkilidir.

Mamaaura markasına ait selülit yağı gelincik tohumu, %2.5 oranında Lupinus albus ve %1 oranında Papaver rhoeas ekstresi bulunur. Bu özler selülitle mücadelede en güçlü doğal yardımcıları arasındadır. Bu özel karışım kafeinle kıyaslandığında 10 kat daha güçlü bir yağ yıkıcı etkisi sağlar. Selülitlerin oluşumunu azaltmaya ve cildin daha düzgün, sıkı ve pürüzsüz görünmesine katkı sağlar. 

4.8. Krauterhof Anti-Cellulite Gel

Eczanelerde satılan en etkili selülit kremi arasında en çok karşılaşılanı hiç şüphesiz Krauterhof anti selülit kremidir. Bu güçlü jel özel etken madde kompleksi sayesinde cilt görünümünün düzeltilmesine yardımcı olmaktadır. Uygulama sırasında ve sonrasında hoş bir ısıtma hissi ve tazelik veren kokusuyla kullanıcılarına keyifli bir deneyim sunuyor. Ayrıca ürünün içeriğinde bulunan Pantheno, cildin nem dengesini koruyarak ekstra bir nem vermektedir.

4.9. J'weel Selülit 250 ml

J’Weel selülit ve çatlak karşıtı jel, bölgesel incelme ve sıkılaşmayı destekleyen soğuk bir jel formülasyonudur. Sürüldüğü bölgedeki gözenekler aracılığıyla deri altına hızla nüfuz eder. Ürün ciltte karıncalanma ve yanma hissi oluşturur. Bu etki yağ hücrelerinin önce donup daha sonra parçalanmasını sağlayarak selülit ve çatlakların görünümünü azaltır. Bu ürün cildinizle temas ettiğinde deri altındaki yağ hücrelerinin donmasını sağlar. Donmuş yağ hücreleri daha sonra parçalanarak doğal yollarla vücuttan uzaklaştırılır. 

4.10. Institut Esthederm Morpho Fitness Slimming Activator

Institut Esthederm markasına ait olan bu ürün diğer marka kremlerine göre en pahalı olandır. Ortalama 1500 Türk lirası olan krem egzersiz sırasında aktive olmaktadır. Etkileri düzenli egzersiz ve masajla birlikte daha belirgin hale gelir. İçerdiği özel bileşenler sayesinde vücutta inceltici etki de sağlar. Özellikle kafein ve karnitin içeren bu ürün, cildin altındaki yağ hücrelerinin parçalanmasını ve enerjiye dönüşmesini teşvik ederek selülitleri azaltır. 

5. Sıkça Sorulan Sorular

Selülit kremi düzenli ve doğru kullanıldığında selülit görünümünü azaltmada ve cildin daha sıkı görünmesine yardımcı olur. Ancak etki kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Hayır, selülitlerin tamamen kaybolması için 1 hafta yeterli değildir. Selülit tedavisi süreci kişiden kişiye değişir. Sonuçlar uzun bir zaman sonrasında görülür.

Selülit kremlerinin her gün düzenli olarak kullanılması tavsiye edilir. Fakat bu sıklık ürünün kullanım talimatlarına ve içeriğine göre kullanım sıklığı değişebilir. 

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir