Genel

Karın Çatlak Kremi Nasıl Kullanılır?

Karın Çatlak Kremi Nasıl Kullanılır?

Günümüzde karın çatlak kremi, en çok kullanılan kozmetik ürünleri arasında yer alır. Cildi koruyan ve tamir eden etkisi sayesinde bu kremlerle sorun yaşanan bölgede kısa sürede iyileşme sağlanır. İstenilen etkiyi alabilmek için kozmetik ürünlerinin her zaman amacına uygun olarak ve doğru şekilde kullanılması en önemli kuraldır.

İnsan vücudunda çeşitli etkenlere bağlı olarak çatlaklar, karın bölgesinde daha sıklıkla görülür. Karın çatlak kremleri ise düzenli olarak sorunlu bölgeye tatbik edilerek kısa sürede bu istenmeyen oluşumlar yok edilir. Diğer yandan genel olarak hem kadınların hem de erkeklerin cilt tiplerine uygun olarak üretilir.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Önemli not alanı

Cildin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlayan ve ciltte oluşan çatlakları yok eden karın çatlak kremi, içeriğinde ihtiva ettiği etkin maddelerle ölü hücrelerin temizlenmesine de yardımcı olur. Her cilde uygun olarak üretilen bu ürünler, çatlaklar yok olana kadar güvenle kullanılabilir. Farklı sebeplere bağlı olarak oluşan çatlak sorunları, genel olarak vücudun kalça, bel, bacaklar, göğüsler ve karın bölgesinde ortaya çıkar. Çatlakların en sık görüldüğü yerse karın bölgesidir. Krem formunda olan bu kozmetik ürünü, aynı zamanda cilt sorunlarını kısa sürede çözen bir bileşendir. Bu mucizevi krem sorun olan bölge temizlendikten sonra masaj yapılarak uygulanır. Günde 1 ya da 3 kez, çatlakların oluşum durumuna göre karın çatlak kremi kullanılabilir. Bu kremi çatlaklara tatbik ederken ilgili bölgenin mutlaka kuru olması da dikkat etmek şarttır. En iyi sonucu almak içinse düzenli kullanılması önerilir.

1.1. Karın Çatlak Kremi Ne Sıklıkla Kullanılmalı?

En sık görülen cilt sorunlarından biri olan çatlakların oluşma nedenleri arasında hormonal değişiklikler, gebelik ve hızlı kilo verme bulunur. Bazı ilaçların yan etkisi olarak da kendini gösteren çatlaklara, şok diyet programlarının da yol açtığı görülür. Bu gibi durumlarda bitkisel içeriğe sahip olan karın çatlak kremleriyle cilt bariyeri kolaylıkla tedavi edilir. Karın çatlak kremi sorunlu olan cilt bölgesi düzelene ve cilt pürüzsüz bir görünüm alana kadar tatbik edilebilir. Bu ürünün kullanım sıklığı ise sorunlu olan bölgenin genel durumuna bağlıdır. Yoğun bir şekilde çatlakların olduğu bölgelerde, tamamen iyileşme sağlanana kadar, uzun süre kullanılmasının hiçbir sakıncası yoktur. En iyi tedaviyi sağlamak için özellikle bitkisel maddeler içeren ürünlerin tercih edilmesi en iyi yoldur. Ciltte oluşan çatlak görünümlü deri dokusu onarımının, diğer vücut kremleriyle giderilmesi zordur. Bu nedenle çatlakların tedavi edilmesi ve yeni oluşumların engellenmesi için ihtiyaç duyulan sıklıkta karın çatlak kremi kullanılmalıdır.

1.2. Karın Çatlak Kremi Çatlakları Gerçekten Önler mi?

Karın Çatlak Kremi Nasıl Kullanılır?
Çatlak kremlerinin olumlu etkisi, yapılan bilimsel araştırmalarla desteklenmiştir.
Yapılan bilimsel araştırmalara ve tetkiklere göre karın çatlak kremlerinin sorunlu olan bölgelerde tam olarak çatlaklarının giderilmesine yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Ürünün kullanım aşamasında çatlakların oluşması önlemek ve tedavi etmek için her gün düzenli olarak karın bölgesine tatbik edilmelidir. Aynı zamanda en etkili sonucu almak için uygulama esnasında vücuda yumuşak hareketlerle masaj yapılarak yedirilmesi de yeni çatlak oluşumlarını engeller. Çatlaklar vücutta oluşumu itibariyle cilt üzerinde derin ya da yüzeyde olacak şekilde yırtılmalar olmasıdır. Özellikle gebelik döneminde kadınların karın bölgesinde bu oluşumlar daha sıklıkla görülür. Bu nedenle bu cilt sorununu en başta önlemek için ilk oluşum anından itibaren bu krem kullanılmalıdır. Günümüzde estetik kaygısı taşıyan kadınların pek çoğu, çatlak kremi kullanmaya dikkat ederek bu can sıkıcı cilt problemini kolaylıkla çözer. Çatlak kremleri insan vücuduna uyum sağlayan yapısıyla cildin nemlenmesini sağlar. Bu sayede ciltte yeni çatlak oluşumları olmasını da sağlıklı bir şekilde önler. Cildin kusursuz bir görünüme erişmesine yardımcı olan karın çatlak kremi kuru ciltlere de çok iyi gelen ve nem dengesinin korunmasını sağlayan kozmetik ürünlerinden biridir.

1.3. Karın Çatlak Kremi İçeriği Nedir?

Karın çatlak kremi içerik olarak, insan cildine iyi gelen ve onaran pek çok yararlı madde ihtiva eder. Bu maddeler sayesinde hamilelik, kilo ya da hormon dengesizlikleri nedeniyle oluşan çatlakların kolaylıkla ve sağlıklı bir şekilde tedavi edilmesini sağlar. Aynı zamanda yeni çatlakların oluşumu bu şifa dolu krem sayesinde önlenir. Hızlı emilim özelliğine sahip olan bu kremin içeriğinde yer alan başlıca etken maddelerse şu şekilde sıralanır:

 • B3, B5 vitaminleri
 • Kolajen
 • Badem yağı
 • Kalendula
 • Kakao yağı
 • Aqua
 • Setearil alkol
 • Gliserin
 • Panthenol

Görüldüğü üzere karın çatlak kremi ürünlerinde içeriğinde yer alan bu etken maddeler cilde iyi gelen pek çok bileşenden oluşur. Kuru cilde sahip olanlarda bu sorunun ortaya çıkması her zaman daha kolay olur. Buna bağlı olarak cildin ihtiyacı olan doğal nem oranı, bu krem sayesinde karşılanır. Bu sayede yeni çatlakların oluşması daha zor olur. Dermatolojik olarak test edilen bu ürünleri bütün cilt tiplerine uyum sağlayacak şekilde imal edilir. Kozmetik dünyasında satışa sunulan Hay Derma karın çatlak kremi ise en iyi organik ürünlerden biridir.

2. Çatlak Kremi Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Karın Çatlak Kremi Nasıl Kullanılır?
Çatlak kremleri, cildin yumuşamasını sağlar ve ölü hücrelerin kolayca atılmasına imkan verir.

Pürüzsüz ve yumuşak bir cilde sahip olmanın en iyi yolu ona özen göstermek ve gerekli bakımı yapmaktır. Buna bağlı olarak cilt sorunlarında en iyi gelecek tedavi yönteminin belirlenmesi önemlidir. Karın çatlak kremi bu bağlamda, ciltte oluşan çatlakların giderilmesinde en iyi sonucu veren ürünlerden biridir. Genel anlamda kullanılan çatlak kremlerinin başlıca faydaları ise şunlardır:

 • Karın çatlak kremi içeriğinde yer alan kolajen sayesinde cildin canlanmasını sağlar, yaşlanma etkilerini geciktirir.
 • Cildin yumuşamasını sağlayarak, derideki ölü hücrelerin atılmasını kolaylaştırır.
 • Uygulandığı bölgelerde kan akışını hızlandırır.
 • Deri üzerinde sıklıkla oluşan nasır ve sivilce gibi benzeri cilt sorunlarını engeller.
 • Nem oranının korunmasını sağlar.
 • Cildin pürüzsüz ve daha genç gözükmesine destek olur.
 • Cildi olumsuz dış etkenlerden korur.

Karın çatlak kremi çatlakların giderilmesinin yanı sıra cilde çok büyük faydalar sağlar. Bu sayede tek bir ürünle pek çok cilt sorunlarının engellemesi pratik bir şekilde sağlanır.

3. Sıkça Sorulan Sorular

Cilt üzerinde oluşan çatlaklara neden başlıca etkenler hormon düzensizlikleri, uygunsuz diyet programları ve gebeliktir.

Gebelik döneminde ya da doğumdan sonra doktor tavsiyesi ile çatlak kremlerinin kullanılmasının hiçbir sakıncası yoktur. Özellikle organik olan üretilen karın çatlak kremleri çok yararlıdır.

Çatlakların durumuna göre bu ürün günde 1 ya da 3 defa sorunlu olan bölgelere uygulanabilir.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir