Genel

Sivilceli Ciltler İçin Güneş Kremi Önerisi

Sivilce, hemen her yaşta çıkabilecek ve oldukça rahatsız edici bir problemdir. Güneş kremi ise kullanılması gereken önemli bir bakım ürünüdür. Ancak sivilceli ciltler normal cilde göre daha hassastır. Ayrıca sivilce oluşumunun nedenlerinden biri de güneştir. Bu nedenle sivilceli ciltler için güneş kremi önerisi oldukça faydalı olacaktır. 

İçindekiler Tablosu

Dikkat !

Önemli not alanı

Güneş ışınları, sivilce oluşumuna ek olarak daha birçok olumsuz etkiye sahiptir. Bu nedenle güneş kremi her yaş için şart haline gelmiştir. Ancak güneş kremleri tüm ciltler için uygun olmayabilir. Bu noktada sivilceli cildiniz için uygun güneş kremini seçmekte fayda vardır. 

Sivilceli cilde sahip insanların kullanabileceği güneş kremleri içerisinde mutlaka SPF 30 ve üzeri olması gerekmektedir. Buradaki SPF, güneşin zararlı UVB ışınlarından cildi ne kadar iyi koruyacağını ifade eder. Buna ek olarak komedojenik madde içermemelidir.

2. Sivilceyi Azaltan Güneş Kremi Önerileri

Güneş kremi, cildinizi sadece zararlı ışınlardan korumaz. Düzenli kullanımda iyileştirici ve renk dengeleyici özellikleri vardır. Dolayısıyla güneş kremlerinin sivilceyi azaltma etkisi de bulunmaktadır. Peki, bunlar hangi güneş kremleri? Gelin, birlikte inceleyelim.

  • Hay Derma Su Bazlı Yağsız Güneş Kremi
  • La Roche Posay Anthelios Uvmune Güneş Kremi
  • La Roche Posay Anthelios Age Correct Güneş Kremi
  • Capicade Akneli ve Yağlı Cilt Güneş Kremi
  • Heliocare Ultra Güneş Kremi

Yukarıdaki liste, cildinize ve sivilce yoğunluğunuza göre arttırılabilir. Ancak son zamanların en çok tercih edilen kremleri hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmakta fayda vardır.

2.1. Hay Derma Su Bazlı Yağsız Güneş Kremi

Hayderma su bazlı yağsız güneş kremi
Hayderma Su Bazlı Yağsız Güneş Kremi

Hay Derma Su Bazlı Yağsız güneş kremi, özel içeriği sayesinde cildinizde ferah bir his bırakır. Dolayısıyla yapış yapış hissini de yaşamazsınız. Bu güneş kremi hem sivilceyi azaltır hem de eski sivilce, akne, yara izlerini geçirir. Son zamanlarda çokça tercih edilen güneş kremi, sivilceli ciltler için güneş kremi önerisi listesinde de en başı çekmektedir.

Hay Derma güneş kremini sipariş etmek için iletişim kanallarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz. WhatsApp hattımızla hızlı sipariş özelliğinden yararlanın!

2.2. La Roche Posay Anthelios Uvmune Güneş Kremi

La Roche Posay Anthelios Uvmune Güneş Kremi
La Roche Posay Anthelios Uvmune Güneş Kremi

Özellikle yağlı ciltler için tercih edilebilecek olan La Roche Posay Anthelios Uvmune güneş kremi, ciltteki yağı emer ve gözeneklerinizi açarak sivilce oluşumunun önüne geçer. Ayrıca cilt renginizi eşitleyecek bir etkiye de sahiptir.

2.3. Capicade Akneli ve Yağlı Cilt Güneş Kremi

Capicade Akneli ve Yağlı Cilt Güneş Kremi
Capicade Akneli ve Yağlı Cilt Güneş Kremi

Capicade Akneli ve Yağlı Cilt güneş kremi, ciltte yapış yapış hissi bırakmayan önemli güneş kremlerinden biridir. Sürüldükten hemen sonra emildiği için adeta biz baz görevi de görmektedir.

2.4. La Roche Posay Anthelios Age Correct Güneş Kremi

Güneş kremlerinin diğer bir faydalı özelliği de cildi diri tutmasıdır. La Roche Posay Anthelios Age Correct güneş kremi, ciltteki sivilceleri azaltmakla kalmaz aynı zamanda kırışıklıkların da önüne geçer. Hafif dokusu sayesinde 24 saat kadifemsi bir his bırakır.

2.5. Heliocare Ultra Güneş Kremi

Heliocare Ultra güneş kremi, yağlı ve karma ciltler için tercih edilmektedir. Suya dayanıklı içeriğine ek olarak hipoalerjik yapısı da bulunmaktadır. Yağ içermez ve cildinizin korunmasında büyük rol oynar.

3. Sıkça Sorulan Sorular

Sivilceli ciltler için tercih edilmesi gereken güneş kremleri, SPF 30 ve üzeri olmalıdır. UVB ışınlarının önlenmesi, bahsi geçen SPF ile ölçülür ancak güneş kreminin ayrıca UVA ışınlarına karşı da koruyucu olmasına dikkat edilmelidir.

Güneş kremi seçiminiz yanlışsa sivilce oluşumu mümkündür. Ancak doğru güneş kremi seçimi ile sivilce oluşumuna engel olabilir ve hatta izlerinin iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

Doğru güneş kremini seçerseniz, uygulama sırasında ve sonrasında bir problem yaşamazsınız. Sivilceli cilde uygulanan doğru güneş kremi, sivilcelerinizi iyileştirmek için oldukça önemlidir.

Dikkat !

Önemli not alanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir