Genel

Koltuk Altı Terlemesinden Nasıl Kurtulurum

Koltuk Altı Terlemesinden Nasıl Kurtulurum
  Koltuk Altı Terlemesinden Nasıl Kurtulurum, Havaların ısınması üzerine akla gelen ilk sorun terleme oluyor. Nitekim sıcak havalarda vücut ısısı artış gösterir ve bu durum terlemeye neden olur. Terli görünümlerden kurtulmak ve de kokunun önüne geçmek isteyenler için uzman tavsiyelerini değerlendirdik. İşte sonuçlar. Terleme hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İçindekiler Tablosu

Dikkat !
Koltuk altı terlemesi vücutta biriken toksinlerin dışarı atılması için gereklidir ve her insanda görülmektedir. Bazı insanlar hava durumuna bağlı, stres kaygı ve endişe gibi duygu değişimlerinde daha fazla terleyebilir. Aşırı terleme kötü kokulara neden olup bireyi sosyal hayattan uzaklaştırmaktadır. Kimsenin istemediği bu duruma doğal çözüm önerileri vardır. Aşırı Terleme Sorununa Doğal Çözüm Önerilerini anlattığımız yazıya göz atmanız sizler için çok yararlı olup aşırı terleme durumunu ortadan kaldıracaksınız. Terlemeyi önlemek için birçok yola başvururuz. Terlemeyi önlemenin cildimize zararları olup olmadığını bilmek gerekir. Terleme Önlemek Zararlı mı? başlıklı yazıyı inceleyerek bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.
Koltuk Altı Terlemesinden Nasıl Kurtulurum
Koltuk Altı Terlemesinden Nasıl Kurtulurum

   Koltuk altı terlemesinden nasıl kurtulurum soranlara yıllardır modasını hiç kaybetmeyen ve sıklıkla uygulanan karbonattan söz etmek gerekir. Bir hayli etkili olan karbonat için:

 • Limon: 1 yemek kaşığı kadar karbonat ile limon suyunu bir araya getirmelisiniz. Sonrasında koltuk altına sürmeli ve bir süre kadar beklemelisiniz. Birkaç dakika sonrasında ılık su ile durulamalı ve bu işlemi haftada 2 – 3 kere tekrar etmelisiniz.
 • Nişasta: Sadece limon ile değil bunun yanı sıra mısır nişastası ile birlikte karıştırabilir ve koltuk altına uygulayabilirsiniz. Terin kolayca emilmesi adına nişasta ile hazırlanan karbonat kürü de son derece etkili olacaktır. Hatta isterseniz hoş bir kokuya sahip olmak adına tüm bu karbonatlı kürlerine içerisine birkaç damla kadar çay ağacı yağı da ilave edebilirsiniz.

2. Elma Sirkesi İle Terlemeye Son!

   Koltuk altı terlemesinden nasıl kurtulurum merak edenlere sadece karbonat değil bunun gibi elma sirkesinin de etkisinden söz etmek gerekir. Son derece etkili olan elma sirkesi, anti – bakteriyel içeriğinden kaynaklı olarak iyi gelecektir. Nitekim anti – bakteriyal olması ile koltuk altında bulunan bakterileri yok eder ve kötü kokunun önüne geçer. Uygulama için:

 • Bir bardak suyun içerisinde 2 yemek kaşığı kadar ekleyebilirsiniz.
 • Bir parça pamuk yardımı ile koltuk altına sürmeniz yeterli olacaktır.

   Direk olarak duş sırasında elma sirkesini koltuk altına uygulamakta alternatifler yöntemlerden bir tanesidir. Cildin pH dengesine yardımcı olan elma sirkesi ile ter kokularının engellenmesi esas alınır. Bunun için düzenli kullanım neticesinde terleme ve ter kokusu şikayetlerinin ciddi anlamda azaldığını görmeniz kaçınılmaz olacaktır.

3. Terleme Karşı En Etkili Silah: Limon

   Koltuk altı terlemesinden nasıl kurtulurum öğrenmek isteyenler bitkisel yöntemler ile şikayetlerine son verebilir. Bunun için elma sirkesi kadar etkili olan limonun kullanılmasında fayda var. Şöyle ki:

 • Limon: Öncelikle limonunun asidik bir özelliğe sahip olduğu için cilde dost olduğunu belirtmek gerek. Asidik yapısından dolayı bakterileri öldürme etkisi bulunuyor. Koltuk altında barınan bakterilere savaş açmak isteyenler limondan faydalanabilir. Hatta pH düzeyini dengelemek için de olmazsa olmazlar arasına limon da katılmıştır.
 • Uygulama: Koltuk altı terlemesi üzerine limonu direk olarak uygulayabilirsiniz. Dilimlere ayırarak kolaylıkla koltuk altına nüfus ettirebilirsiniz. Bunun yanı sıra limon suyunu sıkabilir ve direk olarak koltuk altına sürerek kötü kokuların önüne geçebilirsiniz.

4. Terleme Engel Olan Siyah Çay Kürü

   Koltuk altı terlemesinden nasıl kurtulurum soranlara bir diğer çözümün siyah çay olduğunu belirtmek gerek. Siyah çay harareti giderdiği için yaz – kış tüketilen vazgeçilmez içeceklerimizden bir tanesidir. Harareti aldığı gibi terlemeye de engel olduğu bilinir. Şöyle ki:

 • Siyah çayın içerisinde bulunan asitler sayesinde terlemenin önüne geçilir.
 • Kötü kokulara engel olan anti bakteriyel yapıda olduğu bilinir.

   Vücudun terleyen her bölgesine siyah çay kürünü uygulayabilirsiniz. Bunun için önce siyah çayı demlemek gerekir. Demlenen çayın ayrı bir kap içerisinde ılımasını beklemelisiniz. Sonrasında pamuk yardımı ile terleyen bölgelere nüfus ettirebilirsiniz. Haftada 2 kere uygulanan bu kür sayesinde gerek terlemeyi gerekse terlemeden kaynaklı ortaya çıkan kötü kokuları engellemek mümkün olacaktır.

5. Koltuk Altı Terlemesine Etkili: Hindistan Cevizi Yağı

   Hindistan cevizinin cilde dost olduğu yıllardır bilinir. Her türlü cilt sorununda tercih edilen bu özel yağ, terleme şikayetlerinin son bulması adına da temin edilir. Aşırı terlemeye karşı son derece etkili olduğu bilinir. Özellikle de laurik asit içermesinden kaynaklı olarak kötü kokulara savaş açtığını belirtmek gerek.

6. Terleme Karşı Alınacak Önlemler

Hindistan cevizinin   Terlemeye karşı önlemler nelerdir öğrenmeniz de doğal yöntemler kadar önemli. Nitekim tüm bu doğal yöntemler gibi önlemlerin de alınması halinde terleme şikayetlerinin azalması kaçınılmaz olacaktır. Şöyle ki:

 • Vücut ısısını dengelemek adına soğuk su tüketmeniz faydalı olacaktır.
 • Terin kötü kokmasına neden olan sigara ve alkolden uzak durmak gerekir.
 • Yoğun kafein içeren içeceklerin tüketilmesi de terlemenin artış göstermesine neden olur.

   Bunların yanı sıra vücudunuz kuru iken kullandığınız deodorantlardan ve parfümlerden daha etkili bir sonuç alırsınız. Son olarak sentetik olan kumaşlardan da uzak durmanız faydalı olacaktır. Doğal iplikler ile hazırlanan ve yumuşak kumaşlara yönelmek gerekir. Sık sık duş almak ve duş sırasında limon ya da elma sirkesi gibi etkili ürünlere başvurmakta faydalı olacaktır.

cilde dost olduğu yıllardır bilinir. Her türlü cilt sorununda tercih edilen bu özel yağ, terleme şikayetlerinin son bulması adına da temin edilir. Aşırı terlemeye karşı son derece etkili olduğu bilinir. Özellikle de laurik asit içermesinden kaynaklı olarak kötü kokulara savaş açtığını belirtmek gerek.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir