MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 – TARAFLAR

SATICI

Ünvanı: Engin Digital Yazılım İthalat İhracat Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi

Adresi: Mesudiye mah.  5106 Sok.  Şahroma İş Merkezi No:1 İç Kapı No:9 Akdeniz / MERSİN

Mersis No : 0335081385900001

Telefon: 0 (850) 441 57 85

E-Posta: info@hayderma.com

Web Sitesi: hayderma.com

ALICI

{FATURA_TAM_AD_UNVANI}

{FATURA_ADRESI}

{ALICI_TELEFONU}

{ALICI_EPOSTA}

MADDE 2- SÖZLEŞMENİN KAPSAM VE KONUSU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın hayderma.com” web adresinden, elektronik olarak yapmış olduğu aşağıda nitelikleri ve detaylarıyla belirtilen siparişe ilişkin, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Satışlar Yönetmeliği gereğince, tarafların hak ve yükümlülüklerini içermektedir.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU MAL VE HİZMETİN NİTELİKLERİ VE TESLİMATA İLİŞKİN BİLGİLER

{URUNLER}

Kargo Firması: MNG Kargo

MADDE 3 – TESLİMAT ŞEKLİ VE ADRESİ

Teslimat Adresi: {FATURA_ADRESI}

Teslim Edilecek Kişi: {FATURA_TAM_AD_UNVANI}

Fatura Adresi: {FATURA_ADRESI}

İşbu sözleşme, ALICI’nın satın almış olduğu ürünlerin, SATICI tarafından ALICI’nın adresine teslim edilmesiyle ifa edilmiş olur. Paketleme, kargo ve teslim masrafları ALICI’ya aittir. Kargo ücreti 29,90 TL’dir. Kargo ücreti sipariş toplam tutarına eklenmektedir. ALICI’nın satın almış olduğu ürünler, ALICI’nın sipariş formunda vermiş olduğu, bu sözleşmede yer alan teslimat bilgilerinde yer alan adres / kişilere teslim edilecektir. Teslimat esnasında ALICI’nın adresinde bulunmaması durumunda SATICI ürün teslimatını tam ve eksiksiz yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. ALICI’nın sözleşmede konu olan mal ve hizmetleri kontrol etmeksizin kırık, ambalajı yırtılmış, tahrip olmuş vb. olarak kargo firmasından teslim alması durumunda sorumluluk tamamen kendisine aittir. ALICI’nın ürünü geç teslim almasından veya teslim almamasından dolayı ortaya çıkan masraflardan SATICI sorumlu değildir. SATICI, sözleşme konusu ürünün, sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

MADDE 4 – CAYMA HAKKI

ALICI, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeden ve hiçbir gerekçe göstermeden, iş bu sözleşmeye ilişkin, satın aldığı ürünü iade edebilir. Cayma hakkı kullanılması için cayma hakkı süreci içerisinde SATICI’ya mevzuat hükümlerine ve web sitesinde yer alan cayma hakkı kullanım seçeneklerine uygun olarak bildirimde bulunulması ve ürünün ve ürün ambalajının zarar görmemiş olması şarttır. Cayma hakkı nedeniyle iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI’ya aittir.

MADDE 5 – CAYMA HAKKINI KULLANILAMAYACAĞI HALLER

ALICI aşağıdaki hallerde cayma hakkını kullanamaz.

  1. Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler
  2. Tek kullanımlık ürünler
  3. Kopyalanabilir yazılım ve programlar, dijital medya ürünleri
  4. Hızlı bozulan, bozulabilen, son kullanma tarihi geçebilecek ürünler
  5. ALICI’nın isteği üzerine özel olarak hazırlanan ürünler
  6. Tesliminden sonra koruyucu unsurları (ambalaj, bant, koruyucu ambalaj vb.) açılmış olan mallar.
  7. İadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler.

MADDE 6 – GENEL HÜKÜMLER

6.1 – ALICI, “hayderma.com” internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

6.2 – Sözleşmeye konu olan ürün / ürünler, sözleşme tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde teslim edilecektir.

6.3 – Sözleşme konusu mal / hizmet ALICI’dan başka bir kişiye teslim edilecekse, teslim edilecek kişinin teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

6.4 – SATICI, sözleşme konusu ürünleri sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

6.5 – Herhangi bir nedenle, ALICI tarafından sözleşmeye konu olan Mal ve Hizmet bedellerinin ödenmemesi durumunda veya yapılan ödemenin banka kayıtlarında iptal edilmesi halinde, Satıcı Mal / Hizmet’in teslim sorumluluğundan kurtulmuş kabul edilir.

MADDE 7 – TESLİMAT VE İADE

Satın almış olduğunuz ürünleri fatura tarihinden itibaren 30 gün içinde iade edebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünün orjinal koli ve ambalajı bozulmamış olmalıdır. Ambalajı olmayan veya bozulmuş olan ürünler kesinlikle iade alınmamaktadır. İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte sevk irsaliyesi veya faturasını göndermelisiniz. İade etmek istediğiniz ürün ayıplı ise kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti müşteriye aittir. Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler (Örn: uzun süre beklemiş ve bozulmuş ürünler), tek kullanımlık ürünler. Eğer ürün şirket adına fatura edilmiş ise ilgili şirket tarafından ürün için iade faturası düzenlenmelidir. Para İade Garantisi Kapsamında Kullanılan bir ürün için iade talebiniz var ise bunu belirtiniz. Para İade Garantisi Kapsamına dahil olan ürün listesi EK-1′ de listelenmektedir.
PARA İADESİ KAPSAM
Ürünlerimiz eczanelerde ve e-ticaret pazaryerlerinde ( trendyol.com, hepsiburada.com, n11.com, hayderma.com) satılmaktadır. İade garantisi sadece hayderma.com üzerinden yapılan satın alımlarda geçerlidir. 1 Siparişte en fazla 1 adet ürün Para İade Garantisi Kapsamından yararlanabilir. Bizim için müşteri memnuniyeti birinci önceliktir. İade komisyonumuz da görevli personel para iade garantisi kapsamında iade talebinde bulunan müşterimiz ile iletişime geçer. Geri dönüş hakkında detaylı geri dönüşler ve bilgilendirmeler alınır, iadesi talep edilen ürün bedelinin %70’i İADE edilir.
EK-1)
Ürün İade Adresi:
Ünvanı: Engin Digital Yazılım İthalat İhracat Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi
Adresi: Mesudiye mah.  5106 Sok.  Şahroma İş Merkezi No:1 İç Kapı No:9 Akdeniz / MERSİN

Mersis No : 0335081385900001

Telefon: 0 (850) 441 57 85

E-Posta: info@hayderma.com

Web Sitesi: hayderma.com

TESLİMAT ŞARTLARI

Ürünleriniz stok durumuna göre siparişiniz onaylandığında tedarik edilmekte ve sonrasında kargoya verilmektedir. Siparişinizin onaylanabilmesi için satın almış olduğunuz ürünlerin ücretinin kredi kartı veya havale ile ödenmesi gerekmektedir. Onaylanan siparişler en fazla 3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilecektir.

MADDE 8 – UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin uygulanmasında, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki anlaşmazlıklarda ALICI ikametgahının bulunduğu veya ALICI’nın satın alma işlemini gerçekleştirdiği yerdeki Tüketici Mahkemeleri yetkili olacaktır.

Sipariş işlemi tamamlandığında, işbu sözleşmeye ilişkin tüm maddeler TÜKETİCİ tarafından okunup, kabul edilmiş sayılır.

SATICI: Engin Digital Yazılım İthalat İhracat Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi

ALICI: {FATURA_TAM_AD_UNVANI}

TARİH: {GUNCEL_TARIH}