Genel

Anti Selülit Krem Jel Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Anti Selülit Krem Jel Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Selülit problemi, birçok kişinin yaşadığı büyük sorunlar arasında yer alır. Özellikle kalça, kol ve karın bölgesinde ortaya çıkan kabuklu görüntüye selülit ismi verilir. Yağ tabakasının cildin altında birikmesiyle bu problem meydana gelir. Selülitlerin önüne geçmek için anti selülit krem kullanabilirsiniz. Peki, bu krem ne işe yarar? İçeriğimizde konuyla alakalı detaylı bilgi alabilirsiniz.

Selülite iyi gelen krem içerisinde bulunan bileşimler, markalara ve ürüne göre değişiklik gösterir. Ancak genellikle bu ürünlerin bileşimi, Hindistan cevizi yağı, kafein ve retinol gibi maddelerden oluşur. Bu maddelerin her biri, derinin altındaki yağı yakmaya ve cildi sıkılaştırmaya yarar.

Selülit kremleri konusunda birçok kişi, güvenilir marka arayışındadır. Hay Derma markası olarak sizin için en etkili anti selülit krem hazırladık. Bu kremin içerisinde cildinize iyi gelen; potasyum fosfat, kafein, sodyum klorür gibi bileşenler mevcuttur. Böylece cilde nüfus ettiği andan itibaren bölgedeki yüzeyi pürüzsüz hale getirir. Sıkılaştırıcı etkisi sayesinde cilt sağlığının korunmasına yardımcı olur.

İçeriğimizi okumaya devam ettiğiniz takdirde Hay Derma selülit kreminin etkileriyle alakalı daha detaylı bilgiye erişebilirsiniz. Öyleyse, selülit kremi nedir? Ne işe yarar? Hazırsanız, başlayalım.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Önemli not alanı

Selülit, cildin altındaki yağ tabakasının gevşemesiyle ortaya çıkan bir problemdir. Genellikle portakal kabuğuna benzeyen çukurlar olarak betimlenir. Önceden de belirttiğimiz gibi kol, karın, uyluk ve kalça bölgesinde gözlemlenir. Anti selülit kremi, tam olarak bu rahatsız edici görünümün ortadan kalkmasını sağlayan kozmetik ürünlerdir.

Selülit giderici krem, sürüldüğü bölgede cildin kan akışını hızlandırarak sıkılaştırır. Bu sayede cilt, daha pürüzsüz hale gelir. Aktif içeriklerle formülize edilen bu kremler, düzenli kullanıldığında aşağıdaki etkileri gösterir:

  • Cildi nemlendirir: Anti selülit kremi, içeriğindeki nemlendirici etki sayesinde cildin yumuşak kalmasını sağlar. Nem dengesini koruduğu için cilt, çok daha sağlıklı görünür.
  • Kan dolaşımını hızlandırır: En önemli etkilerinden biri, ciltteki kan akışını artırmasıdır. Böylece içeriğindeki bileşenlerle birlikte çok daha sıkı bir görünüm ortaya çıkar.
  • Yağ yakıcıdır: Krem, içeriğinde bulunan L-karnitin veya yeşil çay gibi maddeler sayesinde yağ yakıcı etkiye sahiptir. Selülitin azalması açısından bileşenler, etkilidir. Bu durum, ciltte ilerleyen zamanlarda da selülit oluşmaması açısından avantaj sağlar.
  • Cilt görünümünü düzeltir: Kremin uygulandığı bölge, selülit azaldığından dolayı daha güzel ve sağlıklı görünür.
  • Çatlak görüntüyü düzenler: Sadece portakal kabuğu görünümü değil aynı zamanda hızlı kilo alıp vermeyle meydana gelen çatlaklar için de krem etkilidir.  

Yukarıdaki etkileri daha kısa zamanda görebilmek için spor ve sağlıklı bir beslenme düzeni önemlidir. Böylece yağ yakımı desteklendiği için selülitin oluştuğu alan toparlanır. Aynı zamanda ilerleyen günlerde tekrar bu sorunlar ortaya çıkmayabilir. Tabii ki anti selülit kremi, belirli aralıklarla cildinize uygulamaya özen göstermelisiniz.

2. Anti Selülit Kremi Nasıl Kullanılır?

Anti Selülit Krem Jel Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?
Kremin etkisini daha iyi göstermesi için uygulayabileceğiniz bazı öneriler vardır.

Anti selülit kremi uygulama aşaması son derece basittir. Ancak bazen markaya ve ürüne göre farklı uygulama metotları görülebilir. Kullanmadan önce ürünün ambalajında yazanları okumanızı öneririz. Birçok krem, genellikle aynı biçimde uygulanır. Aşağıdaki başlıklarda ürünün nasıl kullanılması gerektiğiyle alakalı daha detaylı bilgi alabilirsiniz:

2.1. Cildi Temizleyin

Tüm kozmetik ürünlerinde olduğu gibi selülit kremini kullanmadan önce uygulanacağı bölgenin temizlenmesi gerekir. Kirden ve yağdan arınan cilt üzerinde krem, daha etkili bir sonuç verir. Dilerseniz, uygulamaya başlamadan önce duşa girerek her zaman kullandığınız duş jeliyle bölgede hijyeni sağlayabilirsiniz.

2.2. Cildi Kurulayın

Cildi su ve hijyen malzemeleriyle temizledikten sonra iyice kurumasını beklemelisiniz. Temiz bir havlu kullanarak yumuşak hareketlerle cildinizi kurutabilirsiniz. Böylece kremin daha iyi şekilde emilmesi mümkündür.

2.3. Az Miktarda Krem Kullanın

Bilinenin aksine anti selülit kremi kullanırken bol miktarda avucunuza almanıza gerek yoktur. Bunun yerine iki parmak ucuna kremi sıkmanız yeterlidir. Genellikle ceviz büyüklüğünde kullanmanız tavsiye edilir.

2.4. Masaj Yapın

Kremi, selülit yaşadığınız bölgeye nazikçe sürün. Dairesel hareketlerle yumuşak şekilde masaj yaparak uygulayın. Bu sayede kan dolaşımı artar ve krem cilt üzerinde daha hızlı şekilde emilmeye başlar. Selülit kreminden etkili bir sonuç görmek istiyorsanız düzene önem vermelisiniz. Genellikle bu kremin her gün uygulanması tavsiye edilir. Özellikle spor öncesi kremi sürdüğünüz takdirde çok daha etkili sonuçlar almanız mümkündür. Yukarıda sıraladığımız adımlar dışında anti selülit kremi, at kılı fırçasıyla da uygulanabilir. At kılı fırçası, kremin cilde daha hızlı etki etmesini sağlar. Kullanmadan önce sadece ılık suyla fırçayı yumuşatmanız gerekir. Bu sayede çok daha kolay şekilde kremi selülit problemi yaşadığınız bölgeye uygulamanız mümkündür. Peki, selülit kremi hangi bölgeler için uygundur? İçeriğimize bu konuyla devam edelim.

3. Selülit Kremi Hangi Bölgelere Uygulanır?

Anti Selülit Krem Jel Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?
Selülit kremini vücudun farklı bölümlerinde kullanabilirsiniz.

Selülit kremi, genellikle vücudun yağ birikme eğiliminde olduğu bölgelerde yani, selülitin bulunduğu noktalara uygulanmalıdır. Aslında selülit yoğunluğunun yaşandığı bölgeler, kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Ancak temel olarak aşağıdaki bölgelerde selülitle karşılaşmak mümkündür:

  • Kalça: Selülitin en sık görüldüğü yerdir. Bölgede ortaya çıkan selülit görünümünün önüne anti selülit kremi kullanarak geçebilirsiniz. Sadece kalçanın yan ve arka tarafına kremi uygulamaya dikkat etmelisiniz.
  • Bacak: Kalçadan sonra selülit en fazla bacaklarda görülür. Kremi kullanırken etki görmek için üst bacağın arka kısmına ve diz çevresine uygulamak gerekir.
  • Karın: Hızlı şekilde kilo alıp vermek, karın bölgesinde hem çatlağa hem selülite neden olabilir. Karın bölgesinin daha sıkı görünmesi için selülit kremi kullanabilirsiniz. Bu krem, ayrıca çatlakların biraz olsun giderilmesinde etkilidir.
  • Kol: Selülit, nadir olsa da kol bölgesinde meydana gelen bir problemdir. Kremi kullanarak bu bölgede ortaya çıkan kabuk görüntüsünün giderilmesi mümkündür.

Selülitlere özel olarak hazırlanan kremden daha fazla etki almak için spor rutininize bölgesel çalışmaları ekleyebilirsiniz. Örneğin, kalçanızda selülit oluşumundan şikayetçiyseniz bölgeye özel sıkılaştırıcı egzersizler yapabilirsiniz. Bu sayede hem krem daha hızlı etki eder hem de ilerleyen zamanda selülitin tekrar oluşmasının önüne geçilir.

4. Anti Selülit Kremi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bütün kozmetik ürünlerde olduğu gibi anti selülit kremi kullanırken de dikkat etmeniz gereken bazı durumlar vardır. Öncelikle bu kremi, gebelik sürecinde uygulamayı düşünüyorsanız kesinlikle doktora danışmalısınız. Hem bebeğinizin hem sizin sağlığınızı korumak açısından bu durum, oldukça önemlidir. Doktorunuzun tavsiyesiyle kremi uygulamaya başlayabilirsiniz.

Krem içerisinde var olan bileşenlere alerjiniz varsa veya hassas bir cilde sahipseniz, profesyonel destek almalısınız. Doktorunuz, bu durumlarla alakalı gerekli testleri yaparak size özel bir krem önerisinde bulunur. Ayrıca kullandığınız ürün, cildinizde yanma, kaşıntı veya kızarıklık gibi reaksiyonlara sebep olursa beklemeden doktora başvurmalısınız.

5. Sıkça Sorulan Sorular

Hay Derma anti selülit krem, gün içerisinde istenen her saat uygulanabilir.

Selülitin nerede ve ne derece olduğuna bağlı olarak değişmektedir. Etki göstermesi için en az 2 ay boyunca kullanılması tavsiye edilir.

Evet, ürünlerimiz göbek bölgesinde kullanılmaya uygundur. 

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir